czwartek, 17 października 2019

Jak wypozycjonować stronę w Google?

jak pozycjonować stronę, jak pozycjonować bloga, jak optymalizować

SEO CONTENT  SŁOWA KLUCZOWE POZYCJONOWANIE STRONY  OPTYMALIZACJA STRONY  GOOGLE


Gdyby kilka lat temu, ktoś mnie o to zapytał, wiedziałabym chyba tylko, co to jest Google... SEO? Czyżby jakieś... nowe wydawnictwo? A content? Hm, kolejne nowe wydawnictwo? :) 8 lat temu, zakładając bloga, w ogóle nie interesowałam się czymś takim, jak pozycjonowanie stron w Google i nie miałam na ten temat zielonego pojęcia! Sama, szukając stron, które mnie interesują, zawsze korzystałam z Google. Nigdy jednak nie zastanawiałam się, na jakiej zasadzie to wszystko działa. Jak Google losuje wyniki? Jak je dobiera? Czym się kieruje? Ważne, że zawsze znalazłam to, co chciałam ;) Cieszyłam się też, z szybujących w górę statystyk mojego bloga, ale nie zastanawiałam się, jak wyszukiwarka Google sprowadziła do mnie kolejnych czytelników? Wtedy jeszcze, SEO, pozycjonowanie i optymalizacja bloga lub strony w Google, było dla mnie pojęciem zupełnie nieznanym i zupełnie obojętnym... Zainteresowanie przyszło dopiero z czasem. Dziś, jako blogerka z wieloletnim doświadczeniem i Copywriter, mogę już powiedzieć trochę więcej na ten temat i przedstawić korzyści, które ze sobą niosą.


Pozycjonowanie i optymalizacja strony w Google... czyli co?


Zauważ, że każdy z nas, szukając czegoś w internecie, interesuje się tylko pierwszą, ewentualnie drugą stroną wyników, które zaproponuje nam wyszukiwarka... Rzadko zaglądamy dalej, ponieważ już te kilka pierwszych pozycji, najczęściej daje nam to, czego szukaliśmy. To jest właśnie dowód dobrze przeprowadzonej optymalizacji! Optymalizacja dopasowuje stronę, do wymagań, jakie stawiają wyszukiwarki. Strony internetowe widoczne w pierwszych wynikach wyszukiwania, wymagają profesjonalnych i konkretnych działań w obrębie SEO. I tu swoje pole do popisu ma kolejna rzecz, czyli pozycjonowanie stron. To właśnie pozycjonowanie odpowiada za to, czy strona znajdzie się na pierwszych stronach wyników, czy też nie. 

Ale same fachowe zabiegi nie wystarczą, gdyż trzeba pamiętać, że bez wartościowych treści nie będzie dobrego SEO! Dlaczego? Ponieważ Google to przeglądarka tekstowa. Lubi teksty długie, unikatowe, posiadające odpowiednią konstrukcję i przede wszystkim dotyczące pojęć, tematycznie związanych z promowaną stroną. Optymalizowanie tekstu pod kątem SEO, polega na zawarciu określonych słów kluczowych i zastosowania wyróżnień w formie pogrubień. Więc jak widać, SEO idzie w parze z dobrą treścią. 

jak pozycjonować stronę, jak pozycjonować bloga, jak optymalizować

Dlaczego warto pozycjonować stronę w Google?


Każdy, kto ma do zaoferowania jakiś produkt lub usługę i promuje je w internecie, prędzej czy później, zainteresuje się pozycjonowaniem strony i jej optymalizacją. Dotyczy to zarówno przedsiębiorców, jak i nas - blogerów! Pisząc bloga, chcemy, aby ktoś go czytał, prawda? Gdyby nam na tym nie zależało, pisałybyśmy pamiętniki i chowały je do szuflady! Prowadząc bloga, zależy nam na tym, by zebrać jak największe grono czytelników. I od tego właśnie, jest promocja! O tym, pisałam już kiedyś w poście --> Jak wypromować bloga. Rady z tego tekstu + zabiegi SEO, pozwolą Ci zebrać swoją społeczność.

