wtorek, 20 sierpnia 2019

AMITYVILLE HORROR

"Amityville Horror" to klasyczna historia o nawiedzonym domu, w której autor odtwarza rzekomo prawdziwe losy rodziny Lutzów, dla której okazyjny zakup willi w Amityville stał się początkiem niewyobrażalnego koszmaru. 

W istocie, do zbadania zagadki domu w Amityville zaproszono szereg parających się paranormalnymi zjawiskami specjalistów, w tym Eda i Lorraine Warrenów, spopularyzowanych dziś za sprawą hollywoodzkich produkcji z cyklu "Obecność". A zdaniem Lorraine to coś, co drzemało w siedzibie Lutzów, wywodziło się „prosto z podziemnych czeluści”!

"Amityville Horror" to jednak nie tyle powieść, co rekonstrukcja zdarzeń oparta na zeznaniach samych Lutzów oraz innych bohaterów tej ponurej historii. Opowieść Jaya Ansona prezentuje bardziej rzetelne i wyczerpujące ujęcie fenomenu Amityville, niż którakolwiek z licznych filmowych adaptacji tematu. 

Książka Jaya Ansona, wydana w 1978 roku, była dotychczas "białą plamą" na mapie literackiego horroru w Polsce. Jest to jedna z najważniejszych powieści grozy, które nigdy wcześniej nie doczekały się u nas przekładu, i to mimo dużej popularności filmu z 1979 roku, jak i całej serii sequeli i remake'ów...


Najwyższy czas to zmienić!

AMITYVILLE HORROR 
Premiera 18.09.2019!
Książka ukaże się nakładem wydawnictwa VESPER!

NIE PRZEGAP! ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...