poniedziałek, 17 lutego 2020

Właściwości kamieni - Jaki kamień do ciebie pasuje?


Kamienie szlachetne, minerały i metale fascynowały ludzi od zawsze, nie tylko ze względu na piękno. W ich właściwości wierzyli już starożytni Babilończycy, Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Nie,  ja nie leczę kamieniami, ale w medycynie chińskiej i w indyjskiej wciąż leczą ;) Podobno kamienie szlachetne, półszlachetne i kryształy mają właściwości zdrowotne.Noszenie pierścionka czy kolczyków z odpowiednim kamieniem szlachetnym może poprawić samopoczucie, a nawet przyciągnąć miłość i bogactwo. Cóż, biżuteria z kamieniami jest w modzie. Naszyjniki, pierścionki i kolczyki z kolorowymi kamieniami pięknie się prezentują, a skoro mają pomóc... to czemu nie? :) 

Ile w tym prawdy? Ciężko określić, ale sama taką mam i... muszę przyznać, że chyba nie bez powodu ostatnio sobie o niej przypomniałam! Mam w szkatułce hematyt, piasek pustyni, tygrysie oko i unakit... Jakiś czas temu nosiłam komplet biżuterii z Unakitem (na samym końcu wpisu). Świetnie się czułam! Byłam pełna energii, miałam dobry nastrój, czułam się szczęśliwa, uśmiechałam się non stop... Nie wiem jak to się później stało, że odłożyłam wszystko do szkatułki i zapomniałam. A że mam skłonności do melancholii to ostatnio  podupadałam na samopoczuciu. Zastanawiałam się co jest, czy to jakieś przesilenie? Mało witamin? Może zmęczenie? I kiedy już miałam faszerować się witaminkami i ziółkami, przypomniałam sobie o tej biżuterii. Znów zaczęłam ją nosić i – BINGO! – widzę różnicę! Nie wiem, czy to nie efekt placebo, ale nawet jeśli tak, to ważne, że korzystnie na mnie wypływa... ;) W takim razie dzielę się z Wami... może warto spróbować? Od razu podrzucam Wam rewelacyjną stronkę z kamieniami! –kolczyki srebrne sztyfty, naszyjniki, srebrne bransoletki, pierścionki, broszki... wszystko – Top Silver! Można nawet samemu spersonalizować sobie biżuterię – wybrać kamień i całą resztę! Poczytajcie o kamieniach i może wybierzecie też od razu biżu dla siebie! Ja polecam!
AGAT jest kamieniem równowagi, i przywraca ją w każdym aspekcie życia: zdrowotnym, intelektualnym, emocjonalnym. leczy dolegliwości narządów rozrodczych.Przykładanie agatu do zamkniętych powiek może zmniejszyć pieczenie i podrażnienie, świąd oczu, uczucie swędzenia towarzyszące zespołowi suchego oka, a nawet w zaćmie. Agat zmniejsza również wysypki skórne, świąd (również ten po ukąszeniach), pomaga goić się ranom, oparzeniom, usuwa pęcherze, przyspiesza wchłanianie się krwiaków. Ponoć sprawdza się też przy problemach z jelitami (usuwa wzdęcia, likwiduje biegunkę), wątrobą i układem moczowym (pomaga wydalić kamienie nerkowe, zmniejsza dokuczliwe objawy zapalenia pęcherza i nerek). Agat leczy również problemy z zasypianiem, usuwa koszmary senne, wspiera w depresji i w tęsknocie, wzmacnia wytrwałość, pozytywne nastawienie do rzeczywistości, a także logiczne myślenie.

Agat mleczny - można stosować przy problemach z układem oddechowym, takich jak przeziębienie, katar, astma i katar sienny, a także z narządami ruchu: reumatyzmem, bólami kończyn i pleców. Pomaga przy dolegliwościach związanych z wrażliwością na pogodę (meteopatią), oraz zimnymi kończynami.

Agat błękitny - ułatwia komunikację z innymi ludźmi w taki sposób, by nie tylko usłyszeli, ale też zrozumieli, a przy tym nie poczuli się urażeni. Uspokaja, pomaga odzyskać wewnętrzną harmonię i stłumić strach przed odrzuceniem. Uwalnia od problemów związanych z psychiką – ze stresu, depresji, a na poziomie fizycznym pomaga przy problemach z gardłem.

Agat biały - chroni przed wampirami energetycznymi, przynosi powodzenie życiowe i ułatwia odnoszenie sukcesów. poprawia on pracę mózgu i zwiększa możliwości intelektualne, sprawdza się również w przypadku niedoczynności tarczycy, a także w innych zaburzeniach układu hormonalnego. Jest również kamieniem chroniącym ciężarne.

Agat różowy - to kamień wspierający pracę mózgu do tego stopnia, że pomaga rozwijać dar jasnowidzenia u osób, które mają do niego predyspozycje. Pomaga również zmniejszyć stres i otworzyć się na potrzeby innych, a także wspiera miłość między rodzicem, a dzieckiem.

Agat czarny - pomaga rozładować stres i napięcie, uspokaja, wzmacnia siły życiowe, wspiera w walce z depresją i dodaje chęci do życia.

