piątek, 25 października 2019

Pozycjonowanie strony internetowej - Współpraca z Agencją SEO


Jak pozycjonować stronę internetową jak wybrać dobrą agencję SEO

SEO CONTENT  SŁOWA KLUCZOWE POZYCJONOWANIE STRONY  OPTYMALIZACJA STRONY  GOOGLE


Zupełnie niedawno pisałam o tym, jak pozycjonować stronę w Google. Czym jest SEO i co lubią wyszukiwarki internetowe... To był delikatny wstęp i zarys, mówiący o tym, na czym w ogóle polega pozycjonowanie strony i jej optymalizacja. O tym, jakie wynikają z tego korzyści, nie muszę już chyba przypominać. Zastanawialiśmy się również czy warto przeprowadzać te zabiegi samemu, czy zaufać specjalistom i podjąć współpracę z Agencją SEO, która zajmie się tym profesjonalnie. Dziś lecimy dalej... i pozostaniemy przy temacie agencji. Jak wybrać dobrą agencję SEO? Na co warto zwrócić uwagę, jeszcze przed podpisaniem umowy?

Jak wybrać dobrą agencję SEO? 


Wbrew pozorom nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać! Na rynku jest mnóstwo firm, oferujących takie usługi. W dzisiejszych czasach i dobie komputeryzacji, jest to bardzo dochodowe zajęcie! Specjaliści SEO i pozycjonowania stron internetowych, mogą cieszyć się ze swojego fachu i sprzedawać swoją wiedzę, za dobre pieniądze! Bez wątpienia jest to zawód przyszłości. Do internetu przeniosła się spora część naszego życia, a świat wciąż zmierza w stronę automatyzacji. Rynek obfituje więc w firmy, które prześcigają się w kolejnych, coraz bardziej atrakcyjnych ofertach. I zarówno w tej branży, jak i w każdej innej, możemy spotkać bardzo dobrych fachowców, jak i tych trochę gorszych ;) Ważne, by nie dać się nabrać na obietnice bez pokrycia... Wybór agencji, powinien być przemyślany i nie powinien bazować jedynie na polecaniach znajomych! ;) Owszem, warto zasięgnąć porady osoby, która z daną firmą współpracowała, miała styczność i wie, czy firma jest uczciwa, ale trzeba wiedzieć na co, samemu zwrócić uwagę, wybierając agencję... O co warto zapytać specjalistę i jakie kwestie poruszyć przed podpisaniem umowy z agencją?

Jak pozycjonować stronę internetową jak wybrać dobrą agencję SEO AFTERWEB


Na co warto zwrócić uwagę wybierając agencję SEO?

1. Czy pozycjonowanie będzie usługą kompleksową?


Ile agencji, tyle sposobów działania... Każda ma swoje koncepcje. Warto więc dopytać o wszelkie szczegóły i dowiedzieć się dokładnie, jakie prace będą przeprowadzane? Jakie są plany? I jakie jest podejście specjalistów... Czy w razie potrzeby, polecą i zaproponują kolejne kroki, by osiągnąć jak najlepsze wyniki? Czy rozpoczynają od zapoznania się z kondycją strony internetowej i dopiero na podstawie zebranych danych opracowują plan, który wyniesie stronę na pierwsze wyniki wyszukiwarki?

2. Dotychczasowi klienci i dotychczasowe wyniki...


Po czym poznać profesjonalną Agencję SEO? Ciśnie się na usta odpowiedź, że po doświadczeniu, prawda? Owszem, ale nie doświadczeniu liczonym w latach, ale doświadczeniu liczonym w dotychczasowych sukcesach! Są firmy, które istnieją już od wielu lat, więc doświadczenia im odmówić nie można... Lecz jakie to ma znaczenie, skoro wyniki przeprowadzonych działań były kiepskie?! Czasem kiepskie i nieskuteczne firmy, mimo wszystko, długo utrzymują się na rynku i naciągają kolejnych klientów. Najważniejsze są dotychczasowe wyniki i baza klientów. To wizytówka, która świadczy o tym, czy agencja jest profesjonalna czy też nie...

3. Czy Agencja SEO pozycjonuje strony z Twojej branży...


Jeśli Agencja współpracowała z klientami z różnych branż i w przeszłości reprezentowała Twoją konkurencję, jest to bardzo dobry znak! Pod tym względem, dobrze wypada Agencja AFTERWEB, Agencja działa na rynku od 11 lat i może pochwalić się wysokimi statystykami. Posiadają bogatą bazę klientów i pokaźną liczbę sukcesów. Pozycjonowali strony niezależnych od siebie firm, działających w rożnych branżach i w każdym przypadku odnieśli zamierzony efekt ;) Ich klienci cieszą się o 70% większymi zyskami, a odsłony stron rosną nawet o 300%. Co ważne, firma działa kompleksowo, gdyż specjaliści doskonale wiedzą, że sukces klienta, jest także ich sukcesem. Do każdego zlecenia przykładają się solidnie i profesjonalnie, co przekłada się na wyniki. To mówi samo za siebie.

4. Cena i wgląd w raporty...


O tym, że cena to ważny element, nie trzeba nikomu przypominać. W naszym kraju często rozmowy o kwestii finansowej, uważane są za kłopotliwe. A to źle... Kto nie lubi konkretów? Jasne warunki współpracy, tylko ułatwiają interesy i oszczędzają nieporozumień, dlatego nie bój się mówić o pieniądzach. Przecież to Twoje pieniądze! Dowiedz się, czy agencja oczekuje zapłaty za efekty, czy w ramach abonamentu. Ważny jest również zakres prac, ilość fraz do pozycjonowania oraz to, jak długo trwa umowa. Ważne, abyś miała wgląd w raporty przedstawiające wyniki. Szczegóły powinny znaleźć się na piśmie. Zapytaj o cennik, gdyż bardzo często agencje proponują różne pakiety, więc jeśli nie chcesz od razu zaczynać od najdroższego "Super Duper Premium Vip Full Wypas" ;) przejrzyj tańsze opcje.

5. Techniki pozycjonowania stron..


Agencje korzystają z różnorodnych narzędzi i technik. To oczywiście działka specjalistów, ale warto o nie zapytać, gdyż każdy konkretny typ promowanej firmy, potrzebuje innych działań. Szczegóły są bardzo istotne, gdyż agencja SEO, która dla wszystkich klientów stosuje te same, uniwersalne metody, nie rokuje dobrze. 

Jak pozycjonować stronę internetową jak wybrać dobrą agencję SEO AFTERWEB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...