środa, 22 września 2021

Co nowego do czytania? – Wrześniowe zapowiedzi wydawnictwa Insignis

Ciemność 
– Paul Krawczak
Wydawnictwo Insignis tworzy nową markę na rynku wydawniczym - Wydawnictwa „słowa fale”. Misją wydawnictwa jest publikowanie wyjątkowych książek. Takich, które słowem będą potrafiły wzbudzić wyobraźnię czytelnika. Pierwszą książką jaka ukaże się pod tą marką jest książka „Ciemność” - głośnia i wielokrotnie nagradzana powieść Paula Kawczaka. 

Tytuł ten, przez wielu okrzyknięty debiutanckim arcydziełem literackim, ukaże się w Polsce 29 września, z rekomendacją oraz obszernym posłowiem Joanny Gierak-Onoszko, autorki bestsellerowych „27 śmierci Toby’ego Obeda”

Pewnego wrześniowego poranka 1890 roku Pierre Claes, belgijski geometra, któremu król Belgów Leopold II zlecił dokonanie rozbioru Afryki, wyrusza z Leopoldville na północ. Misją Claesa jest zmaterializowanie na pustkowiu dokładnej linii tego, co Europa nazywa wówczas postępem. Na pokładzie parowca płynącego w dół rzeki Kongo towarzyszą mu bantuscy robotnicy oraz Xi Xiao, chiński mistrz tatuażu, a zarazem kat specjalizujący się w lingchi – sztuce cięcia i okaleczania ludzkiego ciała. Xi Xiao widzi przyszłość: wie, jaką potwornością jest kolonizacja, i wie, że pokocha geometrę. „Ciemność” to historia okaleczenia.

Wyróżniona licznymi nagrodami książka kanadyjskiego pisarza Paula Kawczaka jest niesamowitą, pełną erotyzmu powieścią przygodową, nawiązującą do „Jądra ciemności” Josepha Conrada. To przesiąknięta realizmem magicznym opera pożądania i bólu, który z północy Europy do serca Afryki spływa jak krwawa łza po obliczu historii.

Książka ukaże się 29 września! 
Już dziś możesz zamówić egzemplarz w bardzo atrakcyjnej cenie ~ CiemnośćWise as Fu*k
– Gary John Bishop
Drugą propozycją jest książka bestsellerowego autora Garego Johna Bishopa. Gary John Bishop nauczył miliony czytelników jak mniej czasu poświęcić rozmyślaniu, a więcej - samemu życiu. Jego bestseller „Unf*ck Yourself. Napraw się” pomógł milionom wyciszyć destrukcyjny monolog wewnętrzny. 

Gary idzie w swojej nowej książce kolejny krok dalej, podpowiada, jak mądrze radzić sobie z problemami, by poprawić jakość życia. Wise as Fu*ck inspiruje, jak radzić sobie w czterech obszarach: miłości, stracie, strachu i sukcesie. Bishop po raz kolejny zadziwia swoim stylem, w którym nie ma miejsca na puste słowa. Prezentuje świeże podejście do życia, mające nam pomóc w radzeniu sobie z najróżniejszymi problemami. 

Nieważne, jaka g*wnoburza właśnie szaleje wokół ciebie – jedno jest pewne: nikt nigdy nie pokazał ci, jak sobie z nią skutecznie poradzić. Wiesz, co pomoże ci odzyskać kontrolę nad własnym losem? Prawdziwa mądrość – coś, czego nie da ci się odebrać. To mądrość sprawia, że zaczynasz wieść życie, w którym ty i twoje przekonania naprawdę się liczycie.

Ta książka traktuje o uniwersalnej mądrości. Pokazuje, jak przesiąść się z siedzenia pasażera za kierownicę własnego życia. Porusza fundamentalne kwestie – miłość, stratę, strach i sukces – i odkrywa inspirujące prawdy, które pomogą ci wyrwać się z utartych kolein zwykłej egzystencji.
Staniesz się mądry, że f*ck.
Wejdź do gry.

Książka ukaże się 29 września! 
Już dziś możesz zamówić egzemplarz w bardzo atrakcyjnej cenie ~ Wise as Fu*k

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...