poniedziałek, 6 lipca 2015

"Świat według zołzy" - Abraham, Fishbein, Kuperman

Gatunek: PORADNIK
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 340
Oprawa: miękka

Tłumaczenie: Konieczka Alka

Dostępność: PASCAL
Wydawnictwo: PASCALZołza... słysząc to słowo, zapewne każdy z nas oczyma wyobraźni widzi kobietę wyniosłą, konfliktową, dokuczliwą i wredną... Na każdego spogląda przenikliwym, wyniosłym wzrokiem, a jeśli się uśmiecha to tylko ironicznie, zadowolona ze swojego ciętego dowcipu. Tak, taką kobietę każdy nazwałby zołzą! Jednak nic bardziej mylnego, współczesna zołza, to babka uśmiechnięta, otoczona wianuszkiem przyjaciółek i gronem adoratorów. Jednocześnie pewna siebie, pewna swojej wartości i swojej atrakcyjności.


Jeśli słyszeliście kiedyś o książce "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" i jej kontynuacji "Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy" i spodziewacie się, że ta pozycja będzie ich uzupełnieniem, to jesteście w błędzie. Owszem, pełno tu porad jak powinna żyć i zachowywać się rasowa zołza, jednak inna autorka, a w tym wypadku nawet trzy, więc i inne spojrzenie na sprawę. "Świat według zołzy" napisały wspólnymi siłami trzy panie, Pani Abraham, Fishbein i Kuperman. Zajęły się każdym aspektem życia... Autorki podpowiedzą jak powinna imprezować zołza, jak powinna przedstawiać swój wizerunek w sieci na portalach społecznościowych, jak powinna zachowywać się na uczelni, jak w pracy, a nawet zrobią przegląd jej przyjaciółek i znajomych, a wszystko po to, by owinąć sobie wokół palca każdego faceta, którego tylko zołza będzie chciała. Wszystko dostępne na srebrnej tacy, tylko błagam... nie bierzcie tych rad śmiertelnie poważnie... :)

W tym cały sens tego poradnika, by odbierać go z przymrużeniem oka... Czy musisz traktować swoje przyjaciółki jak swoje nadworne panie fotograf? Czy musisz na imprezie upijać się do nieprzytomności, by znajomi wlekli Cię do taksówki? Czy możesz się przespać z facetem, z którym spotykała się Twoja przyjaciółka? :) Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w tej książce... i choć zapewne już teraz je znasz, uprzedzam cię, że treść książki bardzo cię zaskoczy!  W tym tkwi cały urok tej pozycji, że napisana została ze sporą dawką humoru, w sposób bardzo luźny i przezabawny. Ja świetnie bawiłam się podczas czytania tej książki, nie raz śmiałam się w głos, gdyż nie byłam w stanie powstrzymać rozbawienia. Czyta się miło i szybko. Wszystko jest czytelnie rozmieszczone i podzielone na rozdziały.

Drogie panie, jeśli macie ochotę na coś zabawnego, przeczącego ogólnym definicjom poradnika, polecam "Świat według zołzy". Jednak powtarzam raz jeszcze, nie bierzcie go na poważnie i pod żadnym pozorem nie wcielajcie w życie tego, co tam przeczytacie :) Widziałam wiele negatywnych opinii tej książki, jednak wydaje mi się całkiem niesłusznie, gdyż już we wstępie autorki subtelnie dają znać, że poradniki są dla podstarzałych pań...:) To jest natomiast książka napisana z humorem i dowcipem, dla kobiet z dystansem do siebie i do świata...

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Pascal!
Serdecznie dziękuję!


3 komentarze:

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...