niedziela, 12 września 2021

Regał-drabina – Jak zrobić oryginalny regał na książki?

Nowoczesne meble są bardzo wygodne i funkcjonalne, ale jeśli chcesz mieć oryginalny wystrój mieszkania postaw na pomysłowe, niekonwencjonalne rozwiązania! Czy wiesz, że paleta, skrzynia, walizka lub zwykła drabina mogą zastąpić klasyczne komody, półki i szafki? Regał z drabiny może stanowić alternatywę dla tradycyjnych mebli, kiedy chcesz uzyskać trochę dodatkowego miejsca na kwiaty, książki i bibeloty. W razie potrzeby łatwo go zdemontować lub przenieść do innego pokoju. Zrób to sam! Zobacz, do czego może przydać się zwykła drabina... 

Drabina – półka, szafka i oryginalny regał na książki

Lubisz majsterkować i samodzielnie tworzyć oryginalne dekoracje do swojego domu? Świetnie! Łatwo możesz odmienić wygląd mieszkania! Zwykła drabina może stać się alternatywą dla regału, kwietnika i biblioteczki na książki. Na wąskich półkach można też wyeksponować porcelanowe figurki, zdjęcia, drobiazgi i pamiątki z wakacji. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie drabiny w ogrodzie lub na balkonie, gdzie sprawdzi się w roli kwietnika i stojaka na lampiony. W sypialni mebel przyda się do przechowywania ubrań. Prosta, oparta o ścianę drabina to także dobre miejsce do powieszenia marynarki, sukienki lub przygotowanych do pracy spodni. Taki mebel pasuje do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Świetnie sprawdzi się jako ozdoba domowego biura i gabinetu.  Regał-drabina to praktyczny mebel na wszystkie okazje, który nada pomieszczeniu nowy, niezwykły charakter. 

Odnowiona drabina może pełnić rolę mebla na różne sposoby:
  • Prosty regał — czyli prostu drabina ustawiona tyłem do ściany. Można ją przywiązać do haków zamocowanych na ścianie lub przybić do podłogi niewielkie listwy, aby ustabilizować konstrukcję od dołu.
  • Regał z kilku drabin — regał z kilku rozłożonych drabin, ustawionych jedna obok drugiej. Między szczeblami, połóż półki z desek i przymocuj do szczebli.
  • Wiszący regał — płaską drabinę możesz zawiesić na ścianie zarówno pionowo, jak i poziomo. Idealnym miejscem na tego typu regały są wnęki, korytarze i przestrzenie nad schodami.

Regał-drabina w różnych aranżacjach

Regał-drabina to doskonały element dekoracyjny, lecz zawsze warto zadbać o to, aby dobrze pasował do wystroju pomieszczenia. Do wnętrza w stylu skandynawskim pasują meble z surowego, lakierowanego drewna lub pomalowane białą farbą. Aranżacje w stylu rustykalnym lubią pastelowe odcienie i charakterystyczne przetarcia. W loftach idealnie sprawdzi się regał z metalowej drabiny. Do pokoju dziecięcego pasują kolorowe zestawienia, więc każdą półkę drabiny możesz pomalować na inny kolor i ozdobić je naklejkami.

Czego potrzebujesz?

Regał-drabina to niezwykle tanie i praktyczne rozwiązanie! Jest proste i łatwe do wykonania. Taki regał może zastąpić tradycyjne meble, kiedy potrzebujesz trochę dodatkowego miejsca na książki i bibeloty. Będzie również tańszą alternatywą, jeśli Twoje meble niespodziewanie skończyły żywot, a nie możesz pozwolić sobie na zakup nowych. Nawet jeśli nie masz w piwnicy starej, bezużytecznej drabiny, za niewielkie pieniądze możesz kupić nową. Na stronie sklep.drabiny.info znajdziesz stabilne, solidnie wykonane drabiny w wielu dostępnych formach! Nowa drabina to nadal mniejszy wydatek niż zestaw nowych mebli do salonu. 

Potrzebne materiały:

  • metalowa lub drewniana drabina (sklep.drabiny.info)
  • deski przycięte na wymiar (usługa dostępna w markecie budowlanym)
  • farba wałek lub pędzel (market budowlany)
  • klej, papier ścierny
  • zestaw narzędzi budowlanych


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...