sobota, 13 października 2012

OGŁOSZENIA PARAFIALNE... :)

Witajcie! :)
Dziś pościk prywatny :) A o czym dziś będę przemawiać?  O kilku rzeczach :) Na początek zwróćmy uwagę na styl pisania recenzji... :)

Osoby, które zaglądają do mnie już od jakiegoś czasu wiedzą, że moje recenzje przeważnie są - delikatnie mówiąc - dość długie :) Jak już złapię wenę to powstanie recenzja pt. "końca nie widać..." :) Wiem, że to trochę niedobrze, bo widziałam wiele opinii mówiących, że takich długich recenzji po prostu nie chce się czytać! Starałam się ostatnio zmienić co nieco i wyrobić sobie nowy styl pisząc trochę krócej... Jednak oświadczam, iż moje starania zakończyły się niepowodzeniem i moje recenzje raczej pozostają niezmienne :)

Niestety podczas pisania jednej z ostatnich recenzji, w wersji okrojonej nie mogłam pozbyć się wrażenia, że jest ona po prostu niedopracowana, niestaranna, nie moja..:( Lubię w recenzji dodać coś od siebie - moje przemyślenia, emocje, wrażenia i wtedy czuję, że jest w tym trochę mnie , że to jest... moje! :) Nie jestem zawodowym recenzentem i piszę dlatego, że lubię! I najważniejsze dla mnie jest czerpać z tego przyjemność. Mam już swój styl, który pozostanie niezmienny... Tym, co do mnie zaglądają i czytają, niezmiernie dziękuję za obecność oraz liczne komentarze, które wiele dla mnie znaczą :) Liczę, że lubicie mnie taką jaka jestem, ewentualnie pozostaje też czytać co drugi akapit... :P 

Poza tym przypominam o mojej urodzinowej Rozdawajce! :) Szczegóły znajdziecie TUTAJ :) Trwa ona do 3 listopada, więc macie jeszcze czas zgłosić chęć udziału i wygrać książkę "METRO 2033"! :) Bestseller, który zbiera ostatnio bardzo wysokie oceny i pozytywne recenzje :) Zapraszam :)A Nowe recenzje? Piszą się :) Piszę, czytam więc coś nowego pojawi się już niebawem i będzie to prawdopodobnie recenzja książki w ramach współpracy z wydawnictwem Studio Astropsychologii, więc możecie się spodziewać czegoś "magicznego"... :)

życzę miłego dnia !
- Ruda :)

22 komentarze:

 1. Magicznego, jak to wydawnictwo ;D Każdy ma swój styl pisania i to jest fajne !

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama wiem jak trudno zmienić swoje przyzwyczajenia i wypracowane metody, tak że pisz tak, jak Ci najlepiej wychodzi.)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mnie cieszy, że porzuciłaś pomysł ze skracaniem swoich recenzji, ja lubię te obszerne i wyczerpujące :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przejmuj się długością swoich recenzji, w końcu nie to co się komuś podoba, ale to co przynosi nam radość, rób swoje i machaj ogonem na marudzących :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli masz co pisać to pisz ;)
  Gorzej by było jakbyś nie miała :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy pisze, jak potrafi. Ja np. mam odwrotnie - piszę dość krótko:D Staram się jak mogę, ale zawsze mi tak wychodzi:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pisz, jak lubisz. Najważniejsze, żeby Tobie to sprawiało przyjemność :) Ja recenzje zazwyczaj piszę krótkie, bo też się boję żeby nie zdradzić za dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Doskonale Cię rozumiem. Sama, jak wiesz, nie należę do osób, które piszą recenzje do 2 tysięcy znaków ;] Moje teksty są czasami bardzo długie. Jednak, tak jak i Ty, nie potrafię inaczej. Przez to mam momentami problem, żeby dodawać recenzje np na stronie Empiku czy innych, gdzie stanowczo ograniczają ilość możliwych znaków użytych w recenzji - dla mnie to trauma...
  Bynajmniej nie zamierzam zmieniać siebie. Mi tak pasuje, wydawnictwa, które mi zaufały, również się nie czepiają długości tekstów, więc po co miałabym to zmieniać :)

  A co do konkursu - jak mogłabym zapomnieć? Przecież tam jest książka, którą od dawna mam w planach!! :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Pisz tak jak podpowiada Ci serce. Też piszę długo , czasem krótko, ale to zależy od wrażeń po przeczytaniu książki. Jak komuś się nie podoba , jego sprawa. To jest nasze miejsce i możemy z nim robić to, co nam się podoba. Ważna jest pasja i serce, a ludzie przychodzą , odchodzą i tak w kółko.

  OdpowiedzUsuń
 10. Osobiście nie uważam byś powinna cokolwiek zmieniać w stylu swych recenzji. Są naprawdę dobre. :) Mnie one odpowiadają.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pisz tak, jak czujesz i uważasz a nie staraj się podporządkowywać innym osobom, przecież pisanie recenzji ma być twoją pasją a nie przymusem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kochana, każdy z Nas - recenzentów ma inny styl pisania i to nas właśnie wyróżnia. I dzięki temu książka może mieć kilka recenzji bo każda jest inna, inaczej napisana i każda jest wciągająca a nie na jedno kopyto ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. popieram zdanie większości, powinnaś pisać tak jak lubisz i czujesz, w końcu blog jest dla Ciebie, a nie Ty dla bloga :) a ja tam lubię wyczerpujące recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeżeli recenzja ma ręce i nogi to może być długa jak... kurcze, nie mam porównania (chodzi tu o pojęcie bardzo długa) =3

  OdpowiedzUsuń
 15. pisz tak jak lubisz, sama raz piszę długie recenzje, a raz nie mogę sklecić kilku zdań ;P

  OdpowiedzUsuń
 16. Każdy ma swój styl pisania i nie ma co się zmuszać, do pisania inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 17. i bardzo dobrze, najważniejsze robić coś dla przyjemności, tak jak się czuje, bez wciskania się na siłę w jakieś schematy! ;*

  OdpowiedzUsuń
 18. Mi się podobają Twoje recenzje i cieszę się, że nie zamierzasz ich zmieniać na siłę :) O to chodzi w życiu, by zawsze być sobą i robić różne rzeczy po swojemu :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Masz swój charakterystyczny, oryginalny styl - nie zmieniaj go. To dobrze, ze w recenzji zostawiasz cząstkę siebie. Takie recenzje najmilej się czyta!

  OdpowiedzUsuń
 20. Najważniejsze, abyś pisała tak jak lubisz! Lepiej wychodzi Ci pisanie dłuższych recenzji? To rób to i nie patrz na innych! Mi to nie przeszkadza, ponieważ sama wiem, że nieraz rozpiszę się tak, że wychodzi trochę więcej niż trzeba. Ale co z tego? :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Olej wszystkie opinie, że nie chcę się tego czytać ! Co z tego ? Jak ktoś nie przeczytał do końca to nie ma sobie co nim zawracać głowy. Uważam, ze każdy powinien pisać to co czuję i jak czuję. Przez to że twoje recenzję są takie a nie inne sprawia, że są wyjątkowe ! ?I tego się trzeba trzymać !

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...