piątek, 2 marca 2012

DZIEŃ 1 - Twoja ulubiona książka...


"ZIELONA MILA" - STEPHEN KING
Dlaczego? Hmmm... sama nie wiem. Może dlatego, że strasznie wielkie emocje ta książka we mnie wywoływała. Może dlatego, że tak bardzo mnie wzruszyła? A może ze względu na bohaterów, wspaniale wykreowanych przez autora? Już sami bohaterowie wzbudzali we mnie znaczne emocje. A co dopiero cała historia!
Bohaterów podziwiałam głównie za jedno - sposób w jaki traktowali skazańców... Mam tu na myśli oczywiście postaci strażników więziennych. Traktowali oni podopiecznych z szacunkiem. Należytym każdemu człowiekowi! Bez względu na to, czy są to prawi, uczciwi obywatele, czy zbrodniarze i okrutni mordercy. Człowiek to człowiek! Wiele osób się ze mną nie zgodzi i zapyta - o jakim szacunku można mówić w przypadku morderców, którzy ze szczególnym okrucieństwem odbierają życie innemu człowiekowi...?! Jednak ja jestem przeciwniczką kary śmierci... Uważam, że zwyrodnialcy powinni gnić w więzieniu do końca swoich dni i znosić ciężar istnienia! Ale jednak żyć!
Uwielbiam tę książkę za względu na bohaterów i ze względu na całą wzruszającą historię, którą przedstawia. Do tej pory jeszcze nie trafiłam na inną, która zrobiłaby na mnie takie samo, lub podobne wrażenie. Ten tytuł to bezsprzeczny klasyk i uważam, że  powinien ją przeczytać każdy! Choć raz... Moją recenzję znajdziecie TUTAJ.

4 komentarze:

 1. Nigdy nie przeczytałam tej książki, ale mam nadzieję, że kiedyś to zrobię. :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie przeczytała, ale może kiedyś się uda.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ledwo wytrzymałam na filmie... przy książce chyba zaleję się łzami.
  Nie, nie przeczytam, choć pewnie piękniejsza niż film - ja bym tego psychicznie nie wytrzymała, ech ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam , ale na pewno sięgnę po nią jeszcze nie raz.

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...