piątek, 25 stycznia 2013

"GDZIE ŻYJĄ DEMONY?" - Frater U.D.

Rok wydania: 2012
Format: A5
Oprawa: miękka
Ilość stron: 184
Wydawnictwo: illuminatio

OPIS WYDAWCY
Oto książka, z której dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć na temat ezoteryki i okultyzmu. To idealne źródło odniesienia dla osób praktykujących wszystkie dziedziny magii, w którym bez dogmatyzmu wyjaśnione zostały najczęstsze wątpliwości z tej tematyki.

W krótkich, ale wyczerpujących i pełnych humoru odpowiedziach w formie esejów zaprezentowane zostały szczegółowe informacje z szerokiego wachlarza magicznych tematów, od sekretnych zakonów i złośliwych duchów po podróże astralne, czarną magię i Aleistera Crowleya.

Znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące magii!

MOJA OPINIA
Intrygujący tytuł, intrygująca okładka... elegancka, tajemnicza starsza pani z filiżanką w dłoni... wystarczy spojrzeć na tę książkę, aby nabrać chęci do jej przeczytania! Tak było w moim przypadku. "Gdzie żyją demony?" ?! No właśnie! Gdzie?! Pewnie też chcielibyście wiedzieć?

Ostatnio wszędzie pełno magii... W filmach, książkach, nawet reklamach.  Harry Potter bez wątpienia zapoczątkował jej erę. I pewnie nie raz zastanawialiście się, czy wiedza magiczna zawarta w historii tego młodego magika, to prawda czy jedynie fikcja literacka? Może nawet próbowaliście rzucać zaklęcia których używał? Jeśli natomiast na co dzień obcujecie z magią, praktykujecie ją, interesujecie się jej głębszą istotą, za pewne dręczą Was bardziej złożone pytania i nie zadowolicie się krótką, wymijającą odpowiedzią... Czy zakon Ordo Templi Orientis „wymyślił” magię seksualną? Czy Eliphas Lévi był „oświeconym mistrzem” magii? Czym jest karma i jak działa? Co to jest magia sygili? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej niepozornej książeczce.

Okładkowa ciocia Klara to nic innego jak drugie wcielenie Fratera U.D. Jego alter ego, jego druga osobowość, która jasno i wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania zainteresowanych. Przyznam, że ciocia bardzo szybko zdobywa sympatię czytelników, ponieważ jest ona osóbką kompetentną, znającą się na rzeczy a jednocześnie dowcipną i sympatyczną. Możecie być pewni, że odpowiedzi na te wszystkie pytania z dziedziny okultyzmu i ezoteryki padają z wiarygodnego źródła.
Książkę tę przyjęłam bardzo ciepło. Zagadnienie magii intryguje mnie od zawsze! I choć nigdy jej nie praktykowałam, to zawsze bardzo chętnie czytam o niej wszelkie książki i publikacje. Pozycja Fratera U.D. napisana w formie pytań i odpowiedzi bardzo przypadła mi do gustu. Czyta się ją niezwykle szybko i przyjemnie. Autor - a może autorka? :) - posługuje się prostym językiem, nie nadużywając terminów typowo fachowych, dzięki czemu jest on zrozumiały dla wszystkich. Zarówno tych, którzy z magią mają do czynienia już od dawna, jak i dla tych, którzy przygodę z nią dopiero zaczynają.

Serdecznie polecam tę książkę każdemu kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na temat magii. Polecam każdemu kto ma wiele pytań dotyczących tej dziedziny, a nie ma w otoczeniu osoby, która mogłaby na te pytania odpowiedzieć, oraz pokierować w odpowiednim kierunku. Gwarantuję, że ciocia Klara rozwieje Wasze wszelkie wątpliwości i jasno, wyczerpująco odpowie na nurtujące Was pytania :)

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Illuminatio!
Serdecznie dziękuję!


11 komentarzy:

 1. Oj to może być coś ciekawego;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Magia to nie moje klimaty, więc jej podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowałaś mnie! Chyba się za nią rozejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam tę książkę i przyznaję, jest całkiem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie skuszę się raczej.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie tym tytułem:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mówię nie, może z ciekawości kiedyś po nią sięgnę. Czas pokaże ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przepadam za tego tylu literaturą, jednak może skuszę się na tą książkę. Zbiór esejów to brzmi interesująco :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawie brzmi, nie przeczę. Może się kiedyś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest na wagę złota... :) Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...