poniedziałek, 4 lutego 2013

"MAGIJA NISKA" - Lon Milo DuQuette

Rok wydania: 2012
Format: A5
Oprawa: twarda
Ilość stron: 232
Wydawnictwo: illuminatio

OPIS WYDAWCY
Lon Milo DuQuette jest wybitnym, magiem i mówcą, który z niezwykłym polotem i właściwym sobie poczuciem humoru wykłada najważniejsze zagadnienia magiczne. To czołowa postać kultury okultystycznej Zachodu, a jego książki cieszą się niezwykłą popularnością wśród wszystkich znawców tematu.
„Magija niska” nie jest kolejnym podręcznikiem ani naukowym opisem systemu magicznego. To znacznie cenniejsza książka, która zawiera potężny i pouczający zapis w postaci doświadczeń samego autora. Historie te są równie zabawne, co pouczające – dają bowiem możliwość zapoznania się z prawdziwą teorią praktyki magicznej i wieloma bezcennymi informacjami technicznymi.

Jeśli dasz się uwieść prostocie i humorowi Lon Milo DuQuette’a, nic już nie stanie na przeszkodzie, abyś poznał największe tajemnice magii.

MOJA OPINIA
O magii pisałam już nie raz. I choć sama jej nie praktykuję, nie odprawiam rytuałów i nigdy nie próbowałam rzucać żadnego zaklęcia, to bardzo chętnie sięgam po każdą książkę, którą znajdę na jej temat. Magia to bardzo kontrowersyjne zagadnienie. Jedni absolutnie w nią nie wierzą, drudzy natomiast wierzą i są jej zagorzałymi zwolennikami. Mówimy tu o prawdziwych wyznawcach magii, którzy żyją zgodnie z jej zasadami i prawami... Wstępują do zgromadzeń, aby tam stać się adeptem magii i rozwijać się pod okiem doświadczonego mistrza. Bezsprzecznie autor tej książki prawdziwym magiem jest! Co w takim  razie zechciał nam przekazać?

Jeśli oczekujesz gotowych zaklęć i formułek, na zdobycie miłości, pieniędzy czy popularności... rozczarujesz się tą książką! Nic podobnego w niej nie znajdziesz! Żadnych zaklęć, gotowych czarów, przepisów na rytuały, magiczne miksturki... Autor zanurza się o wiele głębiej. Skupia się na magii, lecz w inny sposób. Ta książka to pewnego rodzaju pamiętnik! Opisuje ona przeżycia autora. Jego doświadczenia w dziedzinie magii. Przywołuje on swoje przeżycia, doświadczenia, wspomina pierwsze kroki stawiane w magii, a także  dzieciństwo i rodziców, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, że stał się magiem.

Ja nadal próbuję odkryć prawdę i postawić się po jednej ze stron sporu na temat magii - zwolenników lub sceptyków... I choć przeczytałam już kilkanaście książek na ten temat, do tej pory nie wyrobiłam sobie zdania. Być może właśnie dlatego, że większość pozycji proponuje nam gotowe zaklęcia, rytuały i opisuje podstawowe zasady magii - kolory świec odpowiednie do danego zaklęcia, olejki, dni tygodnia, fazy księżyca... Jednak, żeby się przekonać o skuteczności trzeba by było spróbować rzucić zaklęcie i czekać na efekty, a tego nigdy nie robiłam. Ta książka więc bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ autor nie podał nam po prostu kilku zaklęć, formułek do wyklepania przed ołtarzykiem, ale na własnych doświadczeniach starał się pokazać prawdziwą magię! Jest istotę i jej sens! Jak dla mnie było to coś nowego!
Poza tym książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób. Autor mówiący w roli narratora pierwszoosobowego, zwraca się bezpośrednio do czytelnika, dzięki czemu czyta się bardzo przyjemnie i szybko obdarza się pana DuQuette sympatią.

Jeśli interesujesz się magią lub chcesz wiedzieć czy ona naprawdę istnieje, ale nie oczekujesz gotowych zaklęć i rytuałów, to jest to książka dla Ciebie! Autor pokaże Ci jak żyje w zgodzie z naturą i jaką rolę odgrywa prawdziwa magia w jego życiu! I nawet jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do tego typu praktyk warto poświęcić na tę lekturę jedno lub dwa popołudnia, aby poznać prawdziwego adepta magii i jego magiczny świat!

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio
serdecznie dziękuję!9 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja, jednak mnie magia nie interesowała i już nie zainteresuje. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może, gdy będę miała szansę to sięgnę. Jednak nie będę jej specjalnie szukać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta pozycja wydaje się być inną od pozostałych, może kiedyś po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny tytuł, może keidyś się skuszę. osobiście, choć mam kumpelę bardzo mocno zorientowana w temacie i lubiącą te klimaty, jestem osobą zbyt mocno stapającą po ziemi, żeby w pewne rzeczy zacząć wierzyć. Czasem mnie to denerwuje, że zawsze musze mieć dowód naoczny, żeby w coś uwierzyć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chętnie sięgnę po tę książkę :) Jestem niej bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. zaciekawilaś mnie , przeczytam z chęcią:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobra książka! Mam wiele podobnych, ale i tak ją kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już jest w drodze do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Też interesuję się magią tylko w zakresie teoretycznym. Bardzo możliwe, że zapoznam się z tą pozycją :-)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...