Agat muszlowy (agat turitella) - przynosi powodzenie i ułatwiający odniesienie sukcesu, a wedle medycyny niekonwencjonalnej pomaga w zajściu w ciążę, gdyż wzmacnia układ rozrodczy, a także wspiera leczenie schorzeń wątroby.


AKWAMARYN pomaga w wyrażaniu uczuć i myśli oraz wzmacnia asertywność. Może więc pozytywnie wpływać na kontakty z ludźmi. Właściwości lecznicze tego kamienia szlachetnego to m.in. łagodzenie alergii, kataru, zwiększenie odporności, łagodzenie chorób neurologicznych.pomaga w astmie, łagodzi stany zapalne dróg oddechowych. Akwamaryn będzie dla ciebie odpowiedni, jeśli na co dzień masz problem z wyrażaniem własnego zdania i odmawianiem. Sprawdzi się w przypadku osób, które muszą nawiązywać dużo kontaktów i pełniących wysokie, odpowiedzialne stanowiska.


AMETYST  nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”, dlatego sprawdzi się w leczeniu bezsenności i łagodzeniu objawów stresu. Pomaga uporać się z napięciem psychicznym, traumą i złymi emocjami. Łagodzi bóle głowy, leczy bezsenność, uwalnia od uzależnień, np. alkoholizmu. Poprawia stan skóry. Wybierz ametyst, jeśli na co dzień prowadzisz stresujący tryb życia, żyjesz w pędzie i chcesz odnaleźć równowagę. Ten kamień szlachetny będzie pomocny także gdy pozostajesz z kimś w konflikcie lub przepełniają cię złe emocje – ametyst ma ponoć zdolność „oczyszczania” miejsc i ludzi z nagromadzonej negatywnej energii.


BURSZTYN wspomaga serce, układ krążenia, łagodzi objawy przeziębienia, pomaga w reumatyzmie i w dolegliwościach jelit, śledziony, wątroby. Neutralizuje negatywne promieniowanie urządzeń elektronicznych. Zapobiega tworzeniu się zmarszczek.znany jest ze swoich właściwości leczniczych: obniża ciśnienie krwi, uspokaja, działa antybakteryjnie, przyspiesza gojenie ran, łagodzi bóle reumatyczne. Bardzo popularne jest sporządzanie nalewki bursztynowej, która ma pomagać w leczeniu przeziębienia. Bursztyn to kamień o silnych właściwościach energetycznych, dlatego będzie odpowiedni dla osób wyczerpanych i potrzebujących wzmocnienia. Dzięki temu, że transmituje dobrą energię, pomaga zachować pogodę ducha, optymizm i dobre nastawienie wobec otoczenia.


CYTRYN odtruwa, wspomaga cukrzyków, aktywizuje metabolizm i stymuluje działanie układu trawiennego.Cytryn jest kamieniem ludzi związanych z biznesem i finansami. To kamień dobrobytu. Sprzyja bezpieczeństwu materialnemu i dlatego jest wykorzystywany przez osoby, które chcą poprawić swoje dochody i lepiej o nie zadbać. Cytryn wpływa pozytywnie na działalność zawodową: pomaga mądrze inwestować, dodaje odwagi w podejmowaniu decyzji finansowych, w kierowaniu przedsiębiorstwem, pomaga w wyjściu z kryzysu finansowego. Wzmacniają motywację, aktywność i wiarę we własne umiejętności, dodają pewności siebie. Dlatego cytryn jest polecany również osobom, które nie wierzą w siebie, mają skłonność do wycofywania się z podejmowanych decyzji i źle znoszą popełnianie błędów oraz ich krytykę. Pomaga w chandrze i w momentach spadku nastroju lub w sytuacjach stresowych.


GRANAT pobudza wytwarzanie czerwonych krwinek, wpływa na wzrost libido u kobiet. Wzmaga aktywność fizyczną, odwagę, spontaniczność. Podobno ma moc oczyszczania energii w ciele poprzez pozbycie się toksyn i przywrócenie ciała do stanu równowagi i ponownego energetyzowania ciała. Granat jest kamieniem wskazanym dla osób, którym szczególnie trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym. Takiego typu ludzie, mimo iż nie są zadowoleni z obecnego stanu rzeczy, nie potrafią znaleźć odwagi, aby oderwać się od niezdrowych relacji, przyzwyczajeń, nałogów czy własnej bierności. Po prostu nie wierzą w swoje możliwości i dlatego nie robią nic, co mogłoby zmienić ich trudne położenie.

Energia Granatu pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą, gdyż buduje odwagę i poczucie własnej wartości, także tej związanej z własną seksualnością. Przemija zazdrość, huśtawka nastrojów czy potrzeba kontroli innych. Ufamy sobie, akceptujemy siebie i to, co aktualnie mamy, doceniamy wszystkie rzeczy czy umiejętności, które posiadamy. Nie obawiamy się niczego złego od innych i - tak, jak w samospełniającej się przepowiedni - spotykają nas tylko dobre rzeczy.
Granat pomaga w pokonaniu obaw związanych z podjęciem ryzyka i wyzwaniami, które stoją za pójściem za swoimi marzeniami.

