poniedziałek, 21 września 2020

Jak zamaskować rury w mieszkaniu? Zrób z nich półki na książki!

Niektóre mieszkania zazwyczaj w starych kamienicach na ścianach lub na sufitach prezentują nam gołe rury... To pozostałość po metodzie układania rur, aby był do nich jak najłatwiejszy dostęp. Może i ułatwia to dostęp, ale czasami jest to prawdziwa zmora. Surowe rury przy ścianie wyglądają nieestetycznie i mogą oszpecić nawet najładniejsze wnętrze. Dziś na szczęście już się tak nie robi, ale nie wszyscy mieszkamy w nowo wybudowanych domach... Co zrobić, jeśli w Twoim mieszkaniu w każdym pomieszczeniu pozostawiono jeszcze rury na wierzchu? Wyjścia są 2 – albo spróbujemy je zamaskować, aby nie były widoczne, albo wyeksponować, aby stały się zaletą i ozdobą. Sposobów jest mnóstwo! Jak można zrobić to najłatwiej i najszybciej?

Jak zamaskować rury w mieszkaniu?

Jeśli nie masz możliwości, by stworzyć zabudowę z płyt kartonowo-gipsowych to najszybszym, najtańszym i najmniej inwazyjnym sposobem na zamaskowanie rur jest kolor. Rury można pomalować w kolorze ścian, dzięki czemu staną się one mniej widoczne i nie będą rzucały się w oczy. Można to zrobić w dowolnym momencie! Wystarczy trochę farby i czasu. Trzeba jedynie pamiętać, aby wybrać dokładnie ten sam kolor, jakim pomalowano ściany i omijać wszelkie łączenia i zawory, gdyż zaschnięta farba może uniemożliwić ich odkręcenie. W każdym razie, dzięki farbie rury mogą się idealnie wkomponować w powierzchnię ściany i stać się praktycznie niewidoczne. Jeśli maskowanie za pomocą koloru Cię nie przekonuje to zrób to przy pomocy elementów dekoracyjnych. Dobrym pomysłem może być po prostu zasłonięcie rur. Wystarczy odpowiednio rozlokować karnisz, wybrać odpowiednią firankę, zasłonę lub parawan! To całkowicie nieinwazyjne rozwiązanie, które sprawdza się doskonale!
Zamiast ukrywać rury, możesz je wyeksponować!

Chociaż dla większości osób zabudowa lub zamaskowanie rur jest jedyną opcją, którą biorą pod uwagę, to są i tacy, którzy z chęcią wykorzystają je w sposób funkcjonalny lub dekoracyjny. Są to głównie miłośnicy wnętrz stylu nowoczesnym i industrialnym, gdyż niektóre trendy przedstawiają ciekawe, surowe aranżacje. W stylu industrialnym wszelkie instalacje i surowe rury są dekoracją, więc czasem doskonałym sposobem będzie wyeksponowanie rur, a nie ich zabudowa! Wyeksponuj rury, na ścianach porozwieszaj fotografie z przyjaciółmi, dobrej jakości zdjęcia z najważniejszych uroczystości rodzinnych, a Twoje mieszkanie stanie się nie tylko modne, ale również ciepłe i przytulne!

Jak wyeksponować rury w mieszkaniu?
  • Pomalować je na jaskrawy, kontraktujący kolor,
  • Owinąć sznurkiem sizalowym,
  • Okleić wzorzystą okleiną,
  • Pozwolić, aby pięły się po nich rośliny,
  • Wykorzystać je w funkcjonalny sposób, wykorzystując je jako... półki na książki! 
Najważniejsze, aby rury były dobrej jakości i wyglądały estetycznie, a wówczas nasza zmora, może okazać się ozdobą! Rury wystające ze ściany możemy pomalować i zmienić w funkcjonalne półki na książki, a te przy suficie możemy wykorzystać jako element oświetlenia! Aby wystrój był bardziej spójny, możemy też zamówić dodatkowe rury, aby wykonać z nich meble. Stalimpex to producent, który wykonuje rury stalowe na indywidualne zamówienie, zgodnie z życzeniem klienta. Możemy wybrać profil stalowy ze stali niskowęglowej, konstrukcyjnej, o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, ocynkowanej i nie tylko. Mamy do wyboru rury stalowe okrągłe, kwadratowe, owalne, półowalne, płaskoowalne i w kształcie elipsy o różnych średnicach. Produkt wykonany przez doświadczonego producenta, który stawia na jakość i precyzję wykonania, doskonale sprawdzi się w naszym mieszkaniu. W ten sposób rury, które do tej pory były dla Ciebie koszmarem, staną się ozdobą i elementem wystroju wnętrza! Tylko spójrz, oto kilka pomysłów z Internetu na rury w mieszkaniu...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...