sobota, 23 listopada 2013

"Zarabiaj tyle, ile jesteś wart" - Brian Tracy

Gatunek: PORADNIK - BIZNES, FINANSE 
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Przekład: Maksymilian Gutowski

Wydawnictwo: Helion
Dostępność: Onepress.pl

OPIS WYDAWCY
Jeśli nie odpowiada Ci to, jak wygląda Twoje życie i ile zarabiasz, jest tylko jedna osoba, która może to zmienić - TY. Czy jesteś zadowolony z wysokości swoich dochodów? A może uważasz, że zasługujesz na więcej? A kto ponosi winę za stan Twojego konta? Rodzice, typ wykształcenia, szef, firma, branża, konkurencja, a może gospodarka? Zastanów się: przecież w Twoim otoczeniu są setki ludzi, którzy mieli takie same problemy i byli tak samo ograniczani jak TY, a teraz zarabiają dużo więcej i prowadzą lepsze życie. Prawda jest taka, że zarabiasz dokładnie tyle, ile postanowiłeś - ani mniej, ani więcej. Twoja sytuacja finansowa wygląda jak wygląda, bo sam o tym zdecydowałeś. Ty i nikt inny.

Pamiętaj: nieważne, kim jesteś i skąd pochodzisz. 
Ważne jest, dokąd zmierzasz. A tu jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

MOJA OPINIA
Każdy z nas chciałby zarabiać więcej... Wiadomo. Każdy z nas chciałby wieść dostatnie życie, spełniać marzenia i nie martwić się o pieniądze. Jednak tak naprawdę niewielu na to stać. W dzisiejszych czasach, w naszym kraju, zarobki przeciętnego człowieka są na dość niskim poziomie... Biorąc pod uwagę klasę średnią naszego społeczeństwa, budżet domowy pozawala im przeżyć spokojnie miesiąc bez większych szaleństw i wyjątkowych przyjemności. Wakacje raz w roku, na tydzień nad naszym polskim morzem i nierzadko równa się to z harówką po 12 godzin dziennie przez pozostałe dni w roku. Kredyt mieszkaniowy zaciągnięty na 30 lat... który w najlepszym przypadku uda nam się spłacić i nie obciążymy nim naszych dzieci :) Niezbyt zadowalające...

Ale prawda jest taka, że ludzie wolą marudzić i narzekać na wszystko, na co podobno nie mają wpływu, niż wziąć sprawy we własne ręce i ruszyć z miejsca, pomyśleć i znaleźć sposób na większe zarobki i lepsze życie! Ponieważ wygodnie jest zrzucić winę za swoje niepowodzenia na kogoś innego lub na wszystko wokół :) Jednak pan Tracy nieubłaganie przedstawia nam prawdę... Zarabiasz tyle na ile się godzisz!!! Ani złotówki mniej, ani więcej! To od ciebie zależy ile zarabiasz, jak żyjesz i jak ci się powodzi! Nie ma tu znaczenia twoje pochodzenie, otoczenie ani nic innego! To ty kreujesz swoje życie!

Zapytasz pewnie "Ale przecież to mój szef wylicza mi wynagrodzenie! Nie mam na to wpływu! Mogę jedynie zapracować na premię!"... Więc pan Tracy wyjaśni ci, że się mylisz! Szaf zaproponował ci wynagrodzenie, na które ty sam się zgodziłeś! Czyż tak nie było?! Nie musiałeś przyjmować oferty pracy... Mogłeś poszukać innej bardziej zadowalającej, lub negocjować swoje wynagrodzenie. Wiem, że pewnie większość osób przyjęłaby pracę, za nie do końca satysfakcjonujące wynagrodzenie, uważając, że lepsza taka praca niż żadna. Jednak o tym również mówi pan Tracy...

Zarabiasz tyle na ile się godzisz! koniec, kropka. Bez dyskusji. A wszelkie wątpliwości odnośnie tego stwierdzenia, rozwiewa autor w tej książce! Możesz zarabiać więcej! Tylko musisz włożyć trochę wysiłku w samorozwój i posłuchać kilku złotych rad autora! To ty dbasz o swój wizerunek, Ty rozwijasz swoje umiejętności... Wyglądaj w oczach ludzi jak milion dolarów! :) i co najważniejsze - bądź odważny! nie bój się ryzykować! Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej sytuacji, twoja obecna praca nie zadowala cię, czujesz się przytłoczony panującą w niej atmosferą, ogranicza cię, nie daje możliwości rozwoju - zwolnij się! Otwórz się na nowe możliwości i znajdź zajęcie, w którym będziesz się spełniać...

To zaledwie mała garstka porad, które otrzymujemy, aby poprawić swoją sytuację. Muszę przyznać, że jest to bardzo wartościowa pozycja, która pozwoli nam spojrzeć nieco inaczej na siebie, swoje możliwości i rynek pracy. Autor bardzo konkretnie i dobitnie wytyka nam nasze błędy, które popełniamy w sferze swoich finansów i pracy zawodowej. Pomaga nam zrozumieć co robimy źle i pomaga te błędy naprawić! Powie nam jak w 4 prostych krokach określić naszą rzeczywistą wartość i poradzi jak doprowadzić nasze finanse do zadowalającego poziomu :)
Poza tym muszę przyznać, że czyta się niezwykle szybko, łatwo i przyjemnie, a to dla mnie bardzo ważne, gdyż zawsze obawiałam się, że książki o finansach i biznesie będą napisane trudnym, fachowym językiem. Otóż okazje się, że moje obawy były bezpodstawne! Sięgam po taką literaturę już od jakiegoś czasu i jestem mile zaskoczona! Ta pozycja również należy do tych, które umilają czas, a krótkie rozdziały ułatwiają czytanie! Ta pozycja to połączenie przyjemnego z pożytecznym :) Jedynie okładka nie jest zbyt zachęcająca... lecz czy ma to znaczenie, gdy treść jest tak bogata i interesująca?

Jeśli interesujesz się swoim życiem i Twoje pieniądze nie są Ci obojętne, powinieneś zapoznać się z tą książką! Dzięki niej możesz poprawić swoją sytuację finansową i inaczej spojrzysz na swoje życie zawodowe. Być może stwierdzisz, że możesz dać z siebie znacznie więcej? Być może zainwestujesz nieco cennego czasu w samorozwój, by podnieść swoje zarobki? A może po prostu dojdziesz do wniosku, że obecna praca nie daje ci satysfakcji i nie widzisz w niej swojej dalszej przyszłości? Nie wiem jak to będzie w Twoim przypadku... Wiem natomiast, że jeśli skorzystasz z porad zawartych w tej książce, możesz odmienić swoje życie! :)


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Onepress. Dziękuję!
Recenzję znajdziecie róznież w Cafejce :)
zapraszam!6 komentarzy:

  1. Nie mówię, że książka nie jest przydatna, ale za kilka lat na pewno po nią sięgnę. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi wystarczy to, co już wiem... Choć z pewnością wielu osobom pomoże - zwłaszcza tym, którzy nie znają swojej wartości (lub boją się ją poznać).

    OdpowiedzUsuń
  3. Oczywiście, że na większość rzeczy to my sami mamy największy wpływ, ale mimo to odstraszają mnie takie złote rady - na papierze wiele rzeczy wygląda prosto - rzeczywistość je jednak czasem boleśnie weryfikuje. Mimo tych zastrzeżen jestem ciekawa co też autor zaprezentował :)

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...