Granat wg medycyny niekonwencjonalnej: Reguluje ciśnienie krwi, Stosowany do leczenia dolegliwości reumatycznych i stanów zapalnych stawów, Zwiększa sprawność i aktywność seksualną, Usprawnia pracę jelit i czynności układu rozrodczego, Wspomaga leczenie nowotworów, białaczki, alergii, astmy, Pomocny w schorzeniu nerek i pęcherza moczowego, Wspomaga układ krążenia, funkcjonowanie gospodarki termicznej, niweluje chroniczne marznięcie, Zwiększa skuteczność leczenia problemów hormonalnych a także hemoroidów.


HEMATYT dodaje energii, odtruwa, pomaga w chorobach krwi, przy reumatyzmie, złamaniach kości, zapaleniu płuc i dolegliwościach wątroby. Jako talizman pomaga wygrać proces sądowy.wykorzystywany był on do leczenia chorób hematologicznych (leczył np. niedokrwistość poprawiając wchłanianie żelaza), ale i to jej tamowania w niewielkich ranach i silnych krwotokach, także w hamowaniu nadmiernych krwawień menstruacyjnych.Hematyt zdaniem litoterapeutów ma również wpływ na innego rodzaju dolegliwości: zapobiega skurczom mięśni, chorobom układu moczowego, leczy dolegliwości kręgosłupa i choroby oczu (pomaga przemywanie oczy wodą, w której zanurzony jest hematyt), pomaga w bezsenności.

W starożytności hematyt był kamieniem ulubionym przez wojowników. Symbolizował siłę, odwagę i nieustępliwość. Dlatego był amuletem każdego żołnierza, który chciał być dzielny, mieć mocną wolę, pokonywać trudności i nie poddawać się w walce. Hematyt miał też dodawać witalności i siły fizycznej. Dlatego w postaci sproszkowanej służył do rytualnego malowania ciała przed walką. hematyt jest kamieniem gromadzącym energię - dzięki temu wprowadza równowagę energetyczną do ludzkiego organizmu odbierając jej nadmiar lub dodają - gdy jej brakuje. Dzięki temu poprawia samopoczucie, zdrowie. Neutralizuje również promieniowanie ziemskie i elektromagnetyczne oraz negatywną energię np. cieków wodnych.


JADEIT to kamień znany przede wszystkim w kulturze chińskiej, gdzie kojarzony jest władzą, uznaniem i z bogactwem. Pomaga oczyścić organizm z toksyn, wspomaga leczenie chorób nerek, wątroby oraz poprawia pracę układu trawiennego. Jadeit poleca się osobom prowadzącym własne przedsiębiorstwa, dokonujących transakcji finansowych. Sprzyja on udanym negocjacjom biznesowym i pomaga osiągnąć sukces materialny. Jadeit jest przede wszystkim amuletem przeciwko złej energii, złym czarom i urokom. Polecany jest osobom cierpiącym na depresję, ponieważ poprawia nastrój, zapewnia szczęście i odgania złe myśli. Równoważy cały organizm, przywraca harmonię, odpręża nerwy. Poza dobrą energią, ma również zatrzymywać przy nas pieniądze, zapewniając dobrobyt i długie, szczęśliwe życie.


JAPIS pomocny przy narodzinach dzieci, w leczeniu chorób kobiecych, szczególnie o podłożu psychosomatycznym. Zwiększa odporność na stres. jaspis zwiększa wydajność, pomaga w organizacji czasu, ocenie sytuacji, ułatwia podejmowanie trudnych decyzji. Dlatego nazywany jest kamieniem wspierającym. Ale jaspis ma też właściwości uspokajające, dlatego polecany jest osobom nerwowym, zestresowanym i przepracowanym. Pomaga ponoć w wyciszeniu się i odzyskaniu wewnętrznej harmonii. Daje głęboki spokój i odprężenie. Łagodzi konfliktu i ułatwia nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi.


KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY działa korzystnie na hormony i system limfatyczny. Chroni przed złą energią, ostrzega przed niebezpieczeństwem i fałszywymi przyjaciółmi. jest kamieniem pełnym energii, która wpływa na ludzką świadomość i wnętrze. Pozwala zajrzeć w głąb siebie, dlatego jest polecany do medytacji, tłumaczenia snów i seansów jasnowidzenia. To dlatego, że ma też wpływ na intuicję. Dzięki tej cesze słynie jako kamień pomagający odczytać czyjeś złe intencje.działa uspokajająco i wzmacnia takie uczucia jak czułość, wrażliwość, pomaga w okazywaniu emocji bez histerii i zbytniej agresywności. Wprowadza harmonię w życie człowieka i pomaga włączyć z lękami oraz fobiami. Jest przydatny osobom, które w pracy i w życiu często korzystają ze swojej wyobraźni, fantazji, poezji, którzy pracują z kolorem, dźwiękiem, rytmem - a więc jednym słowem - artystycznym duszom. Zdaniem specjalistów oczyszcza węzły chłonne i pomaga likwidować obrzęki. Ponieważ kamień ten związany był często z pierwiastkiem żeńskim, dlatego jest stosowany jako remedium na kobiece dolegliwości w okresach dojrzewania, dojrzałości czy klimakterium, w problemach z menstruacją oraz w zaburzeniach hormonalnych.


