poniedziałek, 5 października 2015

"Mój Paryż, moja miłość" - Paulina Wnuk - Crepy

Gatunek: LITERATURA PIĘKNA
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka

Dostępność: PASCAL
Wydawnictwo: PASCALZ czym kojarzy mi się Paryż? Z winem, serem, bagietką, perfumami i modą... Od najwcześniejszych lat miałam zakodowane, że to właśnie w Paryżyu kobiety wiedzą co to prawdziwa kobiecość, elegancja i ponadczasowa klasyka. I choć to Polki są najładniejsze na świecie, Paryżanki uważam za najlepiej ubrane... Ponadto nie możemy odmówić Paryżowi tytułu najbardziej romantycznego miasta na świecie. Któż by nie chciał zaręczyć się właśnie tam?! I któż by nie chciał po prostu pojechać do Paryża i zobaczyć go na własne oczy?

Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame... To wszystko jest niewątpliwie warte zobaczenia. To zabytki, z których słynie Paryż. A gdybyśmy chcieli wymienić je wszystkie, musielibyśmy stworzyć ogromnie długą listę. Cały Paryż jest wart poznania, tam niemal na każdym kroku znajdziemy wyjątkowe miejsca. Nic więc dziwnego, że pewnego dnia 15 lat temu, pewna młoda Polka, postanowiła spakować walizkę i zamieszkać właśnie tam, w mieście, które same w sobie jest legendą.  Paulina Wnuk- Cerpy, bo właśnie o niej mowa, przeniosła się z Łodzi do Paryża, by znaleźć miłość i rozpocząć karierę modelki. Los się do niej uśmiechnął, gdyż spełniła swoje marzenia. Została żoną Francuza, urodziła mu dwie córeczki i zrobiła karierę modelki. Zakochała się Paryżu, a Paryż pokochał ją...

Teraz pani Paulina wydała swoją pierwszą książkę, by pokazać nam jakie naprawdę jest to miasto. Przedstawiła jego wady, zalety, oraz obraz rodowitych Paryżan. Jej książka jest prawdziwym przewodnikiem po światowej stolicy mody, jego ciemnych i pozytywnych stronach, po kulturze, jego mieszkańcach. Oczywiście nie jest to przewodnik rodem z Reader's Digest... Jest to osobiste, subiektywne spojrzenie na to miasto oraz ludzi je zamieszkujących, oczami młodej kobiety, która wybrała właśnie to miejsce, by tam spełnić swoje marzenia. 

Na początek dowiemy się czegoś o mieszkańcach, rodowitych Paryżanach, którzy na pierwszy rzut oka wydają się być aroganccy, bezczelni i opryskliwi. Uważają się za pępek świata, w ich mniemaniu to oni są najmądrzejsi, mają niepowtarzalną klasę i styl, a resztę Francji uważają za prowincję... Następnie autorka oprowadza nas po zakątkach miasta i pokazuje jak się żyje w Paryżu. Jakie są najpopularniejsze posiłki, gdzie Paryżanie spędzają wakacje, jak żyją, jak kochają, co lubią, czego nie znoszą... Jednym słowem jest to kompendium wiedzy o tym pięknym mieście i jego mieszkańcach, napisane w bardzo przystępny sposób przez Polkę, która na początku boleśnie zderzyła się z rzeczywistością, a następnie nauczyła się w niej żyć. Nie zrozumcie mnie źle... Paryż nie jest zły i okrutny, ale czasem znacznie różni się od naszych powszechnych wyobrażeń. 

Warto również wspomnieć o stronie wizualnej i artystycznej tej książki. Nie zawsze to robię, ale w tym wypadku nie mogę tego pominąć. Ta książka jest jak sam Paryż! Elegancka, piękna i bardzo estetyczna. Uwierzcie, że dla mnie miłośniczki rzeczy pięknych, kontakt z tą książką jest niesamowicie przyjemny! Miła w dotyku okładka, dobry papier, do tego urocze zdjęcia i praktyczny podział na rozdziały, sprawiają, że tę pozycję aż chce się czytać! Ponadto lekkie pióro autorki, szczerość i  przyjemny w odbiorze styl, sprawiają, że spotkanie z tą książką było dla mnie bardzo udane. "Mój Paryż, moja miłość" jest pozycją obowiązkową dla każdego kto chciałby poznać bliżej to piękne miasto, wybiera się tam na urlop, lub tym bardziej na stałe. Dla mnie ta lektura była ogromną przyjemnością, choć podróż do Francji jest na razie tylko moim marzeniem. 

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal!
Serdecznie dziękuję!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...