13 milionów internautów, każdego dnia, korzysta z wyszukiwarki Google! Ludzie szukają tu odpowiedzi na nurtujące ich pytania, porad, najnowszych wiadomości ze świata... To internet jest dziś główną skarbnicą wiedzy! I to właśnie tu, potencjalni klienci, szukają usług i produktów, które ich interesują, oraz informacji, artykułów, które zamiast na stronach blogerek brylujących na salonach, mogliby znaleźć u Ciebie! Pomyśl o swoim blogu, jak o firmie. Jeżeli, masz do zaoferowania produkt lub usługę, Twój klient musi cię jakoś znaleźć, wśród tysięcy innych przedsiębiorców, oferujących podobne usługi! Musi trafić na Twoją stronę internetową... Musi natrafić na Twoją reklamę! A reklama może zostać tak dobrze spersonalizowana, że trafi do określonego grona odbiorców, czyli potencjalnych klientów, a nie przypadkowych internautów. Jak tego dokonać? Przeprowadzić dobre pozycjonowanie i SEO, które pozwolą Twojej witrynie, pojawić się już na pierwszej stronie wyników Google i zwiększyć ruch nawet o kilkaset procent!

jak pozycjonować stronę, jak pozycjonować bloga, jak optymalizować

Jak dobrze wypozycjonować i zoptymalizować 

stronę w Google?

Będę szczera - pozycjonowanie i optymalizacja strony w Google to dość skomplikowana sprawa i wcale nie jest to proste. Wymaga dużo pracy i przede wszystkim, odpowiedniej wiedzy na ten temat. Na blogach i stronach wielu specjalistów, można znaleźć dużo rad i wskazówek, jak samodzielnie pozycjonować swoją stronę. Próbować więc samemu? Zawsze można! Jasne, że możesz wspomagać się i wprowadzać w życie rady, które znajdziesz w internecie,  ale najważniejsze jest to, czy przyniesie to oczekiwany skutek? Oczywiście można próbować, lecz nie sądzę, aby specjalista z tak konkretnej i pożądanej dziedziny, jaką jest SEO i pozycjonowanie stron, zdecydował się zupełnie za darmo, upublicznić całą swoją cenną wiedzę... Założę się, że kilka najskuteczniejszych metod zachował dla siebie ;)

Brudną robotę zostaw profesjonalistom... ;) 


Moim zdaniem, warto przynajmniej raz, zaufać specjalistom i skorzystać z usług agencji marketingowej. Na przykład, agencja ESEO oferuje profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych, SEO optymalizację, Google Ads. Będziesz mieć pewność, że zabiegi przyniosą zamierzony skutek i znacznie poprawią zasięgi. Czy wiesz ile słynnych blogerek i celebrytów, oddało swoje strony pod opiekę specjalistom?! ;) Celebryci, wcale nie generują setki tysięcy odsłon, tylko dlatego, że są sławni! ;) A najpopularniejsze blogerki, nie zyskały popularności, dzięki reklamowaniu swoich blogów, dla grupy znajomych na facebooku... ;)

Profesjonalnie przeprowadzony marketing online jest jedną z najskuteczniejszych metod reklamy! Optymalizacja SEO, SEM i wielowymiarowe pozycjonowanie stron to nieodłączny element dnia codziennego specjalistów. Ich praktyki zapewnią stronie widoczność na każdym poziomie wyszukiwarki. Warto wybrać agencję, która ma doświadczenie, wyróżnia się skutecznością i współpracuje z najlepszymi pozycjonerami i copywriterami, ponieważ w gąszczu atrakcyjnych ofert, łatwo dać się nabrać na chwytliwe obietnice bez pokrycia. Wyżej wspomniana agencja ESEO, oferuje klientowi np. raporty z realizacji swoich prac, dzięki czemu klient otrzymuje potwierdzenie, że usługa przynosi oczekiwane efekty! To jest bardzo dobre rozwiązanie. Poza tym, w ich ofercie znajduje się kilka pakietów proponowanych usług, między innymi: SEO KOMFORT, SEO PERFORMANCE, SEO ELITE. Każdy z pakietów obejmuje mniejszy lub większy zakres działań i od tego, uzależniona jest też cena usługi. To daje możliwość wyboru, a niedowiarkom, pozwala, przekonać się o skuteczności zabiegów i mieć pewność, że taka inwestycja przyniesie korzyści w przyszłości! ;)

jak pozycjonować stronę, jak pozycjonować bloga, jak optymalizować

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...