niedziela, 21 lipca 2013

"BOGATY OJCIEC, BIEDNY OJCIEC" - Robert Kiyosaki

Nadszedł taki czas, kiedy zaczęłam się zastanawiać się nad swoimi finansami... Co robię dobrze? Co mogę robić lepiej? Czy do końca życia chcę pracować na etacie? I co zrobić, żeby zyskać finansową niezależność? Oczywiście nie muszę chyba mówić, że mój bilans nie do końca wyszedł tak, jak bym chciała... 


Postanowiłam więc zrobić coś, dzięki czemu za jakiś czas, poprawi się moja sytuacja. Oczywiście, same chęci nie wystarczą! Trzeba czegoś więcej... Pomysłu, wiary w siebie, konkretnej decyzji, determinacji i troszkę wiedzy na temat finansów i biznesu. Tu na pomoc przybyła książka, "BOGATY OJCIEC, BIEDNY OJCIEC" - Roberta Kiyosaki, jednego z największych biznesmenów na świecie. Wiecie o co chodzi? Chodzi o pieniądze... :)

W szkole nie nauczono mnie biznesu!

W szkole średniej uczęszczałam do klasy profilowanej, w której dodatkowymi przedmiotami były marketing, obsługa firmy, przedsiębiorczość, a w nich elementy rachunkowości. Teoretycznie więc, powinnam być świetnie przygotowana, aby otworzyć własną firmę i zadbać o własny interes. W końcu taki był zamysł, wprowadzając ten profil... By szkolić przyszłych przedsiębiorców. Powinnam doskonale orientować się w sferze finansów... Jednak po przeczytaniu tej książki, zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę, na tych przedmiotach nie nauczono mnie dosłownie NICZEGO, co mogłoby mi pomóc w założeniu dobrze prosperującej firmy i uzyskaniu stabilizacji finansowej!

Wręcz przeciwnie! W szkole, na tych przedmiotach, uczono mnie, jak pisać dobre CV, list motywacyjny i jak zrobić dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy!!! Na profilu dla potencjalnych przyszłych przedsiębiorców! Rodzice również powtarzali nam: "Ucz się! Zdobądź dobre wykształcenie! a potem znajdź dobrze płatną pracę na etacie!"... Wszyscy przygotowują nas do pracy dla kogoś innego! A nikt nie uczy, jak założyć własną działalność! Jak być szefem dla samego siebie! Tego musimy nauczyć się sami...

Pomoże nam w tym amerykański biznesmen i inwestor, Robert Kiyosaki. Robert od najmłodszych lat uczył się "jak robić pieniądze" :) i postanowił podzielić się z nami swoją wiedzą na ten temat. W książce "Bogaty ojciec, biedny ojciec" Kiyosaki mówi o swoim biologicznym "biednym ojcu", który choć bardzo wykształcony i zajmujący wysokie stanowisko, nie posiadał edukacji finansowej i borykał się z nieustającymi problemami. "Bogatym ojcem" był natomiast ojciec kolegi, który nie posiadał wykształcenia, ale umiał rozporządzać swoim majątkiem, inwestował swoje niewielkie zarobki w małe przedsięwzięcia co w rezultacie przyniosło mu niezależność finansową i stał się bogatym człowiekiem. Okazuje się, że to wcale nie wykształcenie decyduje o naszej przyszłości finansowej, tylko my sami! Oczywiście wykształcenie jest ważnym i przydatnym elementem, jednak ono samo nie gwarantuje pomyślności finansowej! Najważniejsza jest nasza zaradność, przedsiębiorczość, pewność siebie, odwaga i edukacja finansowa! Musimy nauczyć się myśleć jak bogaci ludzie, nie bać się inwestować, umieć zarządzać nawet niewielkim majątkiem a mamy już połowę drogi za sobą! Sukces i bogactwo są na wyciągnięcie ręki!

„Nie pracuj dla pieniędzy, niech one pracują dla Ciebie!”


Jeśli spodziewacie się, że podam Wam tu pomysł na biznes doskonały, przepis na bogactwo lub podrzucę ze 3 sztabki złota, to Was rozczaruję :) nic z tego! Każdy z Was musi ruszyć własną głową, wziąć życie we własne ręce i znaleźć swoją drogę do sukcesu... a uwierzcie mi - jest ich wiele! Wystarczy tylko otworzyć oczy i nauczyć się dostrzegać okazje, które pojawiają się na waszej drodze! Pierwszą niech będzie ta książka, która jest wręcz obowiązkową lekturą dla każdego, kto chciałby się wybrać w podróż do sukcesu i stać się posiadaczem wielkiego majątku.

