wtorek, 10 lipca 2012

"BEZPIECZNY TAROT" - Maria Bigoszewska

Rok wydania: 2011 
Format: 145 x 205 mm 
Ilość stron: 228 
Oprawa: miękka
Wydawnictwo Studio Astropsychologii

OPIS WYDAWCY
Maria Bigoszewska nie jest w Polsce bynajmniej osobą anonimową. Poetka, praktykująca tarocistka i doradca życiowy jest bowiem niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie wróżenia i poradnictwa osobistego. Na przestrzeni ponad dwudziestu lat zawodowej kariery pomogła już tysiącom osób. Uwagę klientów zwracała nie tylko bardzo rozwinięta u niej empatia, ale i niezawodność w odczytywaniu informacji podawanych jej przez karty Tarota. Dziś pragnie się ona podzielić z Tobą umiejętności niezawodnego, i przede wszystkim bezpiecznego, wykorzystania tej niezwykłej talii.

Sztuka wróżebna opisana przez Marię Bigoszewską nie jest sprzeczna z jakąkolwiek religią. Nie należy mylić jej również z okultyzmem. Tarot jest w pełni i bezpieczny i łatwy w wykorzystaniu dla każdego, kto w trudnej chwili pragnie usłyszeć dobrą radę.


Zostań więc już dziś profesjonalną wróżką! 

MOJA OPINIA
Od dłuższego czasu tarot należy do grona moich zainteresowań. Tajemnicza talia 78 kart, nieznanego do końca pochodzenia - intryguje! Ludzie od wieków robią wszystko, by odkryć rąbka tajemnicy i poznać przyszłość... Karty tarota podobno są w tym niezastąpione... Piękne, jednak tajemnicze rysunki na nich przedstawione fascynują! Patrząc na nie zastanawiamy się - gdzie w nich ukryta jest przyszłość? Jak je odczytać?Postanowiłam poznać je bliżej. Pierwszą talię posiadam już od jakiegoś czasu i choć dokładnie przestudiowałam każdą z kart, nie obejdzie się bez dobrego przewodnika, który pomoże w dalszej nauce.

Znajdziemy na rynku wiele książek na ten temat. Jednak ważne, aby wybrać taką, która będzie dla nas jak najbardziej zrozumiała i napisana w przystępny sposób. Pozycja pani Marii Bigoszewskiej na pewno jest jedną z tych najlepszych. Klarowna, napisana prostym językiem, a co najważniejsze - krok po kroku przedstawia nam tajniki tej magicznej sztuki, jaką jest wróżenie z kart tarota!

Jest to książka, napisana przez panią, która zna się w tej dziedzinie jak mało kto! Maria Bigoszewska praktykująca od wielu lat wróżka, doradca życiowy, poetka. W środowisku ezoterycznym znana i bardzo ceniona. Tarot fascynuje ją od dawna i pracuje z nim od wielu lat! Znamy ją z felietonów i porad, które pisze dla takich czasopism jak "Wróżka" oraz "Gwiazdy mówią...". Pani Maria pomogła już wielu osobom. Teraz pomaga początkującym wróżbitom...

W jej książce znajdziemy prawie wszystko czego szuka osoba stawiająca pierwsze kroki w świecie tarota. Autorka dokładnie opisuje nam każdą z kart należącej do 22 Arkan Wielkich - historię, znaczenie w każdej dziedzinie - miłości, zdrowiu, karierze zawodowej. Poza tym opisuje cechy jakie nosi osoba daną kartą oznaczona i wiele innych aspektów. Wszystko jasno i dokładnie, aby każdy interesant mógł jak najszybciej zacząć samodzielną przygodę z kartami! Ale aby zacząć samodzielnie wróżyć to nie wystarczy... Potrzebna jest jeszcze znajomość rozkładów... Przynajmniej kilku, najłatwiejszych odpowiednich na początek... I to również znajdziemy w tej książce. Pani Bigoszewska przedstawia kilka najbardziej popularnych rozkładów. Najłatwiejszych, jednak takich z których można dowiedzieć się jak najwięcej informacji, oraz coś co bardzo mi się spodobało - podaje konkretne przykłady jak odczytać karty, znajdujące się w poszczególnych miejscach rozkładu. Podaje kilka gotowych przykładów, wraz ze swoja interpretacją, dzięki temu łatwiej jest stawiać pierwsze samodzielne kroki!

Ta książka bardzo przypadła mi do gustu! Zdecydowanie mogę ją polecić, każdemu kto chciałby rozpocząć własną przygodę z kartami tarota i samemu odkrywać ich tajemnicę. Czy mam do tej książki jakieś zastrzeżenia? Zastrzeżeń nie mam, ponieważ wszystko jest tu przedstawione dokładnie, jasno i dość szczegółowo. Autorka wie co robi i stara się to robić jak najlepiej. O arkanach wielkich znaleźć tu można prawie wszystko... Arkanom małym natomiast poświęcony jest jeden niewielki rozdział - a szkoda. Tego mi brak. Choć podejrzewam, że o nich autorka wyda oddzielną książkę... :) Bo to kolejna duża ilość wiedzy i wiadomości do przekazania :)

Tarot odpowie na wszystkie pytania. Czy spotkasz miłość swojego życia? Jak potoczy się twoja kariera zawodowa? Czy do późnych lat starości będzie dopisywać ci zdrowie? On zna odpowiedzi na wszystkie pytania.. Wystarczy jedynie wierzyć w jego potęgę! Ale każdy ma na ten temat własne zdanie, własne poglądy i oczywiście je szanuję :) Ja interesuję się fenomenem i tajemnicą tych kart, a tę książkę polecam każdemu, kto podziela moje zainteresowania... :)Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii

Serdecznie dziękuję!
14 komentarzy:

 1. podzielam zainteresowanie :) ostatnio nawet recenzowałam "Boski Tarot" - Ciro Marchetti, od Studia Astropsychologii i teraz brakuje mi jakiegoś porządnego poradnika na temat rozkładania i interpretowania kart, więc być może skorzystam z w/w książki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać że pozycją ciekawą ta pozycja jest, interesującą mnie też - interesuje ;)
  A tak w skrócie: chcę ją~~
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie też coraz bardziej interesuje tematyka tarota. Muszę się zaopatrzyć w książkę :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja z kolei odpuszczę nie moja bajka,

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam się - byłam kiedyś u wróżki i wróżyła mi z tarota. Szło jej to sprawnie i widać było, że zna się na rzeczy. Teraz, jak patrzę na to z perspektywy czasu, to jednak nic się nie spełniło z jej wróżb. Chociaż w przypadku mojej mamy było inaczej :) Tarot coś w sobie musi mieć ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś tarot mnie nie interesuje. A z ciekawości zapytam - wywróżyłaś sobie coś?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem komu mogłabym polecić :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Póki co mam za sobą książki o tarocie pani Chrzanowskiej, muszę się w ogóle tym na poważniej zająć skoro w końcu mam czas :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnie pozycje recenzowane przez Ciebie w ogóle mnie nie interesują - więc to nie jest tak, że po prostu przestałam tu zaglądać;) W każdym razie nie uznaję takich rzeczy jak tarot, wróżby itp. Za to z chęcią przeczytam jakąś Twoją recenzję innej książki;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...