poniedziałek, 21 października 2019

Dr. Alban muzykiem został zupełnie przez przypadek...


Czy wiecie, że Dr. Alban naprawdę prowadził praktykę lekarską? Muzykiem został zupełnie przez przypadek, kiedy jako 22 letni chłopak, opuścił Nigerię i wyjechał do Szwecji. Tam rozpoczął studia, a zarówno naukę, jak i swoje utrzymanie, musiał opłacać sobie sam. Zatrudnił się wtedy jako DJ, w jednym ze sztokholmskich klubów, by nocami tworzyć muzykę, a w ciągu dnia, zmieniać się w pilnego studenta stomatologii...


Miał talent. Jego imprezy zaczęły ściągać do “Alphabet Street” coraz większe tłumy gości, ponieważ nigdy nie ograniczał się, do puszczania muzyki z płyt, ale występy urozmaicał, również swoim wokalem! Ludzie przyjeżdżali z coraz dalszych miejscowości, by zobaczyć go na żywo i bawić się przy jego muzyce. 

W 1988 roku, zrezygnował z pracy DJa, ponieważ osiągnął swój cel - skończył studia, zdobył uprawnienia do wykonywania zawodu stomatologa i podjął praktykę lekarską. W gabinecie, wytrzymał jednak zaledwie 2 lata. Wrócił do muzyki, a wtedy jego kariera nabrała rozpędu… W 1992 roku, pojawił się album, z utworem „It's my life”, który wyniósł go na szczyty popularności. To był przełomowy moment w jego karierze i usłyszał o nim cały świat. Dr. Alban stał się wielką gwiazdą lat 90’. Dziś Alban ma 62 lata i nadal nieźle wywija na scenie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...