środa, 5 września 2012

"RUNY PRAKTYCZNE I SKUTECZNE" - Ewa Kulejewska

Rok wydania: 2010
Format: 95 x 125mm
Ilość stron: 84 + 24 karty
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Dostępność: Talizman.pl


OPIS WYDAWCY
Utrzymane w ciepłej tonacji, która sama w sobie nastraja optymistycznie, karty bez problemu rozwiążą każdy „węzeł gordyjski”. Miłość, praca, dom, rodzina – na każdy temat otrzymasz odpowiedź i radę. Dzięki dołączonej instrukcji, która stanowi kwintesencję wiedzy o runach, już przy pierwszym użyciu odnajdziesz właściwą ścieżkę i będzie mógł z pełnym optymizmem spojrzeć w przyszłość.
Kolejną zaletą tej niezwykłej talii jest jej rozmiar. Możesz mieć je zawsze przy sobie i skorzystać z nich w dowolnym momencie. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz musiał podjąć decyzję, która na zawsze odmieni Twe życie. Na lepsze… Komplet zawiera książeczkę oraz 24 karty o wymiarach 60 x 92 mm


MOJA OPINIA
Ezoteryką interesuję się od kiedy pamiętam. Astrologia, tarot, numerologia... miałam z nimi już do czynienia niejednokrotnie i bardzo chętnie pogłębiam swoją wiedzę na ten temat. Do tej pory nie miałam jednak zbyt wiele wspólnego z runami... Ostatnio stwierdziłam, że czas to zmienić. Więc sięgnęłam po pozycję wprowadzającą w tajemniczy świat run, napisaną przez autorytet w tej dziedzinie, panią Ewę Kulejewską.

Większość osób widzi runy jako tajemnicze znaczki o nieznanym znaczeniu. Ilością odpowiadające literom alfabetu greckiego, jednak znacznie różniące się wyglądem. Zbyt kanciaste, aby uznać je za podobne do krągłych liter greckich... Kiedyś runy używane były do zapisów ludów germańskich. Później uznano, że za pomocą tajemniczych liter runicznych można przepowiadać przyszłość, a noszenie przy sobie odpowiednich skryptów runicznych, ma wielką moc i może wpłynąć na nasze życie! Przyciągnąć do naszego życia miłość, pieniądze, szczęście czy przyjaciół... Mogą być wykonane na tekturze, kamieniach czy płytkach metalowych, a nawet spotykane są w postaci bransoletek, zawieszek czy innego rodzaju biżuterii.

Moje pierwsze spotkanie z runami, które przybliżyła mi książka pani Kulejewskiej, uważam za bardzo udane. Jest to idealna pozycja na pierwsze spotkania i początki pracy z tymi znakami. Książka o niewielkich wymiarach, dokładnie i klarownie przedstawi nam znaczenie każdej runy, odnośnie każdej dziedziny życia. Odtąd te tajemnicze rysunki, nie będą miały przed nami tajemnic, a co więcej mogą zdradzić nam namiastkę przyszłości :)

Karty, które są dodatkiem do książki są proste i nieskomplikowane, dzięki temu idealnie nadają się podczas stawiania pierwszych kroków w świecie wróżb runicznych. Każda karta przedstawia wybraną runę, jej numer kolejny w talii, nazwę oraz, co dla początkujących wróżbitów przydaje się najbardziej, w kilku słowach zawiera najbardziej istotne znaczenie karty w pozycji prawidłowej i odwróconej! To wielkie ułatwienie i bardzo przydaje się podczas pierwszych prób wróżenia! Za to naprawdę wielki plus!

Warto zaznaczyć, że karty są niewielkich rozmiarów i wykonane są bardzo estetycznie. Najprostsze w swojej istocie, skupiają się na podstawach, nie rozpraszając zbyt przerysowaną szatą graficzną :) Karty runiczne z rysunkami i grafikami pobudzającymi wyobraźnię, choć piękne, odpowiedniejsze są dla bardziej zaawansowanych interesantów.

Pozycja pani Ewy Kulejewskiej stworzona jest z myślą o początkujących wróżbitach. I doskonale spełnia swoją rolę. Po zapoznaniu się z nią, runy staną się Wam bliższe, bardziej zrozumiałe i po pierwszym wrażeniu "niezrozumiałych znaczków" nie zostanie śladu :) Jedyne czego brakowało mi w tej książeczce to choć jednego podstawowego rozkładu, dzięki któremu poznalibyśmy karty w praktyce. Tego zabrakło, mimo to i tak uznaję te pozycję za wartościową i polecam ten zestaw każdemu kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z runami.

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii
Bardzo dziękuje!

13 komentarzy:

 1. Tematyka nie dla mnie, podziękuję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie interesuję się ezoteryka, więc ta pozycja zdecydowanie nie dla mnie. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest coś, co po prostu uwielbiam :) Wróżby, ezoteryka, aromaterapia, numerologia zawsze mnie wciągały :) Także pozycja jak najbardziej dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatnio miałam okazję zapoznać się z inną książką dotyczącą run "Runy. Rozkłady i interpretacje".
  tego typu pozycje i mnie od zawsze interesują
  jednak chyba po kolejną runiczną książkę sięgać nie będę, gdyż we wspomnianej wyżej książce mam wszystko ładnie wyjaśnione :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie moja tematyka :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie interesuję się tą tematyką, więc spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hmm dla mnie może nie tyle runy co karty tarota, niemniej i ta pozycja wydaje się być ciekawa ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie zawsze takie rzeczy ciekawiły :D więc poszukam

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam już dwa zestawy run i póki co jestem z nich mega zadowolona :D Ale jednak dobrze wiedziec, że ten także jest zacny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O tak ten kot jest jakiś magiczny hi hi jak te runy :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety to całkowicie nie dla mnie :P

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...