sobota, 19 sierpnia 2017

Zakupy w Księgarni Znak...


... to czysta przyjemność! :) Tylko spójrzcie! Stos 25 tytułów, które tylko czekają w kolejce by po nie sięgnąć i spędzić w ich towarzystwie deszczowe, jesienne wieczory, które już powoli nieubłaganie nadchodzą. Jak pewnie pamiętacie od jakiegoś czasu mieszkam w Nowym Jorku i choć mogę bez problemu znaleźć tu polską stacjonarną księgarnię w polskiej dzielnicy, to nie zmienia to faktu, że tak jak książki są drogie w Polsce, tak samo i drogie są tu. Może nie jest tak bardzo odczuwalne dla kieszeni, jak 40zł na polskie realia, ale mimo wszystko jest to sporo, porównując cenę jednej książki za 20-30$, z dużym zestawem w restauracji typu Burger King, który będzie kosztował około 6$. Więc zakupy wcale nie są, aż tak dobrym pomysłem, tym bardziej, że książkę pochłonie się w dwa wieczory i tyle z całej przyjemności! Jest jeszcze biblioteka z polskimi książkami, ale... jest to chyba jedna biblioteka oferująca książki w języku polskim w całym NY. Musisz przejechać pół miasta i poświęcić na to pół dnia. Prywatne biblioteczki koleżanek to też nie studnie bez dna... :)


Jakiś czas temu, jedna z moich koleżanek poleciła mi zakupy w księgarni internetowej. Dlaczego to dobry pomysł? Po przeliczeniu walut, za 30$ mam już ze 4 książki, a nie jedną! A jeśli jeszcze będzie to zamówienie zbiorowe wspólnie z polskojęzycznymi koleżankami? Za kilka dolarów wszystkie mamy czytania na długi czas! Problemem więc zostaje już tylko wysyłka, z którą w większości księgarni już nie jest tak prosto. Oczywiście na terenie Polski zwykle za zakupy powyżej 100 czy 150zł wysyłka jest gratis wszędzie. Jednak w przypadku wysyłki zagranicznej i to jeszcze poza Unię Europejską, zaczynają się schodki. Niektóre księgarnie naliczają nawet po dodatkowe 20zł za każdą sztukę w paczce! Zakupy takie tracą więc większy sens. Dlatego też wybrałam Księgarnię ZNAK. I to o ich ofercie i realizacji chciałam powiedzieć parę słów...

Księgarnia Znak, chyba jako jedyna na rynku, ma niezwykle atrakcyjną ofertę wysyłek zagranicznych. Poza kraje UE, kurierem, priorytetem, z dostawą pod same drzwi, nalicza stałą kwotę 100zł! Niezależnie od kwoty zamówienia! Tak więc za wysyłkę takiego wielkiego pudła, ważącego niemal 12 kg, z 25 książkami w środku i niemal 11 tysiącami stron do przeczytania, zapłaciłam równowartość 1 książki w księgarni w NY! Drugą sprawą, godną pochwały jest ekspresowa wysyłka! Już tego samego dnia po złożeniu zamówienia dostałam informację, że moja paczka została wysłana! Zagadką tylko było... ile faktycznie będę na nią czekać? Przyznam, że to najbardziej zajmowało mi myśli i najbardziej martwiło. 

Tymczasem dokładnie 14 dnia po zamówieniu (a 10 dniach roboczych) znalazłam paczkę pod moimi drzwiami! Uwierzcie mi, że jak na wysyłkę do Stanów Zjednoczonych było to tempo ekspresowe! Gdyż ostatnio znalazłam w mojej skrzynce przesyłkę nadaną w Warszawie w ...kwietniu, a niedługo potem nadaną w maju... Co najważniejsze cała paczka dotarła do mnie w nienaruszonym stanie, bardzo dobrze zabezpieczona. A jak wiemy z tym często jest problem nawet podczas wysyłek na terenie naszego kraju. Nie raz docierała do mnie paczka w opłakanym stanie, gdzie zawartość ledwo trzymała się opakowania i cudem było dostarczenie jej odbiorcy w stanie kompletnym. Tym razem książki były bardzo ładnie ułożone w kartonie, pozostałe miejsce zabezpieczone zostało folią pęcherzykową, by nie przemieszczały się i nie uszkodziły w czasie transportu. Ponadto całość została szczelnie owinięta streczem i oklejona firmową taśmą Znaku. Wysyłka była tak profesjonalna, że podejrzewam, że nawet gdyby wysłali mi za ocean zgrzewkę jajek kurzych, w jednym kartonie z cegłami, to dostałabym je wszystkie (nie tylko cegły :) w nienaruszonym stanie! ;) 

Ja skupiłam się głównie na ofercie z wysyłką zagraniczną, ale oferta księgarni Znak jest równie atrakcyjna w przypadku adresata na terenie naszego kraju... i o wiele bogatsza. Masz do wyboru Pocztę Polską, Kuriera, odbiór w Kiosku Ruchu, Paczkomacie. Ponadto oferują dostawę kurierem nawet w soboty! Jeśli zamówienie złożysz w piątek do godziny 14, to w sobotę, następnego dnia do Twych drzwi zapuka przemiły pan z Twoim zamówieniem w dłoni! I ja jak najbardziej w to wierzę, skoro do USA dostarczyli mi paczkę w dwa tygodnie. Z resztą zajrzyjcie sami - www.znak.com.pl ! - Bogata oferta, atrakcyjne ceny i ekspresowa wysyłka! Pełen profesjonalizm! Polecam z czystym sumieniem!

Moje zakupy przedstawię już niebawem szczegółowo, w osobnym poście! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...