poniedziałek, 18 listopada 2013

Robert Kiyosaki - nasz Bogaty Ojciec...

Młodzi ludzie po ukończeniu 3 kierunków studiów, wdzięcznie przyodziewają czapeczki z logo McDonalds i smażą hamburgery lub zasiadają dumnie za kasą w supermarkecie... Szczęściarze! Jak dobrze, że w ogóle mają pracę!

Młode małżeństwa po wydaniu na świat długo wyczekiwanego, upragnionego dziecka, rozdzielają się. Głowa rodziny pakuje torbę i wyjeżdża za granicę, aby zapewnić swojej rodzinie dostatnie życie...

Ambitny, inteligentny pracownik dostaje upragniony i zasłużony awans. Jego wynagrodzenie znacznie wzrasta, lecz teraz zamiast 8 godzin, pracuje 12... ze względu na większą odpowiedzialność i zwiększoną liczbę obowiązków. Rodzinę widuje w weekendy. o ile nie trafi mu się delegacja...

Starszy, doświadczony pracownik, po kilkudziesięciu latach pracy dostaje wypowiedzenie... "Wybacz Antoni, jesteś zdolnym fachowcem, lecz już schorowanym i nie tak wydajnym jak kiedyś... Teraz Oliwer zajmie twoje miejsce" - Antoniemu brakuje zaledwie kilku lat do emerytury, zostaje pozbawiony środków do życia, tylko kto go teraz zatrudni?! schorowanego pana w podeszłym wieku?

I własnie emerytura... której część z nas pewnie w ogóle nie dożyje, gdyż wiek emerytalny jest wydłużany... Ale może to i lepiej? bo jak utrzymać się za 400zł miesięcznie?! O ile nasze pokolenie w ogóle emeryturę dostanie... w co jednak śmiem wątpić.

Ja się na takie życie nie godzę! Oczekuję czegoś więcej! I zamiast siedzieć bezczynnie i czekać na cud, postanowiłam poważnie zająć się moimi finansami! I Was również do tego zachęcam! Pomoże nam w tym Robert Kiyosaki, jeden z największych biznesmenów, który w swoich książkach dzieli się z nami swoją wiedzą na temat finansów i biznesu, zdradzając nam, zwykłym ludziom, sposób na zdobycie niezależności finansowej. Zapowiadam Wam z nieukrywaną radością, że co jakiś czas będą się u mnie pojawiać recenzje tematycznych poradników. Myślę, że każdy, kto poważnie myśli o swojej przyszłości i swoich pieniądzach znajdzie coś dla siebie.  "Bogaty ojciec. Biedny ojciec" już za mną. Zapowiadam więc, że już za jakiś czas kolejna warta uwagi pozycja... 
5 komentarzy:

 1. Kochana ostatnio przyszło mi pismo ile będę mieć emerytury jeśli jej dożyję i będę pracować na takich warunkach jakie mam. Mam nadzieję że liczba jaką zobaczyłam na papierku to jakiś błąd drukarski bo nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać.
  Książki Kiyosakiego czytałam i polecam każdemu - gość wie co pisze! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że poniosło mnie z emeryturą 400zł ? :) W ogóle jaką emeryturą? Szacuje się, że do 2020 roku ZUS przestanie istnieć! Nie widzę więc innego wyjścia, jak już teraz, wziąć finanse w swoje ręce, inaczej czeka nas nieciekawa przyszłość! Szkoda tylko, że tak mało osób o tym myśli...Warto więc sięgnąć po książki pana Kiyosaki i dowiedzieć się jak stać się niezależnym :)

   Usuń
 2. czytałam i zawsze takie książki zachęcają mnie do działania, czekam z niecierpliwością na kolejne pozycje, które będziesz polecać, co coś czuję, że znajdę w nich coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...