czwartek, 31 marca 2022

7 najlepszych prezentów na komunię


Sezon komunijny już niebawem... Spodziewasz się zaproszenia na tę uroczystość? Trzeba zatem przygotować prezent, który uszczęśliwi dziecko! Pamiątka komunijna powinna przypominać o tym ważnym wydarzeniu. Co możemy podarować dziecku? Jakie prezenty i pamiątki komunijne ucieszą dziecko?

1. Medaliki, krzyżyki, złote łańcuszki

To chyba najpopularniejszy prezent na komunię, chętnie sięgają po niego szczególnie dziadkowie i chrzestni. Warto pamiętać także o grawerze, który przypomni o okazji.


2. Biblia i książki o tematyce religijnej

Osobnym prezentem na komunię, albo połączonym np. z wspomnianym wcześniej łańcuszkiem, może być pamiątkowe wydanie Biblii. W kwietniu i maju w księgarniach pojawiają się ładne wydania, dedykowane dzieciom, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.


3. Rower lub inny sprzęt sportowy

Wiele osób z okazji komunii dostało rower. Czasy się zmieniają, ale ten prezent nadal jest niezwykle popularny. Nowoczesne, składane rowery na pewno się sprawdzą. Jeśli dziecko lubi aktywnie spędzać czas i chętnie uczęszcza na zajęcia sportowe, na pewno ucieszy je wymarzony model! A jeśli rower już posiada, można wybrać inne akcesoria lub sprzęty sportowe... Rolki, deskorolki, longboard, hulajnoga... A może przydadzą się są nowe ochraniacze i kask? Porządne rzeczy posłużą dziecku przez pewien czas.


4. Książki, encyklopedie dla dzieci

Dla małego mola książkowego książki będą najlepszym prezentem, a ładne wydanie będzie świetną pamiątką Komunii Świętej. Jakie książki wybrać? Możemy wybrać książki, które zainteresują dziecko już teraz, np. "Opowieści z Narnii" lub "Harry'go Pottera", lub sięgnąć po takie, które spodobają mu się za kilka lat. Świetnym pomysłem jest też encyklopedia dla dzieci, która przyda się dziecku na lekcjach przyrody, historii czy języka polskiego. Taka encyklopedia to bardzo przydatny przedmiot! Dziecko znajdzie tam wiadomości, ciekawostki, mapy, ilustracje czy piękne zdjęcia... a nie ma nic, co przyda się bardziej niż wiedza! Spersonalizowana encyklopedia dla dzieci w pięknej oprawie z dedykacją będzie wspaniałym prezentem na komunię od babci, cioci czy matki chrzestnej.


5. Zegarek

To kolejny ponadczasowy prezent na komunię. Chłopcom na pewno spodobają się zegarki z różnymi dodatkowymi funkcjami, a dziewczynkom eleganckie modele z kryształkami. Na deklu możemy umieścić dedykację, która przypomni dziecku o nas i dniu Pierwszej Komunii Świętej. Możemy także zainwestować w nowoczesne smartwatche, ale postarajmy się wybrać model, który nie jest zbyt dziecinny. Dzieci szybko dorastają i zmienią zainteresowania, więc zbyt dziecinny zegarek szybko pójdzie w kąt.


6. Elektronika

Kolejnym pomysłem na prezent na komunię jest także różnego rodzaju elektronika. Kiedyś popularne były aparaty, walkmany, discmany i kieszonkowe odtwarzacze MP3, MP4, a dziś posłuży dziecku  telefon, tablet, elektroniczny czytnik, a także laptop.


7. Pieniądze

To chyba najbardziej uniwersalny prezent na komunię. Może dziecko zbiera pieniądze na coś konkretnego, coś wymarzonego... więc każda gotówka przybliży je do osiągnięcia celu. Do koperty warto włożyć także kartkę z dedykacją, a kopertę do spersonalizowanej encyklopedii dla dzieci.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...