czwartek, 21 listopada 2019

Dlaczego facet nie odejdzie od żony?

zakochana para nowożeńców siedzi nad brzegiem jeziora o zachodzie słońca

"Związek składa się z dwóch osób, 
ale niektóre kobiety nie potrafią liczyć..." 

... fajnie, że on umie ;) 

Znacie to powiedzonko? Ilekroć je widzę, zastanawiam się, dlaczego to zawsze kobietę wini się za to, że facet ma romans? Dlaczego to zawsze ona jest winna i zostaje zmieszana z błotem, za to, że rozbija rodzinę?! Czy ona siłą go do tego łóżka zaciągnęła?! A facet, to tylko facet, tak? I musi korzystać z każdej okazji? I często w ogóle zapomina wspomnieć o tym, że ...jest żonaty! Z resztą nieważne! Przecież to i tak ona kradnie cudzego męża! Tymczasem ona nieustannie zadaje sobie pytanie - czy on mnie kocha?  

Kochanki są wszędzie. Pewnie nawet jakąś znasz, nawet o tym nie wiedząc, bo nie śmiem podejrzewać, że widzisz ją np. codziennie w lustrze ;)  Są to singielki, mężatki, laski bardzo przebojowe i te trochę mniej, których nikt nie podejrzewałby o romans z żonatym facetem. Jedne, same traktują ten romans niezobowiązująco i tylko chcą się zabawić, a drugie wpadły jak śliwka w gówno, bo się zakochały..

Te drugie, co wpadły w szambo, strasznie cierpią... W każde Walentynki, w Boże Narodzenie i w weekend. Cierpią w urodziny i urlop. Wiedzą, że są tymi drugimi... Żona wychodzi z nim do znajomych, żona spędza z nim święta, a ona musi cierpliwie czekać na swoją kolej. I czeka! Bo przecież on jej powiedział, że ją kocha, a od żony odejdzie. Że z żoną już nawet nie sypia, nic ich nie łączy, a rozwód to tylko formalność. Odejdzie, ale jeszcze nie teraz... Nie teraz? Pytanie tylko kiedy?

zakochana para kobieta od tyłu obejmuje mężczyznę trzymając w ręce bukiet kwiatów

DLACZEGO ON NIE ODEJDZIE OD ŻONY?

... BO DZIECI

Jeśli facet nie ma dzieci, to jego ewentualny rozwód byłby dużo łatwiejszy. Ok, rozwód z dziećmi jest cholernie trudny, bo dzieci bardzo to przeżywają. To dla nich ogromny stres. Często są świadkami kłótni, batalii finansowych, wojny o dom, wojny o pieniądze… i obwiniają za to siebie, bo nie rozumieją co się dzieje. Ale mama i tata osobno, to dla nich wielka tragedia i koniec beztroskiego dzieciństwa. Na samą myśl, robi się słabo. Być może to naprawdę go powstrzymuje?

No ale hejże! Skoro ma romans to nie jest szczęśliwy, prawda? Zapewne opowiada Ci, że się kłócą, nie potrafią się dogadać... jeśli jest tak, jak on mówi i z żoną tak źle mu się układa, to czasem rozstanie jest lepszym rozwiązaniem. Czasem nawet dla dzieci jest lepiej mieć dwoje rodziców osobno, niż razem, wiecznie drących ze sobą koty...

...BO ŻONA

Żona potrafi bardzo utrudnić facetowi życie, a potem rozwód. Zwłaszcza jeśli on odchodzi do innej! Kobieta użyje wszystkich metod - i tych dozwolonych i tych niedozwolonych, żeby osiągnąć swój cel - zatrzymać go, albo zniszczyć na do widzenia ;) Może być zdolna do wszystkiego! Nie każdy facet ma szczęście, mieć kobietę z klasą, która uniesie głowę i z godnością pogodzi się z tym, że została porzucona... A on ma przecież ten najgorszy egzemplarz, prawda? ;) Tak czy inaczej, pamiętaj, że ona rzadko kiedy jest taka jak on ją przedstawia! Rzadko jest tą tępą i głupią laską, z którą on już nie sypia. Choć zapewne tak Ci to przedstawił.

