czwartek, 28 sierpnia 2014

Czas na zmiany... zmiany na lepsze? :)

*zdjęcie zaczerpnięte z internetu*
Moi Drodzy...
Zmieniamy się... Dorastamy. Uczymy się całe życie. I czasem nadchodzi czas, kiedy trzeba coś zmienić... U mnie właśnie taki czas nadszedł :) 

Nie, wcale nie żegnam się z blogosferą! Wręcz przeciwnie. W mojej głowie pojawiła się pewna myśl... Nie samymi książkami człowiek żyje... :) Właśnie, ja też nie. W moim życiu prócz książek jest miejsce na całą masę innych rzeczy! Mam męża, dzieci, przyjaciół i 8 godzin dziennie spędzam w pracy, gdzie grzebię w częściach samochodowych... Dzieje się bardzo dużo! Mam swoje opinie i poglądy na różne tematy, nie raz jakiś problem spędza mi sen z powiek... czemu by nie zacząć o tym pisać?! :) Czemu by nie wykorzystać tego mojego małego kącika w sieci, by wyrazić siebie nie tylko poprzez recenzje książek...? :)

Tak... za małą sugestią moich przyjaciółek, zamierzam nieco przekształcić mojego bloga... W tej chwili nie wiem, czy jest to dobry pomysł, ale chcę spróbować i mam nadzieję, że zostaniecie ze mną :) Będzie okazja poznać mnie bliżej, poznać moje otoczenie, moje poglądy... :) Będę pisać o różnych rzeczach - na dzień dzisiejszy mam mnóstwo pomysłów i będę starała się kolejno je realizować :) Już ostatnio pojawił się mały przedsmak czegoś nowego... o kobiecej przyjaźni, który znajdziecie TUTAJ. Wiele razy spotkałam się z opinią, że lubicie kiedy autor bloga pozwala poznać się bliżej, pisze coś o sobie, a nie jedynie podręcznikową recenzję książki... :) Ja teraz chciałabym pokazać Wam się z nieco innej strony... :) Książki i recenzje oczywiście też pozostaną! Bez obaw! To jest moja największa pasja! Od tego zaczynałam i na pewno z tego nie zrezygnuję :) Jednak w życiu dzieje się różnie. Czasem na czytanie książek zostaje mniej czasu, A wtedy blog jednotematyczny świeci pustkami i w miesiącu pojawia się niewiele nowych wpisów. Chciałabym to nieco zmienić :)

Jeśli chodzi o kwestie porządkowe i administracyjne... Blog może zostać nieco odmieniony. Może nowy nagłówek? Nowy tytuł? Może coś jeszcze? Czas pokaże... Adres bloga z kilku względów pozostanie ten sam. Z książkami w roli głównej... A czy posty "poza książkowe" będą oznaczone dodatkowym opisem jeszcze nie wiem... Przede mną jeszcze sporo porządków  i decyzji... :) Jedno co się na pewno nie zmieni - ja nadal będę ta sama :) i to nadal ta sama ja będę tu do Was przemawiać :)

Mam jedynie nadzieję, że mój nowy pomysł przyjmiecie z entuzjazmem, zechcecie mnie poznać bliżej i pozostaniecie ze mną :) Chętnie poznam też Wasze opinie na temat tej zmiany :) W końcu nie samymi książkami człowiek żyje... :) 

pozdrawiam
Renata Zub

8 komentarzy:

 1. Też w końcu doszedłem do takiego wniosku, u mnie jednak wiązało się to ze zmianą nazwy bloga (tj. założeniem nowego ;) Zamysł jak najbardziej pozytywny. Trzymam kciuki za jego realizację i już oczekuje pierwszych wpisów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. I o to właśnie chodzi! Mnie od początku nie wystarczało zamykanie się w literaturze, dlatego nie chciałam nazwy bloga zawężającej tematykę do jednej tylko dziedziny. Dlatego jeszcze raz rozważ ewentualną zmianę adresu - wszystkie posty można przenieść, do tego ustawić przekierowanie z tego adresu i wszystko będzie dobrze :) Od razu poszerzy to pole odbiorców, który będą wiedzieli, że mają do czynienia z czymś innym niż tylko kolejnym blogiem książkowym.

  Powodzenia w realizacji nowych zamierzeń! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Sama się nad tym zastanawiałam, ale chyba jeszcze nie czas na to. O wiele przyjemniej czyta mi się blogi książkowo- lifestyle'owe, aniżeli takie, na których tematyka jest okrojona. Uwielbiam książki, ale czasem fajnie jest poczytać o czymś zupełnie niezwiązanym z literaturą. Kibicuję i sadzę, ze nie tylko ja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! Tez ostatnio dodaję posty niekoniecznie związane z książkami. To jest rewelacyjna myśl, bo rzeczywiście można bliżej poznać właściciela bloga. W 100% popieram i czekam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem za! Bardzo dobry pomysł :) Sama mam ochotę na coś takiego, ale nie wiem, nie mogę się zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Twój blog nic na tym nie straci, a moim zdaniem będzie bardziej ciekawszy i możesz liczyć na to, że przybędzie Ci więcej czytelników. Juz nie mogę się doczekać tyCH Twoich nowych zmian :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli Twoje posty będą tak ciekawe i spontaniczne jak post o przyjaźni, to już nie mogę się doczekać. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie ten pomysł bardzo się podoba! Już nie mogę doczekać się nowych wpisów :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...