sobota, 16 maja 2020

Żyjesz tylko raz - Rafał Wicijowski - Oczami mężczyzny


Rafała Wicijowskiego i jego książki zna pewnie pół Polski... ;) Ja też znam, dzięki przyjaciółce, która podesłała mi jego stronę z komentarzem "Patrz! Mądrze koleś gada!" :) I cóż, nie mogłam się z tym nie zgodzić! Rafał Wicijowski udostępnia bardzo życiowe teksty, dlatego stwierdziłam, że muszę je mieć w postaci książek. Recenzje "Oczami Mężczyzny" i "Kobiety, które mają klasę" możecie znaleźć na moim blogu, więc pojawienie się recenzji trzeciej książki "Żyjesz tylko raz" było tylko kwestią czasu... ;) Tadam! Oto i ona!


Kim jest Rafał Wicijowski?
O czym mówi?


Rafał Wicijowski to trzydziestoparoletni bloger, który otwarcie mówi o tym, że jest staroświecki, a jego największym osiągnięciem w życiu jest związek, który stworzył ze swoją żoną i z tego jest najbardziej dumny. Nie oznacza to wcale, że nie ma nic więcej, czym mógłby się pochwalić. O nie! Jest wręcz przeciwnie... Wydał już 3 książki, 2 planery, a jego bloga i profil na Facebooku obserwuje kilkaset tysięcy osób!!! Wynik imponujący, prawda?! Chodzi więc o to, że Rafał Wicijowski ponad wszystko ceni sobie prawdziwą miłość, szacunek, zaufanie i ukochaną kobietę. Niby to nic wielkiego, prawda? Każdy z nas przecież powie teraz, że każdy kocha swoją drugą połówkę i co w tym nadzwyczajnego?! Tak, Rafał mówi o rzeczach oczywistych, ale... wystarczy poczytać jego teksty, aby uświadomić sobie, że jednak popełniamy w życiu wiele błędów, nie każdy z nas potrafi doceniać drugiego człowieka i miłość, jaką nas darzy... I niestety często rozumiemy to dopiero, kiedy jest za późno...  

Żyjesz tylko raz to najnowsza książka z serii Oczami Mężczyzny.
50 zupełnie nowych lekcji. Będą one drogowskazem, który wskaże Ci właściwą drogę i
 latarnią, która rozświetli mrok. Pomogą Ci nawet wtedy, gdy przechodzisz przez najgorszy okres w swoim życiu.

Rafał Wicijowski pisze o wszystkim – o miłości, związkach, uczuciach i życiu. Apeluje do mężczyzn i kobiet, dziewczyn i chłopaków, młodszych i starszych. W pierwszej książce – "Oczami mężczyzny", mówi głównie o miłości i związkach. W drugiej – "Kobiety, które mają klasę", mamy podręczny zbiór wszystkich najważniejszych fragmentów i cytatów, a w trzeciej części – "Żyjesz tylko raz" otwarcie mówi, że trzeba wziąć się w garść i po prostu... żyć! Traktować swoją drugą połówkę z szacunkiem, okazywać jej uczucia na co dzień, nie tracić czasu na ludzi, którzy nie są tego warci, nie dać się wykorzystywać, ale żyć po swojemu i spełniać marzenia! 

"Żyjesz tylko raz" to kolejna dawka cennych porad i zbiór kolejnych 50 lekcji dla każdego. Lekcji o życiu, miłości i spełnianiu marzeń! Ja polecam z całego serca! Uwielbiam styl autora, ale pamiętaj, że sięgasz na własną odpowiedzialność! Wiedz, że znów może Ci się porządnie oberwać, ale to dla Twojego dobra! Otwórz w końcu oczy! Nie bądź dupa! Jeśli ktoś wie, gdzie Cię znaleźć tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje – pieprzyć go! Nie daj się wykorzystywać i nie trać czasu dla kogoś, kto ma Cię w dupie! Żyj po swojemu i nie patrz na to, co mówią ludzie! Ludzie są zawistni, zazdrośni i nigdy im nie dogodzisz! Zawsze dla kogoś będziesz "za bardzo..." albo "za mało..."! Jeśli jesteś szczęśliwy, wiele osób chciałoby zdjąć Ci uśmiech z twarzy i spieprzyć humor! Wiele osób z chęcią podstawi Ci nogę, żebyś się potknął, albo rzuci Ci kłodę, żebyś się porządnie wyłożył! Uśmiechnij się i rób swoje!

