czwartek, 28 czerwca 2012

"WYZNANIA EGZORCYSTY" - Gabriele Amorth

OPIS WYDAWCY
Jak się bronić przed złym duchem? Jeśli ktoś jest opętany, czy doświadcza tego na skutek swojej winy? Jakie są objawy obecności i działania szatana? Czy istnieją gusła, czary, urok rzucony złym wzrokiem? Czy możemy się od nich uwolnić? Na te i inne pytania, nękające współczesnego człowieka, dpowiada znany i ceniony egzrcysta diecezji rzymskiej - ks. Gabriele Amorth. Jego książka pt. "Wyznania egzorcysty" spotkała się z wiekim zainteresowaniem.

MOJA OPINIA 
Jestem osobą wierzącą. Wierzę w Boga, a co się z tym wiąże? Wierząc w Boga oczywiste jest, że i w szatana wierzę. Wierzę, że jego upadłe anioły krążą po ziemi, kusząc ludzi i ściągając ich na złą ścieżkę, przeciwko Bogu. Niedawno wpadła mi w ręce książka pt "Wyznania egzorcysty". Czy ją przeczytać? nie zastanawiałam się długo... :)

Autorem książki jest ojciec kościoła katolickiego. Pełni on funkcję egzorcysty, a powyższa pozycja jest wynikiem wielu lat jego praktyki. Ojciec Amorth bardzo szczegółowo przedstawia nam problem opętania przez demony. Z książki dowiemy się między innymi, jak odróżnić opętanie od choroby psychicznej. Dowiemy się jakie osoby są szczególnie narażone na ataki złych demonów, w jaki sposób odprawiane są egzorcyzmy i jak bronić się przed demonami. Dość obfity rozdział poświęcony jest również magii, oraz objaśnieniu w jaki sposób zagraża ona naszemu zdrowiu i jaki ma ona związek z mocami nieczystymi.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Sposób w jaki jest napisana bardzo mi odpowiadał - przejrzysty podział na rozdziały, wyznaczone punkty... Jednym słowem - szata graficzna - rewelacyjna! Do tego autor umieścił w książce wiele przykładów, które miały miejsce w realnym świecie. Swoje racje i przykłady podpierał cytatami z Biblii, a całość choć pisana w formie wykładów, prezentuje się niezwykle dostępnie i klarownie. Zdecydowanie każdy kto sięgnie po tę książkę, zrozumie prosty język oraz wyniesie z książki wiele cennych informacji. Niezależnie od wyznawanej wiary, oraz posiadanej wiedzy na przedstawiony temat. Autor kieruje swoją pozycję do każdego czytelnika zainteresowanego problematyką egzorcyzmów i opętań i dba oto, aby była ona łatwa do zrozumienia, nawet dla osób, które nie miały wcześniej styczności z językiem wiary katolickiej.

Autor bardzo dogłębnie przedstawił czytelnikowi problematykę opętań i przedstawił dokładny opis w jaki sposób odprawiane są egzorcyzmy. Wymienił rodzaje demonów, sposoby ich wypędzania i wiele innych zagadnień. Osoby fascynujące się czarami i magią, zainteresowani rzucaniem klątw i uroków, również znajdą w tej pozycji wiele interesujących rzeczy! Ja jestem zainteresowana samą tematyką, nie uprawiam magii i nie odprawiam rytuałów magicznych, lecz chętnie o tym czytam i pogłębiam wiedzę... Z tej książki wyniosłam wiele wskazówek, które pomogłyby mi zająć się nią w praktyce! Choć zamierzenia autora są zupełnie inne i być może zrobił to całkiem nieświadomie, ale zamieścił w swojej książce wiele pomocnych informacji dla osób zajmujących się magią! Oczywiście tych początkujących. Poza tym niedowiarków może przekonałby, że zdolności jasnowidzenia naprawdę istnieją i są darem od samego Szatana! Rzecz jasna, autor jako ojciec kościoła katolickiego próbuje zniechęcić nas do praktyk magicznych i przedstawia nam niebezpieczeństwa z nimi związane, bo jak powszechnie wiadomo, okultyzm i ezoteryka są furtką pozwalającą siłom nieczystym zawładnąć naszym ciałem, światem... i praktykowanie ich jest kategorycznie zabronione przez Biblię.  