KARNEOL pomocny przy bezpłodności i impotencji. Likwiduje blokady energetyczne w organach rozrodczych. Karneol to nie tylko kamień odwagi, ale również szczęścia. Według starożytnych koił lęk przed śmiercią, łagodził  negatywne emocje, jak gniew, zapalczywość, okrucieństwo, a także nienawiść. Pozwalał otworzyć się na zmysłowość.We współczesnej ezoteryce uznawany jest za kamień poprawiający asertywność i motywujący do działania. Zdaniem specjalistów od mocy kamieni, karneol jest też materiałem idealnym na talizmany dla osób apatycznych, bez chęci do życia i widzących wszystko przez "czarne okulary" pesymistów. To dlatego, że karneol posiada energię, która działa pozytywnie na naszą spontaniczność, ciekawość świata, akceptację. 

Kamień ten zapewnia również równowagę, dlatego nadaje się dla ludzi zapracowanych, zbyt zaangażowanych w jakieś działania - pomaga im zwolnić i osiągnąć chwilowy spokój. W medycynie niekonwencjonalnej karneol jest uznawany za kamień zwalczający depresję i spadki nastroju. Wprowadza harmonię w życie, dlatego łatwiej jest z nim pokonać smutki i pustkę, a także odegnać złe myśli.Kobietom pozwala żyć zgodnie z ich cyklem biologicznym, reguluje menstruacje, zmniejsza bóle miesiączkowe i ułatwia akcje porodową. U mężczyzn zwalcza bezpłodność i impotencję. Przez litoterapeutów stosowany jest w leczeniu infekcji i zakażeń, hamuje ataki astmy i likwiduje bezsenność. Wpływa pozytywnie na regulowanie ciśnienia krwi i pomaga w hamowaniu krwawień.Wielu specjalistów medycyny niekonwencjonalnej uważa karneol za najlepszy lek na bóle reumatyczne, leczenie żylaków oraz kamień wspomagający trawienie i przyswajanie pokarmów.


KORAL aktywizuje tarczycę, poprawia przemianę materii i pracę układu krążenia, pobudza reprodukcję czerwonych i białych ciałek krwi.Czerwony koral jest pomocny w zwalczaniu chorób kobiecych, np. obfitych miesiączek, nieregularnych cykli, ma też zwiększać płodność. Ma dobry wpływ na układ krążenia i wzmacnia kości. Ten kamień szlachetny pomaga rozbudzić namiętność i pożądanie, dlatego będzie najlepszym wyborem gdy twoim celem jest znalezienie drugiej połówki. Doda ci pewności siebie, co przełoży się na twoją atrakcyjność i ułatwi nawiązywanie kontaktów z płcią przeciwną.Najczęściej służyły jako materiał do tworzenia biżuterii, ale również do wykonywania amuletów. Traktowano je bowiem jako środek przeciw urokom i złym mocom. Używano ich też jako leku przeciwko truciźnie i opętaniu. Były noszone, aby odgonić pecha i przyciągnąć szczęście.

W czasach, gdy utrata ciąży i śmiertelność noworodków była wysoka, korale zawieszano na szyi ciężarnych i dopiero co urodzonych dzieci, aby zapewnić im zdrowie i ochronę przed demonami.Wierzono również, że korale działają na mężczyzn, dlatego kobiety uwielbiały biżuterię z koralami, bo uważały, że w ten sposób zwiększają swoją atrakcyjność i powodzenie u płci przeciwnej. Dlatego z czasem koral stał się symbolem miłości.  Podarowany kobiecie, zapewniał odwzajemnienie jej uczuć.

Czerwony koral wzmacniał namiętność kochanków i ich romantyczną miłość, zaś czarny - uspokajał, gdy miłość była zbyt porywcza lub nieodwzajemniona. Korale różowe nosiły dziewczęta zakochane platonicznie. Korale były popularne nie tylko wśród osób parających się magią czy wróżbiarstwem. W starożytności stosowane były również jako lek, uważano bowiem, że mają silne właściwości uzdrawiające. Stosowano je zarówno do leczenia ciała, jak i ducha. Zdaniem dawnych medyków działały kojąco, wyciszały lęki i nadmierne emocje.


KRYSZTAŁ GÓRSKI działa wszechstronnie, jest najbardziej pożądany w kieszeni i np. w apteczce - pochłania toksyczną energię lekarstw. Działa też jak odpromiennik – kładziemy go przy komputerach, telewizorach, mikrofalówkach.kryształy górskie to kamienie  pochłaniające energię z zewnątrz, skupiające ją wokół siebie i kumulujące ją. Dotyczy to zarówno dobrej, jak i również złej energii, dlatego często kryształy uznawane były za neutralizatory czarnych mocy, bądź za akumulatory, z których właściciel mógł czerpać pozytywne wibracje. Przezroczystość i jasność kryształu od wieków utożsamiana była z czystością. Przypisywano mu również cechy ochronne przed złymi emocjami.Dzięki neutralizacji negatywnych wibracji przez kryształ górski, zwiększa się szansa na życiowy sukces, pomyślność oraz osiąganie celów.

