czwartek, 11 sierpnia 2016

"Pani mnie z kimś pomyliła" - Ilona Łepkowska

Gatunek: LITERATURA PIĘKNA
Data wydania:
 maj 2016
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: MUZA
Dostępność: Tania Książka


Mijając Joannę na ulicy, nie zwróciłabyś na nią uwagi. Kobieta jakich wiele. Matka nastolatki, rozwódka, która dokładnie liczy każdy grosz, ponieważ były mąż, ojciec Miśki, nie czuje się raczej odpowiedzialny ani za dobre wykształcenie córki, ani nie wysila się zbytnio by sprostać coraz większym jej potrzebom. Joanna, aby nie zawieść Miśki i opłacić, wcześniej obiecany jej kurs językowy za granicą, podejmuje się dorywczej pracy tłumaczki na planie jednego z programów telewizyjnych. Niebawem, całkiem niechcący i zupełnie niespodziewanie, staje się gwiazdą... Świat luksusu i show biznesu staje przed nią otworem. Czy Joanna odnajdzie się w nowej roli? Czy to jest życie o jakim marzyła?

Jest to niezwykle zabawna opowieść o perypetiach kobiety, która niechcący staje się osobą publiczną. Styl autorki jest niezwykle przyjemny i prosty w odbiorze. Jest to bardzo ważne w przypadku literatury kobiecej i obyczajowej, gdyż po takie historie zwykle sięga się by odpocząć, zrelaksować się, więc potrzebne jest coś lekkiego i przyjemnego. Ta książka idealnie nadaje się do tego by spędzić z nią relaksujące, przyjemne popołudnie. Muszę przyznać, że była to niesamowicie przyjemna lektura. Tak przyjemna, że nie pamiętam kiedy ostatnio tak miło mi się czytało. Jest to książka typowo kobieca, lekka, nie wymagająca większego zaangażowania od czytelnika, co sprawia, że jest ona idealna pozycją na plażę. Sprawdzi się również podczas chłodnych i deszczowych jesiennych wieczorów, które już niebawem nadejdą. Ciepły kocyk, gorąca herbata, kot na kolanach i ta pozycja w ręce... Taki scenariusz, aż prosi się o spełnienie. Telewizja, mężczyźni i codzienność osoby znanej i rozpoznawalnej, a wszystko to napisane w bardzo zabawny sposób. Nie ma tu ani chwili na nudę, od samego początku coś się dzieje. Pani Ilona Łepkowska jako scenarzystka wielu seriali i programów telewizyjnych, doskonale zna od zaplecza świat show biznesu i nie omieszkała nam go troszkę uchylić :)

Zdarzyło mi się głośno zaśmiać podczas czytania tej książki. Zdarzyło mi się też przerwać czytanie na moment, by oddać się chwilowej refleksji... Jednym słowem jest to książka, która wywołuje w czytelniku sporą gamę emocji. Komedia, która zmusza do prawdziwych refleksji to dość nietypowe zjawisko. Dlatego też uważam tę pozycję za wartościową, którą warto przeczytać. Każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie. Każda kobieta zapomni choć na chwilę o swoich problemach i, co więcej, zrozumie, że nie tylko ona je ma, gdyż główna bohaterka również zmaga się z typowymi kobiecymi dylematami. Muszę przyznać, że Joanna wzbudziła we mnie ogromną sympatię już od samego początku. Niezwykle sympatyczna i zabawna kobieta. Jej postać została wykreowana bardzo dokładnie i dopracowana w najmniejszych szczegółach, dzięki czemu wydaje się być bardzo realna. Czy znalazłam w tej pozycji jakieś minusy? Znalazłam, ale to nic poważnego. Jak dla mnie za dużo imion do zapamiętania. Momentami bywa to męczące.

Jest to zabawna, lekka pozycja skierowana do każdej kobiety, mającej ochotę na chwilę przyjemności i zapomnienia. I przyznam, że zrobiło mi się bardzo smutno, kiedy jej historia dobiegła końca. Czytało mi się niezwykle przyjemnie i z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę każdej pani! Gwarantuję, że miło spędzicie czas. Uśmiejecie się po pachy i być może tak jak mnie, dopadnie Was też chwila refleksji...

Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...