Książka jest napisana w przystępny sposób, prostym językiem. Wszelkie użyte w niej zwroty i fachowe nazewnictwo ze świata biznesu, jest wyjaśnione i zrozumiałe dla każdego. Nawet dla kogoś ,kto nigdy wcześniej nie miał do czynienia ze światem finansów. Jest to bardzo wartościowa pozycja, która pozwoli w inny sposób spojrzeć na pieniądze, nauczy każdego dbać o własny biznes i myśleć jak prawdziwy przedsiębiorca. Znajdziemy w niej wiele pożytecznych i niezbędnych rad od samego rekina biznesu! Dowiemy się na jakim poziomie jest nasza wiedza o finansach, jakie błędy popełniamy i dlaczego nadal nie jesteśmy bogaci, a nasz budżet domowy leży lub co najwyżej kuleje :) Co więcej, będziemy umieli naprawić swoje błędy i wejść na drogę prowadzącą na sam szczyt!

To jak wygląda Twój budżet zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! Wszystko znajduje się w Twojej głowie a cała tajemnica tkwi w sposobie myślenia i podejścia.. Nawet jeśli w tej chwili nie myślisz jak przedsiębiorca i daleko Ci do Donalda Trumpa, ta książka została stworzona właśnie po to, żeby Ci pomóc i zrobić z Ciebie potencjalnego konkurenta dla najbogatszych ludzi na świecie... skorzystaj więc z tej szansy i sięgnij po tę książkę! Ja przeczytałam... i wiecie co? Właśnie obmyślam plan jak zająć miejsce Billa Gatesa w rankingu najbogatszych ludzi świata! :D

Bogaty ojciec, biedny ojciec - Robert Kiyosaki
Dotyk Midasa - Trump, Kiyosaki
Kwadrant przepływu pieniędzy - Robert Kiyosaki
Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych, a czwórkowi zostają urzędnikami - Robert Kiyosaki
W szkole nie nauczono mnie biznesu - Piotr Zarzyscki 
Myśl i bogać się. Jak realizować ambicje i osiągnąć sukces" - Napoleon Hill
Nie tłumacz się, działaj! - Brian Tracy
Opanuj swój wewnętrzny głos" - Blair Singer
Zarabiaj tyle, ile jesteś wart - Brian Tracy

12 komentarzy:

 1. Nie raczej nie moje klimaty, nie zaciekawiła mnie ta książka

  OdpowiedzUsuń
 2. O, tym razem mnie zainteresowałaś:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie potrzebne mi sa takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie książkę sobie odpuszczę, ale może w wieku podobnym do Twojego sięgnę i zobaczę jak "ogarnąć moją fortunę":).

  OdpowiedzUsuń
 5. zdecydowanie sobie odpuszczę - nie czytam takich pozycji :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba raczej nie przeczytam... Może kiedyś...

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Posiadam, można znaleźć wiele mądrych rad ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na razie nie kręcą mnie takie ?poradniki?, więc podziękuję grzecznie za propozycję :P.

  Pozdrawiam ciepło :)!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
 9. Może się mylę, ale mam wrażenie, że to wszystko o czym pisze autor ma w sobie niewiele innowacyjności i nie jest on pierwszym, który tworzy tego typu poradnik z takimi właśnie wskazówkami. Chociaż z drugiej strony jeśli ta pozycja ma w jakiś sposób zmotywować nas do działania to czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. jeśli interesuje Cię taka tematyka to polecam jeszcze inną książkę tego autora- Kwadrant przepływu pieniędzy :) ja obydwa tytuły czytałam jakiś czas temu i może Kiyosaki nie pisze nic odkrywczego, ale z pewnością motywuje i uświadamia nam pewne rzeczy, o których nie zdajemy sobie do końca sprawy

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytam komentarze i...niektórzy autorzy nie piszą "nic nowego". Jeśli nie interesuje cię tematyka twoich finansów to nie interesujesz się też sobą i swoim życiem. Na mnie ta książka zrobiła kolosalne wrażenie. Pozdrawiam, polecam i dziękuję autorce za świetną recenzję!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...