wtorek, 11 grudnia 2018

"Oczami Mężczyzny (nie)idealnego" - Rafał Wicijowski

Oczami mężczyzny, Kobiety które mają kasę, Rafał Wicijowski

Jakiś czas temu przyjaciółka wysłała mi na Facebooku zaproszenie do obserwacji profilu, o wdzięcznej nazwie "Oczami mężczyzny". Zajrzałam pospiesznie, bez szczególnego zainteresowania, ale wcisnęłam odpowiedni przycisk... no skoro przyjaciółka poleca, to mus. Trzeba jej posłuchać! ;) Od tamtej chwili zaczęły mi się wyświetlać bardzo życiowe, lecz nie zawsze optymistyczne teksty, ozdobione przyciągającymi wzrok zdjęciami. Przeczytałam raz, drugi... i tak dały mi do myślenia, że za trzecim razem już zajrzałam dalej. Spędziłam pół dnia przeglądając starsze wpisy i pomyślałam "Nieeee! To niemożliwe, że to pisał facet!"... a jednak... ;)

OCZAMI MĘŻCZYZNY - RAFAŁ WICIJOWSKI

Oczami mężczyzny, Kobiety które mają kasę, Rafał Wicijowski
Rafał Wicijowski to 30-letni mężczyzna, który za swoje największe osiągnięcie w życiu, uważa udany związek ze swoją żoną, Martą. Ceni wieloletnią miłość i szacunek, którymi się wzajemnie darzą. Co więcej, Rafał nie boi się o tym mówić i za to należą mu się słowa uznania! Niby nic wielkiego, prawda? A jednak w tłumie współczesnych mężczyzn, pan Wicijowski może czuć się naprawdę wyjątkowy. Nieczęsto spotyka się mężczyznę, który tak otwarcie apeluje do innych facetów, żeby wzięli się w garść, zachowywali się jak prawdziwi mężczyźni i traktowali swoje partnerki z szacunkiem, na który one bez wątpienia zasługują. Rafał apeluje, żeby nie wstydzili się okazywać swoich uczuć, żeby zdobyli się na miły gest, kupili kwiatka bez okazji, zaprosili swoją wybrankę na kolację, a przede wszystkim, żeby okazywali jej dużo uwagi i poświęcali jej czas... zanim będzie za późno.

Nie jest żadną tajemnicą, że kobieta potrzebuje od swojego mężczyzny, przede wszystkim zainteresowania, oraz poczucia, że jest kochana, atrakcyjna, akceptowana i ... najważniejsza. Jeśli kobieta tego nie czuje i czegoś jej w związku brakuje, to choćby kochała całym sercem, w końcu wybierze szacunek do samej siebie i... po prostu odejdzie. Rafał bardzo jasno o tym mówi... i naprawdę nie wymyśla niestworzonych rzeczy! Powtarza tylko to, co niby wszyscy dobrze wiemy. Mówi o rzeczach oczywistych, a tak często zapomnianych. A szkoda.

OCZAMI MĘŻCZYZNY - DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ?

Każdy z nas ma na swoim koncie przykre wspomnienia. Każdy ma za sobą nieudane związki, błędy popełnione w przeszłości, których nie chciałby popełnić ponownie. Każdy z nas czegoś żałuje i dźwiga na swoich barkach bagaż doświadczeń. Każdy był w życiu zakochany i utracił to uczucie, lub osobę na której mu zależało. Każdy ma swoje wady, zalety, przyzwyczajenia i każdy pragnie miłości, akceptacji i udanego związku. Takiego do grobowej deski. Jednak zbudowanie takiej trwałej relacji to nie jest takie proste. Wymaga wiele pracy, wysiłku i zrozumienia dla drugiej osoby. Ale jest to możliwe. I uwierzcie mi, że gdyby każdy przeczytał książkę pana Wicijowskiego, takich udanych związków byłoby więcej. Uśmiechniętych, szczęśliwych ludzi byłoby więcej... 

Oczami mężczyzny, Kobiety które mają kasę, Rafał Wicijowski


Książka "Oczami mężczyzny" to zbiór 50 lekcji, zarówno dla pań, jak i dla panów. Lekcji czego? Lekcji dotyczących życia, związków, miłości i wszystkiego co dla nas wszystkich w życiu najważniejsze. Bez obaw, Rafał nie uwziął się tylko na panów ;) kobietom też może się nie raz porządnie oberwać, ale w 100% słusznie. Czego dobrym przykładem jest choćby fragment:

"Pamiętaj księżniczko, że łobuz kocha najbardziej… 
a później cierp, wyj i rycz, bo zamiast faceta z mózgiem wybrałaś zwykłego kurwa debila."


...i ciężko się z tym nie zgodzić! 

Rafał nikogo po główce nie głaszcze. Nie będzie usprawiedliwiał żadnych Twoich błędów. Wręcz przeciwnie, możesz być pewny, że Ci je wszystkie bezlitośnie wytknie! Pisze bardzo bezpośrednio. Wprost. Nie przebierając w słowach. Będzie dosadny i wulgarny, jeśli trzeba. Skopie Ci dupę, jeśli na to zasłużysz. Ustawi Cię do pionu i pokaże Ci, gdzie Twoje miejsce. Zafunduje Ci terapię wstrząsową. I dobrze, bo taka najlepiej na człowieka działa. Szybko pokaże Ci co robisz źle i gdzie leży problem. Nie, nie oczekuj od niego litości. Jak chcesz płakać i użalać się nad sobą, to u niego pocieszenia nie znajdziesz. Ale znajdziesz... przepis na udany związek! Poda Ci go na tacy! Ot tak, z dobrego serca, za nic. I tylko od Ciebie zależy, czy skorzystasz z jego rad i doświadczenia. Uwierz mi, będzie lepiej dla Ciebie jeśli zastanowisz się nad sobą, spojrzysz na siebie obiektywnie i wcielisz jego rady w życie. A najlepiej podsuń jego zapiski również swojej drugiej połówce, a zyskacie na tym oboje, bo jednak do tanga trzeba dwojga. 

Moim zdaniem - Książkę "Oczami mężczyzny"  powinni rozdawać w ramach nauk przedmałżeńskich! Jest to lektura obowiązkowa dla każdego! KAŻDY powinien przeczytać tę książkę! Mężczyzna i kobieta. Chłopak i dziewczyna. Singiel i ten, który znalazł już parę. Zaręczeni i pary bez większych deklaracji. Małżonkowie i rozwodnicy. Starsi i nieco młodsi... Rady Rafała nie mają terminu ważności. Nie są skierowane do żadnej konkretnej grupy wiekowej. Są dla każdego. Każdego, kto chce tworzyć udany, szczęśliwy i długotrwały związek. Każdego, komu zależy na szczęściu swoim i ukochanej osoby.

GATUNEK: PUBLICYSTYKA LITERACKA I ESEJE
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
WYDAWNICTWO: Abedik S.A.


Jeśli chcesz poznać więcej tekstów Rafała, 
polecam jego blog OCZAMI MĘŻCZYZNY
FANPAGE na Facebooku 
oraz drugą jego książkę "Kobiety, które mają klasę" ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...