Umysł i ciało oczyszczone z negatywnych emocji lepiej funkcjonują, są bardziej skoncentrowane na zadaniu. Pozbycie się złych myśli dzięki kryształowi poprawia ponoć samopoczucie osób cierpiących na przygnębienie, lęki, nadwrażliwość.kryształ górski jest kamieniem, który neutralizuje i oczyszcza organizm z toksyn i złej energii, dlatego może wspomagać leczenie wielu chorób, od lekkiego przeziębienia po choroby nowotworowe. Pozwala na usunięcie negatywnej energii z ciała, dzięki czemu - według medycyny wschodniej - narządy działają lepiej, a organizm lepiej radzi sobie z wirusami, bakteriami i niekorzystnymi dla zdrowia zmianami.


MALACHIT wyciąga energie chorobotwórcze, hamuje zakażenia, pomocny przy astmie, wzmacnia odporność, ułatwia pracę umysłową. Piękny malachit w kolorze głębokiej zieleni nazywany jest „kamieniem natury”. Daje ukojenie i wprowadza w stan harmonii ze światem. Ze względu na zawartość miedzi ma właściwości bakteriobójcze, pobudza też krążenie krwi i łagodzi bóle różnego pochodzenia.Wybierz malachit jeśli brakuje ci kontaktu z naturą, spokoju, równowagi, harmonii. Ten kamień szlachetny otwiera też na bezinteresowną miłość, więc będzie sprzyjał poszukiwaniom partnera. Ma działanie uspokajające i nasenne. Poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową. Sprzyja również płodności. Noszony w czasie ciąży i porodu, zapobiega komplikacjom i nadmiernym bólom. Wyciąga z nas chorobotwórcze energie i przyjmuje je na siebie. Naukowcy odkryli, że chorobotwórcze bakterie giną w naczyniach z malachitu – niszczy je miedź, wydzielająca się z kamienia. Malachit leczy arteriosklerozę, reumatyzm, uspokaja nerwy i normalizuje pracę serca. Ułatwia koncentrację i podtrzymuje rozwój duchowy.


OLIWIN nazywany także perydotem, to kamień, który może pochwalić się działaniem leczniczym. Ten minerał o zielonym zabarwieniu wspomaga procesy regeneracji organizmu oraz oczyszczania z toksyn. Już od starożytności oliwin uważa się za kamień ludzi cierpliwych. Pomaga on zachować zdrowy balans w życiu pomiędzy pracą a przyjemnościami. W ofercie naszego sklepu Top Silver znajduje się srebrna biżuteria z oliwinem, jaka zachwyciła już wiele kobiet. Jego piękne, zielone wybarwienie wymaga specjalnej ekspozycji. Dlatego w wielu modelach naszych kosztowności oliwin znajduje się w centrum uwagi. Posiadamy srebrne kolczyki, broszki, bransoletki, wisiory czy pierścionki w różnych stylach, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Osadzony centralnie oliwin jest otoczony srebrnymi ornamentami, a czasem też cyrkoniami. Dzięki temu nie umknie nam ani jeden promyk światła odbity przez kamień.


OPAL Opal uchodzi za jeden z najbardziej wszechstronnych kamieni szlachetnych o dużej sile, więc nie należy nosić go razem z innymi minerałami. Opal odsłania ukryte zdolności i pobudza nasze zmysły, bogactwo jego kolorów wpływa aktywizująco na wszystkie ośrodki energetyczne ludzkiego organizmu. Wzmacnia miłość, lojalność, zaufanie i ekspresję emocjonalną, a także kosmiczną świadomość, kreatywność i oryginalność. Opal wzmacnia serce, przyspiesza przemianę materii i pobudza procesy krwiotwórcze. Z powodu swego silnego działania opal powinien być stosowany w celach leczniczych sam, nigdy razem z innymi kamieniami o właściwościach leczniczych. Pomaga zaakceptować przeszłość i zrozumieć jej sens. Do jego właściwości leczniczych można zaliczyć poprawę wzroku i łagodzenie dolegliwości oczu, pomoc w chorobach układu krążenia.czarny wpływa leczniczo na jądra, jajniki, trzustkę; mleczny wzmacnia brzuch, przysadkę; bezbarwny harmonizuje organizm, uspokaja. Opal będzie dobrym wyborem w sytuacji, gdy bolesne wydarzenia z przeszłości rzutują na twoją teraźniejszość i uniemożliwiają ruszenie do przodu. Energia opalu pomoże ci pogodzić się z traumą, ostatecznie zamknąć pewien rozdział w życiu i zacząć wszystko od początku.


