poniedziałek, 19 marca 2012

DZIEŃ 18 - Twoja ukochana książka, której już nie można kupić...

"BIBLIA SZATANA" 
- Anton Szandor LaVey
Czy ukochana?! Nie, zdecydowanie nie. Ale jedyna książka, która przychodzi mi do głowy. Książka, którą chciałabym kupić, a nigdzie jej nie można dostać to słynna "Biblia szatana" LaVeya. Jest to pozycja, którą bardzo, bardzo chciałabym przeczytać, ale niestety nie jest już nigdzie dostępna i zdobycie jej, graniczy niemalże z cudem! Oczywiście, pojawiają się sporadycznie oferty sprzedaży od prywatnych osób, ale jeśli mówimy o ksiągarniach, w żadnej nie jest dostępna. Kiedy kilka lat temu, pojawiła się w Empiku, rozeszła się w ciągu kilku godzin! Nie zrozumcie mnie źle... nie należę do żadnej sekty, nie praktykuję czarnej magii, ani okultyzmu :) ale ta książkaa jest tak kontrowersyjna, że z czystej ciekawości chciałabym sprawdzić co tak naprawdę się w niej kryje! Miałam już do czynienia z jedną książką pana LaVeya pt."Szatańska Czarownica" i muszę przyznać, że tak naprawdę niewiele w niej szatana, a więcej psychologii. Poza tym wielu ludzi ma mylne wyobrażenie o satanistach. Ludzie przypisują im obraz grup pseudosatanistycznych, które dewastują cmentarze, niszczą kościelne symbole, zabijają zwierzęta... Natomisat prawdziwy satanizm polega na odrębnej filozofii życiowej, przyjęciu własnych poglądów, a nie zjadaniu kotów! :) Satanizm, według mojego rozumowania o wiele bardziej pasuje do miana subkultury społecznej, niż wiary. Przeczytałam jedynie dostępne w sieci FRAGMENTY owej biblii i nabrałam wielkiej ochoty na przeczytanie całości... ale punkt w jakim umieściłam tę pozycję pozwala mi wątpić, że kiedykolwiek będę miała ku temu okazję... :)

10 komentarzy:

 1. W 100% się z tobą zgodzę. Również bardzo chciałabym przeczytać tą jakże kontrowersyjną biblię. Może znajdę w bibliotece?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem spasuję. Boję się takich książek i nawet moja własna ciekawość nie jest w stanie mnie do niej przekonać. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj też chcialabym przeczytać!:) moja ciekawość, co do ksiazki jest tak wielka, że aż mną trzęsie :):D może mnie opetalo?;O dobra głupi żart :D no, ale niestety książkę trudno zdobyć nawet bardzo trudno, niemniej jednak bede jej szukać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja raczej nie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też miałam mnóstwo książek nie do zdobycia, ale w końcu jakoś się udaje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Obił mi się o uszy tytuł tej książki jak i to, że była taka rozchwytywana... ciekawe, co w niej takiego się kryje...

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości mojego kolegi :P
  Ciekawa pozycja :D

  OdpowiedzUsuń
 8. O proszę, nie wiedziałam, że są takie problemy z jej zdobyciem. O książce słyszałam bardzo dużo, głównie na studiach, moja koleżanka przygotowywała pracę o stereotypie satanisty ;))

  Ps. Dodaję do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj, ja też marzę, żeby dostać tę pozycję w swoje łapki:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hmm... sama pozycja mnie ciekawi, jednak bałabym się jej przeczytać, ba, chyba nawet dotknąć :D Mam nieodparte wrażenie, że tę książkę właśnie omijałam będąc w naszej bibliotece, jak nie tą, to na pewno jakąś o szatanie czy satanizmie.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...