"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę (ofiary z ludzi), uprawiał wróżby, gusła, przepowiadanie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwością jest bowiem dla Pana każdy kto to czyni." 
(Pwt 18,9-12)

"Nie będziecie się zwracać się wywołujących duchy, ani wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz." 
(Kpł 19,31)

"Niechaj się stawią by cię ocalić, owi opisywacze nieba, którzy badają gwiazdy, przepowiadają na każdy miesiąc, co ma się z tobą wydarzyć. Oto będą jak źdźbła słomiane, ogień ich spali. Nie uratują własnego życia z mocy płomieni." 
(Iz 47, 13-14)

Uważam, że każdy kto jest zainteresowany zagadnieniem egzorcyzmów, demonów znajdzie w tej pozycji coś dla siebie! Zarówno zagorzały katolik, poszukujący rad jak się bronić przed złymi mocami, jak i fascynat magii, któremu dalekie są biblijne nakazy. Ja jestem usatysfakcjonowana tą pozycją i mogę ją szczerze polecić :)

CYTATY
"Pewnego dnia zapytałem 13-letnią dziewczynkę: 'Jak wyglądają związki między dwoma nieprzyjaciółmi, którzy w ciągu życia nienawidzili się śmiertelnie. Obaj dostali się do piekła i muszą przebywać razem przez całą wieczność?' Oto jej odpowiedź: ' Jakiś ty niemądry! Tam każdy jest zamknięty w sobie i dręczony przez własne wyrzuty sumienia. Nie utrzymuje się związków z kimkolwiek; każdy jest całkowicie osamotniony, aby mógł rozpaczliwie opłakiwać zło, jakiego się dopuszczał. To przypomina cmentarz'. "

29 komentarzy:

 1. Ciekawy temat. Przeczytam kiedyś

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię horrory w literaturze i kinie, ale o opętaniach w prawdziwym życiu bałabym się czytać. W gimnazjum ksiądz na religii czytał nam fragment jakiejś książki o opętaniach i przeraziło mnie to nie na żarty. Od tego czasu omijam takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mmm historie z pogranicza światów... bardzo me gusta ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. niekoniecznie moje klimaty, raczej tym razem odpuszczam
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością interesująca pozycja i być może przeczytam. A dzisiaj rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów. Złe duchy nie próżnują a my je tak chętnie, chociaż czasem nieświadomie zapraszamy do swojego życia chociażby za pośrednictwem ezoteryki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmmm...może, nie mówię nie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cytat genialny i prawdziwy ! Staram się nie rozmyślać jak wygląda piekło, lecz opis zaczerpnięty z książki bardzo do mnie trafił i tak, tak właśnie to powinno wyglądać. Czyńmy więc dobro i odrzućmy nienawiść z naszych umysłów i serc ! :)

  Ula

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam książkę w domu, ale nie starczyło mi odwagi żeby ja przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. O Panie, ja tam strachliwa nie jestem ale po filmie "egzorcyzmy emilly rose" wysiadłam. Ludzie mówią że wcale taki nie jest taki straszny, ale ja oglądałam go w samotności o 3 rano i myślałam że w porty narobię jak nią rzucało po suficie;)
  Książka zapewne ciekawa, bo może nam wiele wyjaśnić ale czytając ją będe mieć przed oczami sceny z filmu, a tego po raz drugi nie wytrzymam;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś dałabym się pociąć za tę książkę, bo bardzo nęciła mnie tematyka egzorcyzmów. Teraz już mi przeszło. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa pozycja, spróbuję ją dostać. A nuż dowiem się czegoś interesującego. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyznam, że zawsze czytając takie książki niesamowicie się boję, ale jednocześnie czuję dreszcz emocji. Jeśli tylko się natknę na tę książkę, na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ooo :D Nigdy nie miałam do czynienia z takimi książkami, a przyznam, że egzorcyzmy mnie interesują :) Więc przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam nadzieję, że na nią niedługo trafię:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam książkę o Annelise Mitchel (jeśli dobrze to napisałam) i bardzo mną wstrząsneła. Do tego jak obejrzałam film o Emily Rose... Moim zdaniem trzeba mieć mocne nerwy, żeby o tym czytać. Ja spróbowałam raz i na razie mi wystarczy.

  OdpowiedzUsuń
 16. obejrzałam duzo filmów o egzorcyzmach, ksiazek jeszcze nie czytałam, ale ta wydaje sie bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 17. Wygląda bardzo dobrze - ach, idę poszukać jej w bibliotece ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawa tematyka. Chętnie zajrzę do tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Tematyka ciekawa, ale nie wiem, na ile można takim książkom ufać :P

  OdpowiedzUsuń
 20. chętnie przeczytam. Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Chyba raczej nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 22. Przeczytałabym. Tyle że w dzień i w jakimś bezpiecznym miejscu, bo po prostu taka tematyka dosyć mocno mnie straszy...

  OdpowiedzUsuń
 23. Omijam te tematy szerokim łukiem.. Więc spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 24. Raczej nie dla mnie, spasuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie, wolę mieć "na koncie" przespane noce.

  OdpowiedzUsuń
 26. O. Swego czasu bardzo interesowałam się tą tematyką. Jak się na nią natknę, to czemu nie. Teraz mam ograniczony czas, więc muszę nadrabiać zaległości czytelnicze, ale może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 27. Uwielbiam tego typu książki. Mam nadzieję, że spotkam ją w bibliotece! Pozdrawiam;)

  http://ksiazki-madame-k.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. Chyba się skuszę, jest mnóstwo takich książek ale trudno trafić na coś dobrego :(

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...