ONYKS pomocny w zasypianiu, chorobach trzustki i serca, uśmierza ból.Onyks symbolizuje siłę i moc. Kamień ten pozwoli ci stać się panią własnego losu. Pogłębia poczucie kontroli nad swoim życiem, obdarza takimi cechami jak: determinacja, wytrwałość, odwaga i stanowczość. Zwany jest również kamieniem mądrości. Jeżeli często stawiasz czoła sytuacjom stresowym ten kamień jest dla ciebie - onyks znany jest z między innymi z tego, że daje siłę ludziom, którzy narażeni są na ekstremalny stres - emocjonalny i umysłowy. Jest również pomocny przy podejmowaniu decyzji.
Uwalnia od przeszłości

Biżuteria z onyksem przynosi równowagę ciału i umysłowi i zapewnia moc psychiczną. Ułatwia zmianę nawyków, eliminuje negatywne myślenie a także wyostrza zmysły. Onyks uważany jest za kamień przynoszący duchową inspirację i jasność umysłu - pomaga wyciszyć emocje i łatwiej nad nimi panować.Kamień ten jest niezwykle pomocny dla ludzi, którzy mają tendencję do rozpamiętywania dawnych relacji czy wydarzeń i z tego powodu nie mogą iść naprzód - uwalnia od przeszłości, ale również pomaga zakończyć nieszczęśliwe lub toksyczne związki.

Dzięki jego działaniu łatwiej zmienić przekonania czy wzorce, które już nam nie służą. Ochrania przed negatywą energią, psychicznymi atakami i niekorzystnymi wpływami. Nadaje się dla ludzi osłabionych, ze skłonnością do irytacji - pozwala uwolnić się od niekorzystnych emocji, takich jak cierpienie, żal czy smutek. Onyks jest również przydatny przy pozbywaniu się uczucia osamotnienia i izolacji. Przyciąga szczęście i pomyślny los. Onyks jest pomocny przy leczeniu dolegliwości skóry, pomaga przy zainfekowanych ranach takich jak: infekcje grzybiczne, zapalenia skóry a nawet poparzenia słoneczne. Wzmacnia zęby i kości, regeneruje serce i nerki a także pomaga przy epilepsji. Ponadto ma korzystny wpływ na wzrok, jest stosowany przy leczeniu jaskry.


PERŁY, czyli "łzy oceanu", pozwalają oczyścić charakter i duszę. Noszone z miłością stają się talizmanami szczęścia. Wspomagają leczenie osteoporozy. Wykorzystywane są w produkcji kosmetyków w celu zapewnienia świeżej cery. Zgodnie z mistyczną symboliką, perła symbolizuje to, co w ludziach najlepsze: mądrość, czystość, niewinność, uczciwość. Dlatego od wieków była symbolem młodych dziewcząt i kobiet przed zamążpójściem.Perła przez wieki uchodziła też za remedium na dolegliwości i przypadłości związane z psychiką. Wierzono, ze zaszyta w ubraniu perła pomagała wielu ludziom odnaleźć swoje przeznaczenie, poczuć się dobrze we własnej skórze - nieśmiałym dodawała pewności siebie, zagubionym i smutnym - sił do dalszego życia. Perły traktowano również jako lekarstwo na obłęd i inne choroby psychiczne: wierzono, że oczyszcza umysł ze złych skłonności, negatywnych myśli i zamiarów, a perła rozpuszczona w soku z cytryny pomaga zmniejszyć ataki szału i intensywność zaburzeń psychicznych.
PIASEK PUSTYNI Piaskowi pustyni przypisywane są bardzo interesujące właściwości i wpływ na różne dziedziny życia. Niektórzy ludzie wierzą, że charakteryzuje się silnymi właściwościami leczniczymi – stosowany jest przez zwolenników metod niekonwencjonalnych w leczeniu schorzeń psychosomatycznych, które mają swoje uwarunkowania w psychice. Niektórzy wierzą, że piasek pustyni stanowi idealny prezent dla osób zmagających się z depresją lub silnym kryzysem w swoim życiu, ponieważ niesie ze sobą duży ładunek pozytywnej energii oraz działa dobroczynnie na nastrój. Pomaga zaakceptować te kwestie, na które nie mamy wpływu i z którymi musimy się pogodzić. Podobno bywa pomocny przy chorobach takich jak angina, biegunka, infekcje bakteryjne, czy choroby wątroby. Sądzi się, że pomaga także w problemach z brzuchem, usuwa napięcie i wpływa na dobre samopoczucie. Wspomaga także ducha, szczególnie podczas stresujących negocjacji, czy rozmowy kwalifikacyjnej, dlatego warto mieć go przy sobie w charakterze amuletu w trakcie ważnych spotkań. Uspokaja i uwalnia od negatywnego myślenia na temat naszych niedoskonałości ciała i ducha. Dla wielu jest nośnikiem pozytywnej energii. Dobrze się sprawdza przy problemach z psychiką. Piasek pustyni chroni kobiety w ciąży przed poronieniem.RÓŻOWY KWARC nazywany jest „kamieniem miłości”. W tym przypadku „miłość” nie oznacza wyłącznie uczucia łączącego dwojga kochających się ludzi, lecz odnosi się także do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury (wszechświata). Różowa barwa kwarcu wytwarza bardzo ekspansywne pole energetyczne oddziałujące na współodczuwanie, bezinteresowność, altruizm, gotowość do dawania bezwarunkowej miłości oraz jej przyjmowania. Pomaga osobom, które mają trudności z zaufaniem innym lub noszą w sobie urazę, winę lub strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń.