"Ludzie będą Cię oceniać zawsze.
Czym prędzej nauczysz się, że ich zdanie nie ma żadnego znaczenia,
tym szybciej będziesz mieć spokojniejsze i szczęśliwsze życie!
"

***
"Wszyscy udają porządnych i "świętych", a gdyby mogli utopiliby Cię w łyżeczce wody.
Nie przepraszaj ich jednak za to kim jesteś.
Uśmiechaj się szczerze i dalej bądź po prostu sobą,
bo nic nie wkurwia ich bardziej niż Twoja pewność siebie i szczęście.
"

To, za co ja najbardziej lubię Rafała i jego książki, to bezpośredni styl i szczerość... W książce "Żyjesz tylko raz" też nie owija w bawełnę, nie głaszcze i nie usprawiedliwia, ale bezlitośnie i prosto z mostu powie Ci, co spieprzyłeś! Skopie Ci dupę, żebyś zrozumiał, że jesteś mazgaj, dajesz się wykorzystywać, oszukiwać i do ku*wy nędzy(!!!) musisz w końcu wziąć się w garść! Popieram takie podejście, bo sama wiem, że ulubionych zajęciem niektórych osób jest użalanie się nad sobą i tylko terapia wstrząsowa może postawić ich na nogi. "Oczami Mężczyzny" i "Żyjesz tylko raz" to książki napisane w takim samym stylu i uważam, że są to bardzo wartościowe pozycje, które warto przeczytać!

Oczami Mężczyzny i Żyjesz tylko raz
– odświeżane kotlety?!


Ja uwielbiam książki Rafała i podpisuję się rękami i nogami pod każdym zdaniem! Wiele razy widziałam opinie, że "Oczami mężczyzny", "Kobiety, które mają klasę" i "Żyjesz tylko raz" to rozwinięcie oklepanych cytatów i mądrości, które wszyscy znamy z internetu. Nie przeczę, że czasem widać inspirację, czasem można znaleźć znany fragment, ale... co z tego?! Rafał powtarza, żeby pielęgnować uczucia każdego dnia, pozbyć się ze swojego życia ludzi toksycznych, którzy podcinają nam skrzydła i być asertywnym... Niektórzy krzyczą, że przecież są to rzeczy taaaaaak oczywiste, ale powiedz szczerze... kiedy ostatnio dałeś swojej kobiecie bukiet kwiatów bez okazji?! Kiedy kupiłaś swojemu facetowi jego ulubione piwo, nie dlatego, że Cię o to prosił, tylko dlatego, żeby sprawić mu przyjemność?! Dlaczego znów nie potrafiłaś odmówić kolesiowi, który traktuje Cię jak pogotowie seksualne?! Dlaczego znów przejmowałaś się opinią osoby, która ma satysfakcję z tego, że poczułaś się malutka, głupiutka i nieatrakcyjna?! Faktycznie! Wszyscy o tym wiemy! Szkoda tylko, że mało kto o tym pamięta i mało kto się do tego stosuje! Dlatego, choćby Pan Wicijowski miał mówić o tym samym w kolejnej książce, i jeszcze dwóch następnych, uważam, że bardzo dobrze!!! Może w końcu dotrze!?
 

Pamiętaj! Żyjesz tylko raz!


W obu książkach – "Oczami mężczyzny" i "Żyjesz tylko raz"  –znajdziesz przepis na udany związek i szczęśliwe życie, ale od Ciebie zależy, czy z niego skorzystasz. Warto jednak spojrzeć na siebie obiektywnie i wcielić jego rady w życie. One nie mają terminu ważności i są dla każdego! Co więcej, nie są to książki na jeden raz. Ja często wracam do nich ponownie, gdyż są to wskazówki na wagę złota. Moim zdaniem "Żyjesz tylko raz" to książka, którą trzeba mieć na swoim regale. To niezbyt obszerna, ale bardzo treściwa pozycja, która daje do myślenia. Gorąco zachęcam! Warto sięgnąć! Warto sprezentować też przyjaciółce, siostrze, mężowi, bratu, bratowej, teściowej i Halince z osiedlowego warzywniaka! ;) 


GATUNEK: PUBLICYSTYKA I ESEJ / PORADNIK
Rok wydania: 2019     Ilość stron: 160     Oprawa: miękka     Wydawnictwo: OCZAMI MĘŻCZYZNY

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Rafałowi Wicijowskiemu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...