Ale z drugiej strony, nawet jeśli nic nie wie o waszym romansie, to pamiętaj, że spędził z nią kawał swojego życia, jest matką jego dzieci i należy jej się choć odrobina szacunku, w tej upokarzającej sytuacji... Może naprawdę to nie jest odpowiedni czas? Może jest chora? Może straciła kogoś bliskiego? Albo przeżywa trudny czas w swoim życiu? To jednak trzeba wziąć pod uwagę.

panna młoda w sukni ślubnej


...BO RODZINA I ZNAJOMI

Małżeństwo cholernie utrudnia rozstanie. I to nie tylko ze względów formalnych... Kiedy tylko człowiek powie głośno, że się rozwodzi, wystawia się na płynącą zewsząd krytykę. Rozwodziłaś się kiedyś? Czułaś tę presję ze strony rodziny i wścibskie komentarze znajomych za Twoimi plecami? Wtedy wszyscy wpierdalają się w Twoje życie i tak plotkują, że aż huczy! W większości są to domysły i głupie gadanie, które jednak uprzykrza życie! Ludzie szukają sensacji, dopisują wymyślone treści, sami połowę dopowiadają... "Ja tam nie wiem i nie chcę się wpierdalać, ale podobno Rysiek Jolkę zdradzał, tylko nie mów nikomu...."

Ale... to minie. Wystarczy przeczekać. Ludziom się znudzi i szybko znajdą sobie nowy temat do plotek. Jest to uciążliwe i potrafi bardzo zniechęcić do znajomych, ale w ten sposób towarzystwo samo się selekcjonuje i zostają tylko ci prawdziwi przyjaciele. Wszyscy interesowali się Twoim życiem, ale połowa tych wścibskich ludzi, zaraz z niego zniknie... Zaraz po tym, jak część z nich jeszcze pojawi się na sali sądowej, zeznając przeciwko Tobie...

...BO FINANSE I ROZWÓD
Dobra, rozumiem - On dzieli z tą kobietą dom, kredyt, samochód, pieniądze i całe swoje dotychczasowe życie - boi się z tego zrezygnować i boi się rozwodu. To wcale nie wygląda tak, że po rozwodzie wszystko dzieli się na pół… Wszystko zależy, czy oni przed ślubem podpisali intercyzę, czy mają rozdzielność majątkową. I co kto miał przed ślubem...

Rozwód dużo kosztuje! A zawłaszcza jeśli ktoś "uprzejmy" doniesie, że on zdradzał i rozwód będzie z winy faceta. Wtedy go zlinczują, a adwokat jego żony, spróbuje zmieść go z powierzchni ziemi i ogołocić do cna! Rozwód z winy faceta, niesie ze sobą ryzyko, że będzie on potem co miesiąc płacił alimenty, nie tylko dzieciom, ale i żonie. Może stracić samochód i dom, który sam zbudował, bo według prawa jest wspólny. A kredyt będzie spłacał sam - to znaczy z Tobą. Świetna perspektywa na nowy start, prawda?

Ale przecież on może zadbać o swoje sprawy i sprawiedliwy Podział majątkuWystarczy, że zgłosi się do dobrej Kancelarii Adwokackiej, a na pewno nie zostanie goły i wesoły! Kancelaria Adwokacka Chojka, jest w tej sytuacji godna polecenia! A wręcz idealna w jego przypadku! Dlaczego? Ponieważ ta kancelaria chętnie zajmuje się sprawami mężczyzn, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji rozwodowej i na pewno zadba o to, aby on jak najmniej na tym ucierpiał. Nie ocenia klientów poprzez ich wybory, a ich doświadczenie pomaga uzyskać ugodę nawet z najbardziej jędzowatą żonką ;) A w jego przypadku naprawdę jest o co walczyć! Ale naprawdę wystarczy dobry i bystry adwokat, który odpowiednio zadba o jego interesy i na pewno nie pozwoli facetowi wyjść z tego małżeństwa w samych skarpetkach!

elegancki mężczyzna podpisuje dokumenty

A TAK NAPRAWDĘ… TO TYLKO WYMÓWKI! ... BO GŁÓWNYM POWODEM JESTEŚ TY!
Niestety, głównym powodem, dla którego facet nie odchodzi od żony są właśnie...kochanki. Jasne, że on nie powie tego wprost, bo to byłby strzał w kolano! Tłumaczy się, że pieniądze albo dzieci... "To nie jest dobry moment”. Ok, czasem naprawdę, nie jest to dobry moment... ale wiesz, w długoletnich związkach pojawia się niekiedy rutyna i w takich chwilach, facet szuka jedynie chwilowej odskoczni od codzienności. By znów poczuć emocje...