Kwarc Różowy pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w najmniejszych rzeczach lub zdarzeniach. Ponadto, co najważniejsze - potrafimy bezbłędnie odczytać własne uczucia rozpoznając swój stan emocjonalny, który niestety czasami trudno jest nam samym zidentyfikować (czy to miłość czy zauroczenie; czy zmienić pracę czy też postawę w stosunku do obecnego szefa; czy jestem gotów zaryzykować czy potrzebuję więcej czasu na zmiany… itp.). Mówiąc prosto - łatwiej podejmujemy decyzje, gdyż wiemy i czujemy, co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. Nasza pozytywna postawa wobec otoczenia zostaje odwzajemniona - dobra energia wraca do nas zwielokrotniona przyciągając pozytywnych ludzi i dobre zdarzenia.

Kwarc Różowy wg medycyny niekonwencjonalnej: Łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi. Wspiera system immunologiczny (odporność na choroby). Poprawia pamięć i likwiduje ospałość. Łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość. Sprzyja płodności.


RUBIN Ze względu na charakterystyczny, czerwony kolor rubin uważany jest za kamień namiętności, miłości i rozkoszy. Medycyna niekonwencjonalna uznaje rubin za wspomagacz w regulowaniu ciśnienia krwi, wzmacnia serce, oczyszcza krew, pobudza krążenie. Rubin dodaje witalności, wzmacnia uczucia oraz inspiruje do poszukiwania swojego szczęścia. Jego działanie polega między innymi na wypełnianiu luk w polu energetycznym dzięki czemu dodatkowo rewitalizuje w stanach zmęczenia i wyczerpania.

Swoim działaniem rubin oprawia jakość seksu. Przyciąga szczęście, zdrowie i powodzenie a także wpływa na rozwinięcie hojności i zdolności przywódczych. Rubin daje odwagę, żeby podążać za swoimi marzeniami a także pomaga wprowadzić zmiany w życiu - przejść drogę od osoby, którą jesteś dzisiaj, do osoby, którą pragniesz być. Jest również pomocny przy pozbywaniu się negatywnych wzorców myślowych.

Rubin, od dawna uważany za kamień dobrobytu, był często noszony przez arystokrację - w niektórych kulturach wierzono, że jeśli masz swój rubin, nigdy nie stracisz swojego bogactwa. W związku z tym przekonaniem często używano go, aby zwiększyć stabilność i pewność swoich dochodów. Dzięki niemu wzrasta miłość do życia, motywacja i inspiracja do mądrych wyborów. Przyciąga popularność, sukcesy, dobrobyt materialny, pomaga podejmować mądre decyzje finansowe.

Jego energia świetnie nadaje się do leczenia chorób związanych ze słabą cyrkulacją krwi, takich, jak np. anemia, działa oczyszczająco na krew, pobudza jej krążenie, dzięki czemu organizm szybciej i łatwiej pozbywa się toksyn. Przywraca odpowiedni poziom cukru we krwi. Jest również skuteczny przy leczeniu gorączki i usuwaniu wewnętrznych infekcji. Łagodzi bóle menstruacyjne, reumatyczne, a także wzmacnia serce. Dodatkowo rubin sprzyja pozytywnym myślom, radości, łagodzi stres i stany depresyjne oraz zwiększa intuicję i pewność siebie.


SZAFIR zwany władcą klejnotów przerasta wszystkie inne kamienie. Najskuteczniejsze lekarstwo przeciw truciźnie, ucisza wzburzone nerwy, gasi gorączkę. Daje pogodę ducha. Jest talizmanem mędrców i zakochanych.Szafirowi przypisuje się moc leczenia wielu chorób. Ma on podobno zwalczać choroby nerek, dróg moczowych i pęcherza. Pozytywnie wpływa też na choroby serca, skóry, przypisywano mu nawet zdolność leczenia trądu. Podobno ma również korzystny wpływ na skuteczność leków chemicznych i naturalnych. Szafir jest uznawany również za uosobienie spójności, czystości, miłości, prawdy i czystego sumienia. Osoby noszące szafiry ma on uczynić szczęśliwymi i odważnymi. W średniowieczu uważano nawet, że kamień ten pomaga oddalać złe duchy i magiczne zaklęcia.


SZMARAGD Powszechnie uważa się, że pozwala on walczyć ze swoimi słabościami, ma dobry wpływ na pracę naszego serca i oczu. Działa przeciwzapalnie, regeneruje organizm, poprawia pamięć, stabilizuje osobowość, leczy paranoje, schizofrenię i inne choroby psychiczne.Tym wspaniałym zielonym kamieniom przypisywało się umiejętność wyrażania ludzkich nastrojów – dlatego mężczyźni tak chętnie decydują się na pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem. Według pradawnych wierzeń umieszczenie szmaragdu pod językiem pomagało też spojrzeć w przyszłość. Uważano również, że szmaragdy chronią przed utratą pamięci i wzmacniają intuicję, a dodatkowo działają niemal jak mikstura prawdy, gdyż pomagają wykrywać zdradę. W dzisiejszych czasach uważa się, że szmaragd przede wszystkim rozluźnia i łagodzi zmęczenie oczu – stąd wiele kobiet ceni biżuterię, a zwłaszcza pierścionki zdobione szmaragdami. Są również polecane osobom z silnym charakterem, które nie boją się nowych wyzwań.


