poniedziałek, 26 marca 2012

DZIEŃ 25 - Ulubiona autobiografia / biografia...

"RYSIEK" - Jan Skaradziński
Jeśli mam wybrać jedną książkę tego typu i nazwać ją moją ulubioną, bezsprzecznie będzie to "Rysiek"... O kim jest ta książka, czyje życie i karierę muzyczną przedstawia, chyba nie muszę mówić... Tę postać znają chyba wszyscy z mojego pokolenia i znają też starsi, który mieli przyjemność spędzić najpiękniejsze lata swojej młodości przy muzyce tego artysty. Znają go też ludzie młodsi, ponieważ jego muzyka jest ponadczasowa i wsród dzisiejszej młodzieży również znajdziemy jego oddanych fanów... Jego utwory "Whisky, "Wehikuł czasu", "Mała Aleja róż", "Paw" i wiele innych do tej pory śpiewają miliony... Mowa tu oczywiście o Ryszardzie Riedlu. wokaliście zespołu DŻEM. Był on wielkim i utalentowanym muzykiem. Wraz z zespołem Dżem odniósł wielki sukces. Jednak jego życie prywatne nie było usłane różami... Rysio nie stronił od używek i alkoholu, dlatego też jego życie zakończyło się zdecydowanie za wcześnie... Zmarł on 30 lipca 1994 roku, w wieku zaledwie 38 lat... Książkę tę czytałam z wielką przyjemnością, ponieważ jestem wielką fanką talentu Rysia. Natomiast ta pozycja jest lekturą obowiązkową dla każdego fana Riedla i jego muzyki...

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam zespół DZEM :d! ale nigdy bym nie przeczytała autobiografii, bo nie lubie ;) nudzi mnie czytanie o czyimś życiu, choćby nie wiem jakim był artystą ...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię czytać autobiografii. Nigdy mnie nie wciągają ani nie interesują.

  OdpowiedzUsuń
 3. Biografii/autobiografii nie lubię, ale Ryśka wręcz przeciwnie, dlatego tę chętnie bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Dżem" to zespół który nierozłącznie towarzyszy mi, gdy idę przez życie. Już od najmłodszych lat tata zarażał mnie ich twórczością. Jednakże nie czytam autobiografii, jeśli już: biografię, ale to też bardzo rzadko. Jedną z niewielu, które przeczytałam to biografia Kurta Cobaina autorstwa Michaela Azerrada pod tytułem "Pod ciężarem nieba"

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie interesuje mnie "Dżem", więc po książkę nie sięgnę. Tak patrzę na objętość tego posta, a to przecież "30 dni z książką. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki nie znam, ale pewnie i tak nie udałoby mi się jej upchnąć w tym roku. Może w 2013 będzie luźniejszy:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię Ryśka, ale nie lubię czytać biografii/autobiografii. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja lubię biografie poza tym ta ciekawi mnie ta postać więc muszę się rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...