A jeśli żonaty facet naprawdę zakocha się w innej kobiecie, to znaczy, że był w swoim małżeństwie nieszczęśliwy! Od dawna. Czy słyszałaś, żeby ktoś w szczęśliwym związku zdradzał? Szczęśliwej pary wołem nie rozerwiesz. I nie ma tu co kląć o uwodzicielskich kochankach, co to facetów omamiają, bo facet ma swój rozum, podejmuje swoje decyzje i to on tę żonę zdradza, a nie jego kochanka.

Nowa miłość zawsze zabija starą! Rozrywa na strzępy, a mężczyzna rozwodzi się błyskawicznie! Nie myśli wtedy o pieniądzach, ani o tym, co ludzie powiedzą! Bo jest mu wszystko jedno! Po prostu chce jak najszybciej być z kobietą, którą kocha! Jemu wystarcza miesiąc, by podjąć decyzję, wykonać pierwsze kroki i odejść od żony. Do związku trzeba dwojga, a do rozstania wystarczy jedno i on o tym wie! Ale jest jeden warunek - żonaty facet musi być zakochany w innej kobiecie. Jeśli on to ciągle odwleka i karmi Cię wymówkami, to po prostu lubi uprawiać z Tobą seks...

POSTAW SIĘ W JEGO SYTUACJI... SPÓJRZ OCZAMI MĘŻCZYZNY! PO CO ON MA SIĘ ROZWODZIĆ?! 

Teraz postaw się w jego SYTUACJI, spójrz oczami Mężczyzny i zastanów się - Po co on ma się rozwodzić? Przecież jemu jest tak zajebiście wygodnie! Ma w domu żonę, która pierze mu gacie, sprząta, dba o dzieci i daje poczucie stabilizacji. I ma też gorącą, uwodzicielską kochankę, która zawsze jest piękna, zadbana, gotowa i chętna na seks. Zawsze ma dla niego czas i tylko czeka na jego telefon. A do tego, nie ma prawa, interesować się jego wyciągiem z konta i nie ma prawa robić mu wyrzutów. Żyć nie umierać! Ustawił się, nie ma co cholerka! Każdy facet chciałby mieć pogotowie seksualne, czynne 24 godziny na dobę!

Teraz Ty wściekasz się na mnie i nie masz już nawet ochoty czytać tego tekstu dalej, prawda? Uważasz, że pieprzę głupoty... i ok, masz do tego prawo. Ale zapisz sobie tę stronę, żeby za jakiś czas tu wrócić i napisać komentarz, że miałam rację. Żeby ostrzec inne kobiety, które będą myślały tak samo, jak Ty myślisz teraz...

Ja wiem, że Ty wierzysz, że on Cię kocha! Bo Cię rozpieszcza, omamia komplementami, obiecuje wspólną przyszłość i ...wszystko, co tylko chcesz usłyszeć! Ale serio?! Jak długo jesteście razem? Pół roku? Rok? A on jeszcze nawet nie złożył pozwu? ...To już go raczej nigdy nie złoży. Przez rok nie znalazł odpowiedniego momentu? Wierzysz w to? Teraz masz dwa wyjścia. Albo trwać dalej w tym związku bez przyszłości i tracić czas, albo go zakończyć i ułożyć sobie życie z kimś innym. 

Jeśli od początku nie wymagałaś od faceta rozwodu, to dałaś mu do jasno zrozumienia, że Ci to pasuje. Że sobie z tym radzisz i jesteś zakochana, szczęśliwa, mimo, że on jest żonaty. Dałaś mu do zrozumienia, że wcale nie potrzebujesz jego rozwodu, żeby z nim być i zapewniłaś go w tym, przez te parę miesięcy. Wiedziałaś, że ma żonę i akceptowałaś to, więc ...jak chcesz mu teraz stawiać warunki?! Spróbuj, a usłyszysz, że: "Do tej pory, jakoś Ci to nie przeszkadzało! To dlaczego nagle zaczęło?!"

I wiedz, że dopóki Ty będziesz się z nim spotykać, to on się nie rozwiedzie! Koniec. Kropka. Gdyby chciał, już dawno by to zrobił! A im dłużej to trwa, tym szanse na rozwód są mniejsze. Kobieto! Otwórz oczy! Szanuj się! Jak sprawdzić czy facetowi zależy? Zostaw go! Bez obaw... Jeśli mu na Tobie zależy, znajdzie Cię... 

dwoje zakochanych w wodzie trzyma się za ręce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...