TOPAZ pomaga zwalczyć depresję, zmęczenie, bóle głowy, łagodzi choroby układu pokarmowego i pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Dodaje odwagi w kontaktach z innymi, wzmacnia ekspresję, zwiększa upór i konsekwencję w dążeniu do celu.sprzyja długowieczności, czyni człowieka urodziwym i inteligentnym. Poszerza świadomość. Topaz złocisty niewątpliwie jest kamieniem optymistów oraz ludzi poszukujących równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Ten pięknie połyskujący kamień jest od wieków stosowany z powodzeniem w jubilerstwie. Jego cudowna barwa potrafi skutecznie walczyć z depresją a wielu ludzi uważa ze to kamień sprzyjający długowieczności. Srebrne kolczyki, wisiorki, bransoletki, broszki no i oczywiście pierścionki z topazem sprzyjają osobom spod znaku bliźniąt, lwa, panny oraz skorpiona. 


TURKUS Niegdyś używali go rzymscy wojownicy do ochrony przed ranami zadanymi w czasie bitew i przed śmiercią. Aktualnie używamy go do wzniecenia pozytywnej i nieograniczonej energii, która znajduje przepływ w różnych dziedzinach życia człowieka. Magiczna aura, jaką wytwarza tygrysie oko, ma przyciągać do nas zdrowie, pomyślność i bogactwo. Turkus w dawnych epokach noszony był przez wojowników jako talizman. Ten kamień szlachetny będzie więc wzmacniał organizm, zwłaszcza serce i płuca, a także łagodził ból. Według wierzeń ma chronić przed nieszczęśliwymi wypadkami i zapobiegać stanom lękowym.chroni przed złym towarzystwem. Łagodzi infekcje dróg oddechowych, gardła, płuc i oczu. Skutecznie chroni przed chorobami psychicznymi.Turkus będzie odpowiedni dla osoby, która ma przed sobą do wykonania trudne zadanie i potrzeba jej hartu ducha. Kamień doda jej optymizmu i wiary we własne możliwości.


TYGRYSIE OKO polecamy zwłaszcza alergikom chorującym przewlekle, ponieważ wspiera procesy samoleczenia organizmu. Zalecany jest biznesmenom oraz osobom zmagającym się z problemami finansowymi, gdyż wierzy się, że kamień przynosi dobrobyt. Za ich pomocą uaktywniamy w sobie wewnętrzną energię, potrzebną w dążeniu do sukcesów i do przełamywania barier. Tygrysie oko znacząco pobudza kreatywność, odblokowuje pokłady mocy do osiągania założonych celów.

Tygrysie oko ma właściwości wpływające na psychikę: poprawia nastrój, leczy stany depresyjne, chroni przed toksycznymi osobami. Wzmacnia pewność siebie u osób wstydliwych i nieśmiałych. Oddala negatywne myśli, niweluje stan zmęczenia organizmu, a także ma moc zwalczania zakażeń bakteryjnych.

Wpływ tygrysiego oka na wzrok jest nie tylko dosłowny. Oprócz poprawy widzenia, tygrysie oko pomaga wyrazić jasno myśli, wyostrzając postrzeganie wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Poprawia to naszą koncentrację i powoduje zwiększoną percepcję. Jego pomocowe atrybuty mają korzystny wpływ na układ oddechowy, układ trawienny oraz układ nerwowy. Silne promieniowanie tygrysiego oka pomaga zwalczać bóle głowy oraz ciężkie migreny.


UNAKIT to podobno odmiana zielonego jaspisu, ale ponieważ to "mój" kamień, dostanie osobny akapit ;) dzięki swoim właściwościom fizycznym i składowi chemicznemu zdobył zasłużoną popularność wśród kobiet. Unakit, nie może leczyć choroby, jednak może im zapobiec. Udowodniono, że mogą wyleczyć przeziębienia, a amulet lub bransoletka, które przez cały czas towarzyszą kobiecie, pomagają jej zajść w ciążę. Podkreślają również pozytywny wpływ kamienia na choroby układu nerwowego, co w naszym wieku ciągłych stresów jest bezcenne. Na podstawie obserwacji, kamień ma możliwość przywrócić równowagę duchową, a harmoniczny człowiek – to szczęśliwy człowiek. Jedną z korzystnych właściwości kamienia jest jego zdolność do wskazania człowiekowi drogi w przyszłość. To szczególnie jest potrzebne ludziom, które żyją przeszłością.  Unakit pasuje ludziom, którzy są skłonni do depresji, ponieważ może neutralizować negatywny wpływ świata otaczającego i pogłębiać wiarę w siebie. Optymistom minerał pomoże osiągnąć cel i pozyskać pozytywną energię. Osoby posiadające biżuterię z tym minerałem, zdobywają pozytywną energię i niezależność.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...