sobota, 28 lipca 2012

"LILITH. CZARNY KSIĘŻYC" - Piotr Piotrowski

Rok wydania: 2007 
Format: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 200 
Oprawa: miękka
Wydawnictwo Studio Astropsychologii

OPIS WYDAWCY
W mitologii hebrajskiej Lilith występuje jako pierwsza żona Adama. Ustąpiła miejsca Ewie, bo Raj okazał się dla niej więzieniem. Astrologia utożsamia Lilith z Czarnym Księżycem symbolizującym głęboko zakorzeniony w nas ból i cierpienie. Lilith to także potężna siła pozwalająca pokonać lęk, a przez to na nowo odkryć siebie. W książce Czytelnik znajdzie szczegółowy opis położenia Lilith w znakach zodiaku, domach i aspektach. Całość opatrzona jest licznymi przykładami horoskopów sławnych ludzi. 

MOJA OPINIA
To była miłość od pierwszego wejrzenia! Kiedy tylko zobaczyłam tę pozycję, wiedziałam, że musi ona trafić w moje ręce! Dlaczego? Od wielu lat astrologia należy do grona moich zainteresowań... I każda pozycja na ten temat jest przeze mnie ciepło przyjęta :) A zwłaszcza autorstwa pana Piotrowskiego, niekwestionowanego autorytetu wśród polskich astrologów. Warto wspomnieć, że Piotr Piotrowski to znany i ceniony filozof i astrolog, współpracujący z takimi czasopismami jak "Wróżka" i "Gwiazdy mówią..." , gdzie można znaleźć jego artykuły, felietony i przygotowane przez niego horoskopy. Pan Piotrowski ma w swoim dorobku też kilka fachowych podręczników o astrologii. I jest jak najbardziej wiarygodnym źródłem wszelkich wykładów na ten temat.

Zaraz obok autora, kolejnym elementem, który mnie do tej pozycji przyciągnął była okładka...! Ciemna, mroczna, tajemnicza... Niesamowicie intrygująca! Od razu wiedziałam, że to coś dla mnie. Ciemna strona duszy człowieka przedstawiona z punktu widzenia astrologii... Tego jeszcze nie było!

Kim jest tytułowa Lilith? W mitologii była to pierwsza żona Adama, która odstąpiła swoje miejsce Ewie, gdyż źle się czuła w raju i opuściła go z własnej woli... Jej imieniem nazwano pewien mały astrologiczny punkt. Uważa się, że w punkcie Lilith koncentrują się wszelkie złe moce i energie. Więc jak nie trudno się domyślić Lilith odpowiada za ciemną stronę duszy człowieka. Wskazuje jego drugą twarz, starannie skrywaną przed światem zewnętrznym. Ukazuje nasze negatywne cechy charakteru, obsesje, cierpienia, niespełnione marzenia, chęć zemsty, skłonność do manipulacji. Ma też duży związek z macierzyństwem, aborcją i wszelkimi problemami seksualnymi i ginekologicznymi. Jak widać Lilith jest bardzo interesującym aspektem ludzkiej psychiki! A któż nie chciałby poznać mrocznych stron duszy swojej i bliskich?!

Ta książka na pewno w tym pomoże. To prawdziwe kompendium wiedzy o czarnej Lilith! Po przeczytaniu tej pozycji jestem pełna podziwu wiedzy, którą posiada pan Piotrowski w dziedzinie astrologii! Czekają nas tu wyczerpujące charakterystyki i opisy osobowości człowieka zgodnie z położeniem punktu Lilith w jego horoskopie urodzeniowym. Dodatkowo podane są przykłady z życia osób sławnych... Dzięki nim możemy przekonać się jaki wpływ ma Lilith na nasze życie! Za pomocą tej książki każdy z nas może dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. Wystarczy, że wiemy w jakim znaku i którym domu astrologicznym znajdowała się Lilith w chwili naszego urodzenia! Jeśli tego nie wiemy, wyczytamy to z dołączonego na końcu książki spisu jej położenia w latach 1930- 2019! Jednak, aby móc dokładnie ustalić położenie przyda się umiejętność wykreślenia diagramu urodzeniowego, ponieważ podane są tylko współrzędne, które trzeba umieć odpowiednio umieścić na rysunku. A jeśli takich umiejętności nam brak i w pobliżu nie ma żadnego astrologa, polecam fachowe strony w internecie, które po podaniu daty urodzenia, godziny i miejsca zrobią to z perfekcyjną dokładnością :) a stąd już prosta droga do odpowiedniego rozdziału w książce i odkrycia nowych faktów o sobie! :) W tej książce nie można się pogubić. Wszystko jest przedstawione jasno i czytelnie. Po kolei.. Na początek dowiadujemy się jak w legendach jawi się tytułowa Lilith, dzięki czemu później łatwiej utworzyć sobie jej obraz astrologiczny. Następnie opisuje jej znaczenie w astrologii. Wszystkie wiadomości są dokładnie uporządkowane, aby wprowadzić nas w temat jak najlepiej!

Czy książkę polecam? Oczywiście! Szczególnie miłośnikom astrologii, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę! Jest to bardzo wartościowa pozycja i na pewno dowiecie się z niej wielu nowych interesujących rzeczy o sobie i o swoich bliskich! Dla osób interesujących się astrologią jest to pozycja, która obowiązkowo powinna znaleźć się w domowej biblioteczce! Jednak myślę, że każdy kto wierzy w magię zodiaku i chciałby odkryć swoje ciemne strony, znajdzie tu coś dla siebie.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii
Serdecznie dziękuję!

13 komentarzy:

 1. O matko .. niee .. to zdecydowanie nie dla mnie, ale jeśli Cię to ciekawi to chyba dobrze hmm ?

  Wiesz ja Lilith kojarzę tylko z serii Dom Nocy .. tam coś o niej było ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Ohhh.... cudo! Bardzo, bardzo chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej książka nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. brzmi zachęcająco, a okładka faktycznie intryguje ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda cudnie, jak ja mogłam nie zauważyć tej książki przeglądając ofertę Studia?:P

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładna okładka, jednak zawartość nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lilith to postać, która mnie interesuje, ale tę pozycję raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że książka jest ciekawa, jednak nie wiem czy by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ach, narobiłaś mi apetytu ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tym razem dziękuję. U mnie Stosik zajrzyj.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...