sobota, 24 listopada 2012

"TAROT INTUICYJNY" - Barbara Antonowicz - Wlazińska


WIELKIE ARKANA
Rok wydania: 2000
Format: 16,5 x 24 cm
Oprawa: Twarda
Stron: 320


MAŁE ARKANA
Rok wydania: 2002
Format: 16,5 x 24 cm
Oprawa: Twarda
Stron: 300Dostępność: Talizman.pl OPIS WYDAWCY
Spośród wielu znakomitych książek o Tarocie ta jest szczególna, ponieważ opowiada o Tobie. Dostajesz do ręki narzędzie poznania siebie, odkrycia raz jeszcze dawno porzuconych marzeń, rozprawienia się raz na zawsze ze swoimi lękami. Rozbudzając intuicję uczy odczuwania piękna świata i niezwykłości życia jakiego przyszło Ci doświadczać. 
Jeżeli chcesz pracować z kartami Tarota, znajdziesz w tej książce wszystkie potrzebne informacje o symbolice kart oraz cenne wskazówki o samej technice stawiania rozkładów. Żadna z Twoich wątpliwości nie pozostanie bez odpowiedzi. Pozwól się oprowadzić po magicznym świecie niezwykłej talii kart.

MOJA OPINIA
Książek uczących jak korzystać z kart tarota znajdziemy wiele na rynku wydawniczym. Jednak nie chodzi o to żeby sprawić sobie jakikolwiek poradnik tarota, ale o to, żeby znaleźć taki, który jasno i klarownie, krok po kroku wprowadzi nas w ten magiczny świat wróżb... Ja miałam już w ręce wiele książek o tej tematyce. Wiele stoi na mojej półce, jednak ciągle szukałam nowych, ciągle nie wszystko było dla mnie na tyle jasne, by zacząć pracę z kartami na większą skalę niż stawianie wróżby dla samej siebie. Poszukiwałam podręcznika idealnego... który przemówi do mnie moim językiem... I chyba znalazłam!

Poradnik autorstwa pani Barbary Antonowicz- Wlazińskiej podzielony jest na dwie części, które dostępne są osobno. Pierwsza książka to wszystko o arkanach wielkich, w drugiej kolej na arkana mniejsze. Przyznam, że bardzo mnie cieszy taki podział i bardzo przypadł mi do gustu sposób w jaki autorka przedstawia nam kolejne karty talii Tarota. Każda z kart jest przedstawiona wyjątkowo szczegółowo i dokładnie. Zaczynając od jej wyglądu, przez symbole, z których składa się obraz karty, poprzez kolory, nasze wszelkie skojarzenia, aż po jej znaczenie w każdej dziedzinie, z której zdarzają się pytania podczas stawiania wróżby. Wszystko opisane jest jasno i klarownie, w języku dostępnym i zrozumiałym dla wszystkich. Znajdziemy również rysunek przedstawiający wygląd każdej omawianej karty, a na opis każdej z nich przypada aż kilka stron! Śmiało więc można powiedzieć, że autorka zdradziła nam chyba wszystkie szczegóły oraz wyczerpała temat kart, dzieląc się z czytelnikiem całym kompletem informacji, który zdobyła podczas wielu lat praktyki.

Wielkim plusem tych pozycji jest ich piękne wydanie. Twarda, kolorowa okładka, większy format, dobry papier, duża czcionka... Podział na rozdziały, czytelne rozmieszczenie, rysunki pomocnicze...  Do tego zawartość bogata w najważniejsze i najistotniejsze, przydatne informacje i Wszystko to jako całość tworzy książki o estetycznym wyglądzie, które z przyjemnością trzyma się w dłoniach i z przyjemnością się je czyta... Bardzo przydatny jest wstęp pozycji, w którym autorka przytacza najważniejsze pytania i zagadnienia dotyczące kart, wróżenia i wyczerpująco na nie odpowiada... Wiecie już na pewno, że w tych książkach znajdziecie najważniejsze informacje o znaczeniu karty Kochanków, Słońca czy charakterystykę grupy kart mieczy, buław czy  denarów.. Możecie być również przygotowani na przydatny, wyczerpujący wstęp, w którym poznacie odpowiedzi na takie pytania jak: "czy powinno się przyjmować zapłatę pieniężną za wróżbę?", "Jak przechowywać i tasować karty?", "Czy naszych kart powinny dotykać inne osoby", oraz co jest bardzo istotne "Jak wybrać idealną dla siebie talię" i "Jak szybko i łatwo nauczyć się znaczenia każdej z 78 kart"... Na te, oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w powyższych książkach.

Zdecydowanie są to wartościowe pozycje, które na pewno sprostają wymaganiom nawet tych bardziej wymagających czytelników, szukających wartościowego przewodnika po świecie magii i tarota. Ja jestem zadowolona i zajmują one ważne miejsce w mojej hierarchii książek ukazujących świat tarota. Podejrzewam, że będę do nich często wracać i korzystać, póki nie posiądę umiejętności wróżenia na poziomie perfekt! :) Z mojego obszernego zbioru książek uczących posługiwania się tą talią , te książki zajmują jedną z moich najwyższych opinii! Gorąco polecam je wszystkim tym, którzy interesują się tarotem, zaczynają przygodę z tą magiczną, tajemniczą talią, oraz tym którzy posługują się nią już całkiem sprawnie, jednak pragną zaczerpnąć kilku informacji, lub uzupełnić swoją wiedzę... Gwarantuję, że nie będziecie zawiedzeni.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii 
Serdecznie dziękuję!

12 komentarzy:

 1. Właśnie też chciałam te karty mieć ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam własną talię kart tarota i myślę, że ta książka będzie odpowiednia do mojej przygody z tymi kartami. c;

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam nigdy książek o tej tematyce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm coś mi się kojarzy, że moja mama ma ją na półce, ale głowy sobie obciąć nie dam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawe pozycje :) Tarot interesuje mnie od zawsze, więc to coś i dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubie tarot, ale nie mam do niego cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba jednak odpuszczę sobie te książkę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sprawdzają Ci się te tarotowe wróżby? Sama chętnie bym postawiła sobie... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tarotowi mówię stanowcze nie! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Tym razem dam sobie spokój, bo nie interesuje mnie tarot, aczkolwiek jeśli ktoś w moim otoczeniu (w co wątpię, ale kto wie? :)) będzie miał ochotę na zapoznanie się z tego typu literaturą to na pewno polecę mu "Tarot intuicyjny". :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ooo tak, tarot to fajna rzecz :D
  Ach, trzeba raz jeszcze dodać, że masz przepięknego bloga !

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio miałam okazję widzieć stawianie tarota w telewizji cosmica i nawet mnie to zainteresowało:) Tarot kojarzył mi się zawsze z tajemnicą i na pewno jest czymś niezwykłym , sam fakt ze zawsze budził tyle emocji świadczy o tym ze coś w tym jest :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...