czwartek, 13 grudnia 2012

Christmas TAG :)

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami :) Powstała więc nowa zabawa, do której zostałam zaproszona przez Małą Mi :) Serdecznie dziękuję :)

1. Kiedy zaczynasz przygotowania do Bożego Narodzenia?
Tak około tydzień przed Wigilią :) wyciągam ozdóbki świąteczne, a jakieś 2 dni wcześniej zaczynam wielkie gotowanie :) dzień przed Wigilią całą rodzinką ubieramy choinkę :) 

2. Posiadasz kalendarz adwentowy?
Ja nie posiadam :) kiedy byłam dzieckiem mama kupowała mi takie kalendarzyki, a teraz kiedy ja jestem już mamą kupuję takie moim dziewczynkom... póki co nie sprawdzają się, bo czekoladki zjedzone są jednego dnia :)

3. Jakie są Twoje ulubione filmy świąteczne?
Mój ulubiony -"W krzywym zwierciadle: Witaj święty Mikołaju" (z Chevy Chase)... ten film mnie po prostu rozbraja :) Choinka na dwa piętra od razu, słynne lampki świąteczne na całym domu i cała szalona rodzinka :) poza tym "Gremliny" i klasyka... "Kevin sam w domu" :) 

4. Czy masz jakieś wesołe wspomnienia świąteczne?
Najweselsze wspomnienie świąteczne, które do tej pory z rodzinką wspominamy, miało miejsce jakieś 17 lat temu :) ja miałam lat 10 i spędzaliśmy święta u rodziny :) ... brat dostał kota... kot postanowił dołączyć się do świętego Mikołaja i zostawił nam pod choinką prezent...bardzo śmierdzący prezent :)

5. Jak wygląda Boże Narodzenie w Twoim domu?
Tradycyjnie :) choć bez karpia... mój mąż nie lubi i ja również nie przepadam, ponieważ ma za dużo ości :/ poza tym raczej nie ma aż 12 potraw na stole, ponieważ mnie samej brak kilku rąk do przygotowania aż tylu :) ale w moim rodzinnym domu było to przestrzegane :) poza tym w wigilię od rana nie wychodzę z kuchni... potem siadamy do stołu z rodzinką :) po wigilii otwieramy prezenty... i odpoczywamy :) Natomiast pierwszego lub drugiego dnia świąt, spotykamy się w gronie przyjaciół... Zapraszamy moje przyjaciółki z rodzinami, lub spotykamy się u którejś z nich ;) 

6. Co najbardziej lubisz w Świętach Bożego Narodzenia?
W tej chwili chyba te kilka dni wolnych od pracy :P a tak naprawdę to wielką wartość ma dla mnie spędzanie tego czasu z rodziną i przyjaciółmi :) To najbardziej lubię w czasie świąt :)

7. Czy masz jakieś tradycje świąteczne?
Chyba spędzam je tak samo jak wszyscy inni... Wigilia z rodziną a potem kiedy dzieci już zasną zmęczone i podekscytowane nowymi prezentami, kładziemy się z mężem i oglądamy telewizję, rozmawiamy, tylko przy blasku lampek choinkowych i świeczników :)

8. Jakie są Twoje ulubione piosenki świąteczne?
Hmmm szczerze mówiąc strasznie mnie one wszystkie denerwują :) kiedy już miesiąc przed świętami, słuchając w pracy radia, co chwilę słyszymy "Chritmasy" :) ale najbardziej lubię chyba wykonanie Jay Delano "I'ts christmas"... oczywiście najbardziej ze świętami kojarzy mi się jednak piosenka Wham, która nie wiem dlaczego jest w Polsce uznawana za świąteczną piosenkę skoro jest raczej o miłości...

9. Jaką będziesz mieć choinkę w tym roku?
Jak co roku... dużą i żywą! Pachnącą lasem :) 

10. Jaki jest twój ulubiony zapach świąteczny?
Zdecydowanie choinka! i te wszystkie zapachy wydobywające się z kuchni... :) 

11. Jaki kolor lampeczek choinkowych lubisz najbardziej?
lubię wielokolorowe lampeczki na choince :)  

12. Odliczasz dni do świąt?
Zdecydowanie... mając głównie na uwadze - kiedy muszę zacząć "mieszkać" w kuchni, by zdążyć ze zrobieniem wszystkich potraw na święta :)

13. Ulubiony zimowy lakier do paznokci?
nie mam takiego :) zwykle maluje paznokcie tylko dwoma kolorami - bezbarwnym lub czerwonym :) w święta nic się nie zmienia :)

14. Ulubiony zimowy napój?
przeróżne gorące herbatki :) zielone, czarne, smakowe... :)

15. Jak wygląda twój pokój podczas okresu świątecznego?
Pokoju już nie mam, ale staram się przystroić mieszkanie tak, by moje dzieci cieszyły się ze świąt tak jak ja, kiedy byłam dzieckiem :) na półkach ustawiam przeróżne świeczniki świąteczne, stroiki, zawieszamy lampeczki nad oknem i oczywiście choinka... Ciężko to opisać w każdym razie jest świątecznie :)

Serdecznie dziękuję za uwagę :) 
i zapraszam do zabawy wszystkich tych, którzy nie otrzymali jeszcze nominacji... :) 
Zbliżają się święta, więc pobawmy się wszyscy w naszym blogowym gronie :) Zapraszam :)

pozdrawiam 
Ruda :)

11 komentarzy:

 1. A ja się pobawię, czemu nie! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie na szczęście mieszkanie w kuchni omija:) A za elfa robić też nie musze, bo przedszkole tak wyedukowało córę, że ona wie , że to my kupujemy prezenty. Już sobie wybrała i teraz pytanie czy to dobrze, czy źle?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez sie pobawie:D a co mi tam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapach choinki jest świetny... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe odpowiedzi :)
  mnie też nominowano, więc pewnie na dniach pojawi się u mnie podobna notka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brrr... Jak słyszę "Last Christmas" to mnie trzęsie. =/

  Sądząc z opisu - Święta u Ciebie na pewno są przepiękne. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo dziękuję za to, że wzięłaś udział w zabawie ;-) Historia z kocim prezentem pod choinką nieźle mnie rozbawiła! :D
  Piękne masz te święta, tylko pozazdrościć :)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja to klimatu świąt już dawno nie czuję, to wszystko zrobiło się takie sztuczne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc w tym roku to i mi przychodzi to z trudnością ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. I mnie do zabawy zaprosiła Mała Mi, zatem wkrótce udzielę swoich odpowiedzi.
  Ha ha, ale rozśmieszył mnie prezent, który został pozostawiony przez kota... Aj, moja złość nie miałaby granic. :P

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...